Jump to content

Które akwa lepsze na kotnik ?

Neno

Recommended Posts

Dysponuje dwoma baniakami i nie wiem ktory przeznaczyc dla samicy ktora lada moment wypusco młode a ktore dla narybku ktory juz ma te powiedzmy 2cm .

Akwa to :

1. 92x43x47 185L

2.110x31x40 136L

Jestem ciekawy waszych opinii bo za 3-4 h koncze robote i bede ganial dwie samice ktore inkubuja juz od 18 i 20dni .

Hmmm, chyba przeznaczyłbym "więcej litrów" na młode. Jeszcze jak obecnie inkubujące samiczki Ci wypuszczą młode, to już trochę się tego małego łobuzerstwa nazbiera :mrgreen: a mniej litrów dla ciężarnej mamusi :wink:

Tak tez i ja zaczalem kombinowac - chialem sie tylko upewnic . Do kotnej mamusi podrzuce jeszcze mocno porurbowanego dzis w pracy elongatusa chewere. Biedaczek - praktycznie w pol godziny go zajezdziły dwa inne samce ;( Mam nadziej ,ze to przezyje ...

Młodym raczej chyba nie zagrozi bo praktycznie nie pływa tylko leży na piasku . Obydwa boki poturbowane (brak łusek) , płetwa ogonowa , boczna i górna tez poszarpane.

No mam dwa z tym ,ze jedno było puste a w drugim pływa ok 70szt maluchów po 2-3 cm . Wpusciłem na chwile poturbowanego chewere do nich i po minucie wyłowiłem bo skubańce jeszcze gorzej go traktowały niz starsze chewere. Narazie pływa sam bo nie zdążyłem wczoraj noszącej samicy odłowic - niestety nie mam juz 3 baniaczka specjalnie na takie okazje :(

Najciekawsze jest to , że nie jest u mnie z nia tak jak Wy to opisujecie- nie jest ganiana i meczona przez reszte obsady - po prostu spokojnie sobie w kaciku plywa i nikt jej nie zaczepia.

To jak nie jest męczona i ganiana, to się nie wyłąwia takiej ryby, po prostu przegrała walkę o miejsce w hierarchii i tyle, co innego gdy ryba jest męczona, wtedy trzeba ją odłowić.

Niestety małe będą biły słabszą rybę bo też chcą jej pokazać miejsce kto tu rządzi.

Nie wiem czy to cos zmienia ,ze to Aulonocara :)

Pozstale samce i samice tez jakos nie walcza - po prostu pływaja gdzie im sie podoba i nikt ich nie przegania . Ale pływaja - ta zazwyczaj stoi w jednym miejscu .

• 3 weeks later...
To jak nie jest męczona i ganiana, to się nie wyłąwia takiej ryby, po prostu przegrała walkę o miejsce w hierarchii i tyle, co innego gdy ryba jest męczona, wtedy trzeba ją odłowić.

...

i co dalej? z moich obserwacji wynika ze wpuszczenie jej spowortem do akwa pomoze jedynie na chwile, jak ryba byla bita to bedzie rowniez dostawac lomot po powrocie z kuracji

...

i co dalej? z moich obserwacji wynika ze wpuszczenie jej spowortem do akwa pomoze jedynie na chwile, jak ryba byla bita to bedzie rowniez dostawac lomot po powrocie z kuracji

Z moich z kolei wynika dokładnie odwrotność tego, co napisałeś. Trochę ryb tak odławiałem i za każdym razem po powrocie do głównego akwa był już spokój. Tak więc generalizować nie można. Każdy przypadek może być inny.