Jump to content

450 kamieni w Rio

Recommended Posts

Akwarium juwel Rio 450
Oświetlenie multilux 2x23w
Filtracja bioflow xl + ikola 400maxx
Zalane wrzesień 2023
Obsada (obecna) 8szt acei + 12szt saulosi

IMG_20240110_180451.thumb.jpg.e82f696f05a6ba33652ebda7a08d3637.jpg

Wiem że obsada powinna być większa, w planach było dokupienie większej ilości ryb jednak w międzyczasie popsuło się moje zdrowie i nie miała do tego głowy.

• Like 6

@TomekT ja po 3 latach mam tylko zdaje się okrzemki :P

@ladynaf wg mnie akurat z obsadą zrobiłaś dobrze. P. Acei rosną naprawdę spore. Ja w swoich 450 litrach mam 5 gatunków i uważam, że źle zrobiłem. Ryby podrosły i musiałem już mocno redukować. Dwa gatunki mam mocno ograniczone ilościowo bo po 3 sztuki, ale jednak w planach mam zmianę obsady na 2, max 3 gatunki. Acei i Saulosi bardzo fajnie będą zgrywać się kolorystycznie. 

• Like 3

Godzinę temu, Vrzechu napisał(a):

@TomekT ja po 3 latach mam tylko zdaje się okrzemki :P

@ladynaf wg mnie akurat z obsadą zrobiłaś dobrze. P. Acei rosną naprawdę spore. Ja w swoich 450 litrach mam 5 gatunków i uważam, że źle zrobiłem. Ryby podrosły i musiałem już mocno redukować. Dwa gatunki mam mocno ograniczone ilościowo bo po 3 sztuki, ale jednak w planach mam zmianę obsady na 2, max 3 gatunki. Acei i Saulosi bardzo fajnie będą zgrywać się kolorystycznie. 

Więcej gatunków na pewno nie będzie. Raczej kwestia ilości. Docelowo chce acei 15szt i saulosi 20szt.

1 godzinę temu, TomekT napisał(a):

Ładna zieleń, nie dorobiłem się takiej jeszcze. 😉

Ja niestety już mam problem z zielonym piaskiem. Źle jest ułożona aranżacja względem filtracji + brak podmiany przez mój stan zdrowia. Powoli zaczynam to wyprowadzać na prosta :)

• Like 2

Ryby podrosną, zaczną przesypywać piasek i kłopot jego zazielenienia się zakończy :) 

Jeśli chodzi o Acei to 15 szt. w takim zbiorniku to wg mnie o połowę za dużo :P Ja bym zostawił tyle Acei co masz, w sumie Saulosi też. No może 3-4 szt. Saulosi więcej.

• Like 2

18 godzin temu, ladynaf napisał(a):

Docelowo chce acei 15szt i saulosi 20szt.

Nie wiem jak acei, ale saulosi najprawdopodobniej szybko podwoją ilość bez Twojego udziału 😀

Edited by Moonlight
  • Like 1

Mam w 500l 9 szt Acei. Ryba fajna bo spokojna wobec innych gatunków. Jest jednak DUŻA

Po kilku latach obserwacji doszedłem do wniosku, że jednak mój zbiornik jest dla nich zdecydowanie za mały :(

U mnie na pewno idą do oddania.

• Like 3

• 3 weeks later...

Obecnie walczę z filtracja w akwarium co poruszam tutaj

oprócz tego w chwili obecnej z 12 saulosi zostało 11. Nie wiem czy ta 1 padła czy po prostu jej nie widzę. Wybarwił się jeszcze jeden samiec więc w chwili obecnej to 2+9. Jedna samica inkubuje ikrę 🤩

No i najmłodsze futro w domu zapatrzone w ryby :)

IMG_20240207_114352.thumb.jpg.07134b769ecf41752a431695535c3105.jpg

Edited by ladynaf
Dodanie zdjęcia
  • Like 3