Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Tomasz78 napisał(a):

Najlepiej to karm tym:

Naturefood premium cichlid

Naturefood premium cichlid plant

W zależności od rozmiarów ryb ja stosuje rozmiar dla dorosłej mbuny czyli oba pokarmy rozmiar "M".

Używaj tej karmy jako podstawowej, a te co wymieniłes to jako dodatek/urozmaicenie.

Karmiłem tym również , ale zaciekawiły mnie linki które podesłał kolega odnośnie bloatu, i patrząc na treść ,rzeczywiście ma to sens im więcej węglowodanów tym gorzej dla naszych podopiecznych, spirulina Tropicala o której wspomniałem ma najwięcej białka (48%) i fajny stosunek tłuszczu , oraz jak łatwo obliczyć najmniejsza ilość węglowodanów. Naturefood premium cichlid plant też ma dobre proporcje 45% białka i 37% węglowodanów , tak na prawdę w naturze ryby mają bardzo mały dostęp do węglowodanów dla tego są w tak dobrej formie i tak się wybarwiają , chyba spróbuję zrobić swój pokarm w formie mrożonki, recenzje wrzucę wkrótce. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.08.2023 o 13:13, triamond napisał(a):

. Do tego przewód pokarmowy to rura otwarta z 2 stron

Takie wypowiedzi mobilizują mnie, a że wymagasz twardych dowodów znalazłem taki przewód pokarmowy. pozdrawiam🙂

Zdjęcie Ingo Seidel Back to Nature

przewód pokarmowy.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak pisałam o apteczce, to były śmichy, chichy. W tym wątku nadal nie ma odpowiedzi na zadane pytanie. Osobiście uważam, że ten post powinien być przypięty. Wklejam, z tego forum. Niestety dużo trzeba pokopać, żeby znaleźć. 

Bactocaps F i Protocaps M 

1 dzień - podmieniasz 30% wody podajesz oba środki w ilości 1 kapsułka na 50l wody netto w zbiorniku
2 dzień - nic 
3 dzień - nic
4 dzień - nic
5 dzień - nic
6 dzień - nic
7 dzień - podmiana 2 x 20% z odstępem 1-2h pomiędzy nimi i podanie 0,5 kapsułki na 50l wody obu środków
8 dzień - nic
9 dzień - nic
10 dzień - nic
11 dzień - nic
12 dzień - podmiana 2 x 20% i podanie Fish protectora do wody

Codziennie podajesz pokarm namoczony w preparacie 2/3 razy na dzień (zależy od tego ile razy karmisz) :

"Weź niewielką ilość płatków JBL spirulina, namocz w 1/2ampułki Protocaps M (Lek rozpuszczasz w 2-3 łyżkach wody z akwarium i do tego niewielka ilość płatków)- po 5 minutach wlewasz wszystko do akwarium. Obserwujesz czy ryby jedzą i jak. Dodatkowo sprawdzasz czy ryby nie plują po kilku minutach pokarmem. "

"Dodatkowo Protocaps możesz podać w pokarmie. Niewielką ilość granulek Cichlid Excel trzeba namoczyć w rozpuszczonym w ciepłej wodzie Protocaps (1 kapsułka) i taka dawkę pokarmu trzeba podawać 2 razy dziennie. Za każdym razem świeży pokarm z lekiem. "

Do tego podczas leczenia Pani Marta zaleca utrzymywać niewielkie zasolenie wody (twierdzi, że może być to sól jodowana, ponieważ ten pierwiastek jest bardzo ważny dla ryb) w ilości 4 łyżki na 100l + uzupełnianie tej dawki przy podmianie w zależności od ilości podmienianej wody (łyżka stołowa na 25l wody).

Wszystko podajesz na ~ ilość wody netto w zbiorniku.

Miałem problem z trzema rybami : przeźroczyste odchody, osowiałość (nie podchodziły do jedzenia razem ze wszystkimi), próbowały coś "wykaszleć" - powyższa kuracja pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Wyżej opisane leczenie niestety nie zadziałało. Straciłam samca Sani i Samicę. Postanowiłam zmienić metodę. Dałam Octocil, trzeba wyjąć wszystkie wkłady, w tym purigen, bo wchodzi w reakcję. Wyłowiłam samca i samicę do oddzielnego akwarium i zaczęłam podawać furaginę. 2 tabletki na 60 l wody, po 2h powtórka. Dodałam Fish protector Kordona, który uspokaja ryby, łagodzi stres i u ryb robi powłokę, dzięki której leki są lepiej wchłaniane. Poleca go Marta z Tanganiki. Ryby przeżyły noc, są w zdecydowanie lepszym stanie. Podmieniłam 50% wody, dałam 2 tabletki 100 mg furaginy. W wodzie jest Octocil. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiącej wiem, w instrukcji jest że wszystkie wkłady mineralne i jono-wymienne, wymienione azotowe i fosforowe. Reakcje mogą być toksyczne. W ostatniej chwili doczytałam na oryginalnej stronie Magnusa

Edytowane przez Ensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.