ppukownik Opublikowano 30 Listopada 2023 #1 Opublikowano 30 Listopada 2023 Witam. Jestem nowym członkiem forum i początkującym akwarystą ze względu na "otrzymanie" świeżego akwarium. Szczerze mówiąc dopiero studiuję informację odnośnie "wszystkiego" związanego z akwarystyką. Z tego co wiem to akwarium było odstane 2 tygodnie z wlanym uzdatniaczem Esklarin Tropicala oraz BactoActive równiej tej firmy. Po czym zostały wpuszczone młode ryby. Na moje trochę za dużo bo 18szt. W chwili obecnej są małe więc mają miejsca sporo ale albo będzie mnie czekała wymiana w przyszłości akwarium na większe albo trzeba będzie oddać prędzej czy później kilka sztuk. Z tego co przeczytałem zamówiłem już testy kropelkowe NO2 i NO3 (na chwile otrzymałem paskowe) ponieważ trzeba pilnować najbardziej tych parametrów wody wraz z PH. W filtrze w jednym koszyku jest gąbka (chyba oryginalna z filtra) bio-ceramika oraz zeolit w drugim gąbka, zeolit i węgiel aktywny. Z pierwszym pytań: 1. Filtr czyszczenie co ile? Wyczytałem że najlepiej w wodzie z podmiany wypłukać gąbkę a reszte mediów pod bierzącą wodą? lub co ile wymiana? (mam zapas) 2. Podmiana wody dla młodych ryb ile i co ile? Pozdrawiam
Bartek_De Opublikowano 30 Listopada 2023 #2 Opublikowano 30 Listopada 2023 Czy Twoje ryby to pyszczaki?
ppukownik Opublikowano 30 Listopada 2023 Autor #3 Opublikowano 30 Listopada 2023 Tak . Nazw jeszcze nie pamiętam. 6szt niebieskich 6 żółtych 4 albinosy i 2 sumiki
ppukownik Opublikowano 1 Grudnia 2023 Autor #5 Opublikowano 1 Grudnia 2023 Moje akwarium 112L ,aquael fzn-2, grzałka 100w, leddy 10w sunny&plant
_adams_ Opublikowano 1 Grudnia 2023 #6 Opublikowano 1 Grudnia 2023 Ten filtr ma gąbki o niskiej gradacji, dobrze by dokupić zwykłe, drobne gąbki w akwarystycznym , dociąć i zamienić, a tą seryjną umieścić na rurce, na wlocie. Płukanie tej na wlocie 1x/tydzień, może co dwa. Wkłady wewn dwa razy dłużej, musisz sam wyczuć, będzie widać przy płukaniu czy ta częstotliwość jest dobra. Masz mały zbiornik, więc podmiana 20% wody co tydzień to nie problem. Woda im bardziej świeża tym lepiej. 1
ppukownik Opublikowano 3 Grudnia 2023 Autor #7 Opublikowano 3 Grudnia 2023 Dziękuję za informacje. Wkłady narazie płukać bez wymiany czy częściowo podmieniać? Czy wodę do podmiany mam uzdatniać Esklarin Tropicala + łyżeczka sody oczyszczonej?
_adams_ Opublikowano 4 Grudnia 2023 #8 Opublikowano 4 Grudnia 2023 1. Wkładów nie należy płukać w wodzie chlorowanej, bez życia - wypłuczesz w ten sposób z nich wszystko co cenne. 2. Zbadaj parametry wody i sam sobie odpowiedz.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się