Skocz do zawartości

Reklamacja sunsun i zaskoczenie


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie wrzucić wątek więc mam nadzieję, że admin pomoże, chyba że uzna temat za nie istotny. 

 

Czytałam, że Sun Sun jest różny 8 jednym trafi się lepszy innym gorszy ale przy reklamacji nawet nie sprawdzają tylko wymieniaja bo chińczyk... 

Kupiłam z nadzieja, że nie będę musiała reklamować jednak filtr nie wyrabiał w moich 112 litrach. Pływały brudy, które mijały filtr. 

 

Przesłałam zdjęcia, filmy jak filtr chodzi jak wygląda woda i reklamacja po przesłaniu sprzętu została odrzucona. Wg nich pracował dobrze. 

 

Pozostało mi kupić inny. 

Ku przestrodze...🙈

IMG_20230914_110538_edit_1556084959481826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pikczer napisał(a):

A jakiś test z wiaderkiem i stoperem, żeby wyliczyć mniej więcej przepływ? 

Nie robiłam. Brałam pod uwagę np strumień wody z deszczownicy. Był jaki kolwiek przy 1 elemencie, przy 2-3 już było ściekanie a nie wyrzucanie wody. 

 

Zresztą sama praca z napowietrzaczem (bo deszczownica nie była w stanie napowietrzyc) była lekka i przerywana. 

To był już stan w jakim wysłałam, bo nic nie pomagało żeby zaczął pracować sensownie. Wcześniej nie pracował dużo mocniej ale chociaż bąbelki leciały równo. 

Filtr był wyczyszczony, nie zapowietrzony...  Po sprawdzany czy na pewno wszystko dobrze założone 

 

 

Edytowane przez Navia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczownica dusi przepływ, dlatego kupy nie płyną tam gdzie powinny. Deszczownica jest dobra np dla gupików a może i krewetek. Dla Malawi musi być możliwie jak największy przepływ. Na filmie nie widać zbyt żadnego ruchu wody, tafla ledwo się rusza. Deszczownice proponuję od razu wyrzucić do śmietnika i głowy sobie nią nie zawracać. A bąbelki to skąd się biorą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczownica była przez 30 min na początku od kupienia filtra. Była beznadziejna więc zmieniłam na końcówkę dotleniajacą z innego filtra bo sunsun nie miał w zestawie.

SunSun w pewnym momencie mocno stracił na mocy, tak, że wcale nie filtrowal. Wyczysaczenie wszystkiego, co było możliwe,  nic nie dało. 

Wrócił dzisiaj z reklamacji więc podłącze go  później i zobaczę czy coś się zmieniło, czy chodzi tak samo. Trzeba mieć nadzieję.

 

W tym momencie mam filtr Aquael Ultramax 1000, podpięta ta sama końcówka napowietrzająca co w "starym " (działającym 5mies sunsunie) i tutaj jest ten efekt jaki chciałam uzyskać.  A deszczownica wymiata! 

IMG_20230914_135814.thumb.jpg.a60258a66c9f229ec7f7fc0f7602d437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo zmiennych.

  • ustawienie filtra - musi być pod akwarium
  • węże - nie są przypadkiem pozaginane
  • wirnik i czy nie jest pęknięty
  • czy był testowany przez Ciebie pusty filtr

Mi to wygląda na przytkany dopływ lub zapowietrzenie przez wkłady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bojar napisał(a):

Zbyt dużo zmiennych.

  • ustawienie filtra - musi być pod akwarium
  • węże - nie są przypadkiem pozaginane
  • wirnik i czy nie jest pęknięty
  • czy był testowany przez Ciebie pusty filtr

Mi to wygląda na przytkany dopływ lub zapowietrzenie przez wkłady

 

Zdjęcia przesłane do sprzedawcy wykluczyły błędy w instalacji. 

Wirnik cały, czyszczony 

Mediów po pół koszyka plus testowane na pusto

I nie było nic przytkane, sprawdzały go 3 osoby przed wysłaniem na reklamację. 

Od początku był słaby, jednak dopiero po uruchomieniu Ultramax 1000 widzę jak bardzo. 

Raczej nie znajdziemy powodu dlaczego tak słabo chodzi... 

 

IMG_20230914_143107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto widać grzałkę przepływową - pytanie czy to ona właśnie nie tłumi przepływu jeżeli ma dużo mniejszą średnicę wewnętrzną.

Jeżeli możesz to zastąp ją jednym kawałkiem węża (pamiętaj, że każde złączki stłumią przepływ).

Tak jak sugerował @Pikczer proponuję też zrobić test na samych wężach w wiaderku lub wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mi go podmienili czy urwali klapkę od włącznika lampy 😕

Chodzi słabo ale przynajmniej nie przerywa. 

 

Zależało mi na lampie uv. Chyba nie chce go sprzedawać, bo to będą grosze a tak to będzie zawsze jakis zapas. 

Wirniki podobno 3 różne wkładali 8 na kazdym chodzilo tak samo. 

 

2 godziny temu, rafalniski napisał(a):

Na foto widać grzałkę przepływową - pytanie czy to ona właśnie nie tłumi przepływu jeżeli ma dużo mniejszą średnicę wewnętrzną.

Jeżeli możesz to zastąp ją jednym kawałkiem węża (pamiętaj, że każde złączki stłumią przepływ).

Tak jak sugerował @Pikczer proponuję też zrobić test na samych wężach w wiaderku lub wannie.

Filtr był slaby zanim dołożyłam grzałkę, doszła dopiero po 3 miesiącach.

Sam filtr długo chodził z nią bez różnicy w ciśnieniu  wody. Praktycznie z dnia na dzień zaczął rwać i słabo filtrować. 

W wolnej chwili pokombinuje z tym testem chociaz muszę poczytać najpierw jak. 

Pytanie - czy mogę porównywać przepływ sunsun i ultramax skoro oba maja taka sama deklarowaną ilość filtrowanej wody? 

 

Miala być ciągłość do poprzedniego posta ale coś mi nie wyszła edycja 🤦🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.