Skocz do zawartości

Witam Wszystkich Malawistów!


lukBB

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lukBB napisał(a):

Też uważam, iż standardowe 720l. było by lepsze, lecz kusi mnie cena tego zestawu stanowiąca jakieś 1/5 ceny 720l. 

W takim razie dobrze to przemyśl. Jeśli masz miejsce na 720l to czy nie warto trochę poczekać, odłożyć kasę i kupić 200cm. To które chcesz kupić za 2 miesiące zrobi się małe i będziesz żałował, gwarantuję Ci to. Jeśli chodzi o grzałkę to jeśli instalacja jest z rur 32mm zapomnij o jakiejkolwiek przepływówce, bo stłumisz przepływ. Więc albo grzałka wewnętrzna (nie musi być w pionie, może leżeć za kamieniami i będzie niewidoczna) albo grzałka lazienkowa wklejona w narurowca. Musiałbyś zrobić wstawkę na rurze wylotowej, może być w pionie poza szafką (w szafce może nie być miejsca)

20200426_222930.thumb.jpg.a9f468a7ea830e22ec5995451a985ac7.jpg

@Pikczer pompa c.o. aż tak bardzo nie grzeje wody.

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukBB napisał(a):

boję się trochę że będzie powoli optycznie przypominał kwadrat niż prostokąt...

Moje akwarium ma 130 cm długości i 60 cm wysokości, efekt proporcji jest dla mnie super. Miałbyś 10 cm wyższe, trzeba by wysokich kamieni, efekt byłby majestatyczny, szczególnie przy takiej szerokości - ale zgodzę się też, że lepiej dłuższe, sam bym tak zrobił, gdybym miał miejsce. 🙂

20230806_211037.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pikczer napisał(a):

A jak temperatura zimą?

Grzałka będzie niestety potrzebna. Nie lubimy wysokich temperaturach w domu. W dzień max 21, nocą spada do 17-18. Tylko, że akwarium będzie stało w salonie gdzie znajduje się kominek/koza (w dalszej odległości od siebie) i okazjonalnie się tam pali. Propozycja Bartka wydaję się być bardzo ciekawa. Zostaje kwestia czy grzałki wewnętrzne czy ta do narurowca będzie bardziej ekonomiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekT napisał(a):

Moje akwarium ma 130 cm długości i 60 cm wysokości, efekt proporcji jest dla mnie super. Miałbyś 10 cm wyższe, trzeba by wysokich kamieni, efekt byłby majestatyczny, szczególnie przy takiej szerokości - ale zgodzę się też, że lepiej dłuższe, sam bym tak zrobił, gdybym miał miejsce. 🙂

20230806_211037.jpg

Baniak piękny! czytałem Twój wątek z jego powstawaniem. Gdyby udało mi się uzyskać podobny efekt byłbym bardzo zadowolony🙂Gratulacje za pokrywę z pvc, też mnie czeka wykonanie jeżeli zdecyduje się na opisywanym w tym wątku zbiornik.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartek_De napisał(a):

@lukBB ile masz miejsca na akwarium? W sensie, jakie maksymalnie Ci się zmieści?😁 Zobacz to ogłoszenie https://www.olx.pl/d/oferta/akwarium-250x80x60-1200l-12mm-wyprzedaz-okazja-producent-CID103-IDURpfA.html

 

 

Hehe😉 weszło by spokojnie... Producenta znam, mam kilka zestawów w polubionych🙂 zresztą siedziba mieści się 50 km ode mnie.

Tylko, że jest niestety mały problem. Budując dom nie przewidziałem, że wrócę do akwarystyki. Mam szkieletówkę bez wylewki betonowej, tylko na samych palach betonowych. Będzie problem z aż takim obciążeniem. Muszę nawiązać kontakt z budowlańcami i dowiedzieć się na ile mogę sobie pozwolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, lukBB said:

 

 

Hehe😉 weszło by spokojnie... Producenta znam, mam kilka zestawów w polubionych🙂 zresztą siedziba mieści się 50 km ode mnie.

Tylko, że jest niestety mały problem. Budując dom nie przewidziałem, że wrócę do akwarystyki. Mam szkieletówkę bez wylewki betonowej, tylko na samych palach betonowych. Będzie problem z aż takim obciążeniem. Muszę nawiązać kontakt z budowlańcami i dowiedzieć się na ile mogę sobie pozwolić...

Tona wte czy tamte nie zrobi pewno różnicy xD . Mogę poradzić tylko to co koledzy , bierz największe na jakie masz miejsce/kasy. 
2 lata temu zacząłem od 30L teraz 680L , a już są plany na 300x80x100 .

Edytowane przez Gucio2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety założenie większego zbiornika muszę odłożyć do budowy nowego domu😉 okazało się, że mogę sobie pozwolić na obciążenie podłogi max 1 tone, powyżej tego stopy betonowe mogą się zacząć zapadać w gruncie😕 nawet nie wiem czy ten zbiornik 645l. Już przeważy: 

Samo szkło 15mm będzie ważyć pewnie 200kg

Szafka 200kg

Kamienie 150kg

Woda gdzieś ok 500 litrów czyli ok 500kg

I już mam 1 tone🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, lukBB said:

Niestety założenie większego zbiornika muszę odłożyć do budowy nowego domu😉 okazało się, że mogę sobie pozwolić na obciążenie podłogi max 1 tone, powyżej tego stopy betonowe mogą się zacząć zapadać w gruncie😕 nawet nie wiem czy ten zbiornik 645l. Już przeważy: 

Samo szkło 15mm będzie ważyć pewnie 200kg

Szafka 200kg

Kamienie 150kg

Woda gdzieś ok 500 litrów czyli ok 500kg

I już mam 1 tone🤔

Jakieś liche te domy teraz budują  xD . U mnie tona stoi na drewnianych belkach z lat 60-tych i ani drgnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.