Skocz do zawartości

Witam Wszystkich Malawistów!


lukBB

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gucio2003 napisał(a):

Jakieś liche te domy teraz budują  xD . U mnie tona stoi na drewnianych belkach z lat 60-tych i ani drgnie . 

No niestety, takie ciężkie czasy, na wszystkim oszczędności 🤣

 

1 godzinę temu, TomekT napisał(a):

A gdyby akwarium było na stelażu, który by zamontować częściowo do ściany, np. na kotwy chemiczne nie odciążyłby nieco stropu?

Pewnie tak w domu murowanym. Niestety w szkieletówce technologicznie będzie ciężka sprawa. Wolę się nie bawić w takie ingerencję w konstrukcję. Dzięki za pomysł 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz78 napisał(a):

Waga 645l to 130 kg, tyle samo waży 720l bo jest z szyby 12mm, taka sama waga ale litraz większy i najważniejsza długość i powierzchnia dna większa. A szafka z płyty pod 720l może z 50 kg. 

@Tomasz78 widzę, że ostro ciągniesz w stronę 720l.😉 Pewnie masz rację z powierzchnią dna, która będzie zapewne większa oraz zbiornik dłuższy aż o 70 cm a to bardzo dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukBB napisał(a):

@Tomasz78 widzę, że ostro ciągniesz w stronę 720l.😉 Pewnie masz rację z powierzchnią dna, która będzie zapewne większa oraz zbiornik dłuższy aż o 70 cm a to bardzo dużo...

Bo warto. Ja przy 300 teraz żałuję, że nie skorzystałem z pełni możliwości i nie dołożyłem kolejnych 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nawiązując do tematu jak wyżej koledzy wspominają podzielam takie samo zdanie.

Obecnie mam 250x80x70 i uważam że strasznie się skurczył przez okres 3ch lat i żałuję że nie postawiłem od razu taki jaki by się zmieścił i jaki planuje mianowicie 380x100x70 teraz wiadomo koszty dodatkowe i znacznie wyższe jak 3 lata temu :) No ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :)   Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy...macie rację, dobrze mi radzicie... Przemyślałem temat na spokojnie i daruję sobie tą okazję z 645l o niestandardowych wymiarach. Poczekam, dozbieram, i kupię (może też się trafi jakaś okazja z 2 ręki) docelowe 720l.  o standardowym wymiarze 200x60x60. Dziękuję Wam bardzo za kubeł zimnej wody na głowę bo byłem podjarany strasznie a jak wiadomo w akwarystyce pośpiech nie wskazany. Niewiele brakło a bym kupił i potem i krótkim czasie żałował... Dzięki i pozdrawiam. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostudzę Ci jeszcze trochę - podjąłeś bardzo dobrą decyzję, podejmij kolejną.

Nie kupuj akwarium z drugiej ręki, chyba, że znasz doskonale jego historię. Akwaria z drugiej ręki w domu z wodą o pojemności ponad 500 litrów? Ja bym się nie odważył, jak wiadomo, wytrzymałość silikonu jest w miarę duża, jego czas eksploatacji również, ale jaką masz pewność czy za rok, dwa Ci się nie rozszczelni? Poczekaj chwilkę dłużej,planuj,  zbieraj klamoty i pieniądze, a gdy będziesz miał już na nowe, to zamów u rzetelnego majstra lub kup nowe i ciesz się spokojem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne spostrzeżenie...Nie patrzyłem na to z tej strony.

Zwłaszcza, że nawet producenci dają tylko 5 lat gwarancji a co potem, modlić się rzeby się nic nie stało... Może nie ma co zło wróżyć ale faktycznie trzeba przedłużyć święty spokój do maksimum.

No niestety, pysie będą musiały poczekać jeszcze dłużej niż zakładałem...

Będzie więcej czasu na planowanie oświetlenia(zastanawiam się nad kupnem ledów i sterowaniem od chłopaków w forum) i filtracji(skłaniam się w stronę narurowca) co myślicie, sprawdzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.