Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
35 minut temu, Navia napisał(a):

[ ]Wirniki podobno 3 różne wkładali 8 na kazdym chodzilo tak samo. 

Nie no w to nie uwierzę. Zwłaszcza w hurtowni "chińczyków"

Jest nauczka na przyszłość - na sprzęcie akwarystycznym się nie oszczędza

  • Lubię to 3
Opublikowano

Test jest prosty. Np wiaderko 5l , ale trzeba wiedzieć dokładnie ile ma. Z wylotu filtra mierzymy w ile czasu woda wypełni owo wiaderko:) A później kłania się matematyka z podstawówki. Dla wygody jeśli wyjdzie, że w 60 sekund wiaderko 5l jest pełne to wychodzi nam (X10) że w godzinę leci z filtra 50litrow :) Oczywiście powinno nieco szybciej się napełnić. Pomiary oczywiście nie są idealne ale tak mnie więcej dają wyobrażenie o tym jak jest w rzeczywistości a nie tylko na opakowaniu filtra. 

  • Dziękuję 1
Opublikowano
23 minuty temu, Pikczer napisał(a):

Dla wygody jeśli wyjdzie, że w 60 sekund wiaderko 5l jest pełne to wychodzi nam (X10) że w godzinę leci z filtra 50litrow

5L min x 60 =  300 L/h ,  jakoś chyba tak.

 

Godzinę temu, Navia napisał(a):

Pytanie - czy mogę porównywać przepływ sunsun i ultramax skoro oba maja taka sama deklarowaną ilość filtrowanej wody? 

Witaj
Możesz porównać te filtry, najlepiej jak zrobisz to na tych samych wężach, oba stosują 16/22. Będzie pewność gdy oba będą puste, bez wsadów. Możesz użyć do pomiaru wiadra i stopera. Wyniki powinny być podobne.
 

  • Lubię to 1
Opublikowano
Godzinę temu, piotriola napisał(a):

5L min x 60 =  300 L/h ,  jakoś chyba tak.

 

Witaj
Możesz porównać te filtry, najlepiej jak zrobisz to na tych samych wężach, oba stosują 16/22. Będzie pewność gdy oba będą puste, bez wsadów. Możesz użyć do pomiaru wiadra i stopera. Wyniki powinny być podobne.
 

Ale gafa, masz rację:) x 60 a nie razy 10. Godzina ma 60 minut 😜 Mam katar, gorączkę i ból głowy. 

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, piotriola napisał(a):

Witaj

Możesz porównać te filtry, najlepiej jak zrobisz to na tych samych wężach, oba stosują 16/22. Będzie pewność gdy oba będą puste, bez wsadów. Możesz użyć do pomiaru wiadra i stopera. Wyniki powinny być podobne

Nie wiem czy  jaki kolwiek  test jest jeszcze potrzebny. Oba są włączone z tym że sunsun bez wkładów i na krótkich wężach.

Widać jak przy pierwszym delikatnie woda się unosi przy szybie. To sunsun

Edytowane przez Navia
Opublikowano

5 litrowe wiaderko powinno napełnić się w około 20 sekund, dłuższy czas mocno odbiegający od tego czasu może świadczyć o uszkodzeniu uzwojenia filtra. Miałem takie zdarzenie , filtr pracował ale wydajność była dużo słabsza.
Z tego co widzę ten sun sun jest słabawy.  Przy reklamacji napisał bym faktyczny przepływ wody, 
pozdrawiam

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, piotriola napisał(a):

5 litrowe wiaderko powinno napełnić się w około 20 sekund, dłuższy czas mocno odbiegający od tego czasu może świadczyć o uszkodzeniu uzwojenia filtra. Miałem takie zdarzenie , filtr pracował ale wydajność była dużo słabsza.
Z tego co widzę ten sun sun jest słabawy.  Przy reklamacji napisał bym faktyczny przepływ wody, 
pozdrawiam

Niestety czasu nie cofnę, sam opis, że jest bardzo słaby, filmiki i informacja, że wciaga 1/3 brudu, który przelatuje obok nie wystarczył. Wg ich "badań" filtr działa prawidłowo z odpowiednią mocą. 

 

Zaznaczę tylko, że Aquael ma wszystkie media włożone i nie ma skróconych węży więc czołgają się po podłodze... 

 

Zrobić test i reklamować ponownie?  Co Wy byście zrobili? 

Edytowane przez Navia
Opublikowano
34 minuty temu, Navia napisał(a):

Niestety czasu nie cofnę, sam opis, że jest bardzo słaby, filmiki i informacja, że wciaga 1/3 brudu, który przelatuje obok nie wystarczył. Wg ich "badań" filtr działa prawidłowo z odpowiednią mocą. 

Masz prawo odwołać się od ich decyzji i powinnaś z tego skorzystać. Sam opis, że filtr w Twojej opinii działa słabo nie wystarczy niestety. Musisz to dobrze udokumentować i udowodnić, pomiarami właśnie. Najlepiej na pustym filtrze, bez żadnych deszczownic i na oryginalnych wężach, które były dołączone do zestawu. Każda nieoryginalna część z automatu zdyskwalifikuje skuteczność reklamacji.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • W mojej opinii dobra ceramika to tylko chwyt reklamowy i mit. Najtanszy pumeks ogrodniczy będzie działał tak samo jak nieporównywalnie drogi Matrix. Oczywiście to Twoj wybór i pieniądze. Osobiście wybrałbym gąbki, są sprawdzone przez wielu użytkowników tego forum.
    • To mnie mocno zdziwiłeś. Gdybym jednak zrezygnował z pomysłu odnośnie K1 to może jakaś dobra ceramiką? No nie wiem a może mieszanka Aquaela NANOMAX BIO,NATUREMAX BIO i PEARLMAX BIO? Więcej gąbek niż 3 kosze to bym już nie chciał.
    • Nie licz na to, że K1 w koszach będzie się w jakikolwiek sposób poruszać. Jako złoże stałe będzie dużo mniej skuteczne od ruchomego. Dlatego zamiast K1 wypełnij kosze pociętą w kostki gąbką 10ppi.
    • Witam wszystkich. Jeżeli temat w złym miejscu to bardzo proszę o przeniesienie do właściwego działu. Mam do was pytanie a właściwie kilka pytań odnośnie mojego zamysłu odnośnie mediów w Ultramax BT.  Docelowo będą pracować dwa filtry Ultramax Bt i oba z takimi samymi mediami. Mój zamysł jest taki licząc od góry: 1 - GĄBKA 30 PPI 2 - EVOLUTION AQUA K1 3 - EVOLUTION AQUA K1 4 - GĄBKA 30 PPI 5 - GĄBKA 20 PPI Czy według was taki układ mediów w filtrze może być? Trochę poczytałem tutaj na forum o K1 i bardzo mnie zaintrygował ten rodzaj wkładów filtracyjnych. Kosz w filtrze według producenta ma 1,9 l. Ile K1 powinno się znaleźć w jednym koszu? Do oporu?Czy zostawić trochę luzu? Czy K1 słychać w filtrze jak się poruszają czy jednak kosz w filtrze to trochę za mało i za duźo ruchów K1 nie będą miały? Macie u siebie w filtrach K1? Jak się sprawdza? Z góry bardzo wam dziękuję za każdą wypowiedź w tym temacie. Pozdrawiam  Robert   
    • Witam,   Mam szanse dostać stół z byłej linii produkcyjnej za darmo. Jest to prosty blat z drewna o grubości 4 cm, wymiary to 180x90cm. Blat jest łączony z 6 desek o wymiarach 180x15x4. Wszystko jest oparte na stelażu metalowym, spawanym, profil zamknięty, wymiary profilu to 5x3 cm. Stół jest w bardzo dobrej kondycji, bez wypaczeń, trzyma wymiary na całej długości i wysokości. Chciałbym na tym postawić na środku nowe akwarium 120x40x50 gr. szkła 8mm, wszystko razem pewnie będzie ważyło około 320-350 kg. I pytanie czy z waszych doświadczeń wynika, że taki stół wytrzyma takie obciążenie? Jeżeli komuś potrzebne zdjęcie do lepszej oceny sytuacji to mogę poprosić to mi prześlą.   Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
    • No już mam tego Eheima i jest już podłączony i pracuje. Nie było żadnych problemów. Sama konstrukcja tych filtrów zarówno 250 jak i 600 jest dużo wyżej niż tego Jbla e1502. Nie wiem co mnie wtedy podkusiło aby brać tego jbla.
    • @duchJeżeli chodzi o nasz biotop  to pamiętaj , że bez względu jaki filtr uruchomisz to deszczownia jest zbędna. Dodatkowe , osobne napowietrzanie może się przydać w razie jakiejś choroby czy awarii ale też bez niego się obędziesz chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby było. Natomiast deszczownia zawsze zmniejsza przepływ filtra i to w sposób znaczący.  Jeżeli ustawisz wylot filtra czy filtrów w ten sposób , że  wylatująca woda będzie łamać lustro wody to będziesz miał wystarczające i bardzo dobre napowietrzanie.  Ja we wszystkich akwa z rybami z J.Malawi  zawsze tak robiłem. Czyli jest tu pewne pole manewru aby nie zmniejszać przepływu .
    • A ja się z tym nie zgodze bo mam w drugim baniaku 112 litrów Eheim Professional 4+ 250 (czyli mniejszy) i jest bajka, filtracja jest super, nie zapycha się szybko nawet po pół roku pracy. A przed nim miałem pare lat temu Aquael Unimax 250 i to dopiero był szajs. Bardzo szybko się zapychał. System automatycznego zalewania totalnie przekombinowany(już po 2 miesiącach nie chciał zalewać filtra). A ultramax albo hypermax? Niewiem, może są lepsze, nie będe się wypowiadał bo ich nie testowałem.
    • Miałem u siebie w 260 l dwa Eheim Professional 4+ 600 i powiem ci że to był mój największy błąd.Z filtracją był dramat.Robiłem różne kombinacje z wkładami(gąbki,waty itd) i wielkie g.... Może ta firma robiła kiedyś dobre filtry ale na przykładzie tych dwóch egzemplarzy mam zupełnie inne zdanie. Jak dla mnie teraz Ultramax BT lub Hypermax BT. 
    • OK Twój wybór. Każdy sprzęt ma swoje bolączki dlaczego tutaj my często budujemy narurowce/kaseciaki/sumpy dostosowując je do własnych potrzeb.  Ja np wymieniłem falownik na Ultramaxa 2000 i bardzo jestem z tej decyzji zadowolony. Kultura pracy na bardzo wysokim poziomie.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.