wachcio Opublikowano 14 Maja 2023 #1 Opublikowano 14 Maja 2023 Witam jako, że jest to mój pierwszy post. Mam akwarium ogóle ale od kilku miesięcy używam w/w sterownika z lampą DIY ok 230W. Przez swoje nie przemyślenie "tematu" przy podłączaniu go użyłem przewodów dość cienkich a co najgorsze takich samych do "-" na obwody i do wspólnego "+". Efekt taki, że co prawda lampa działała ale już miałem pisać do autora bo miałem ze sterownikiem problemy. Mianowicie bardzo często nie mogłem się z nim połączyć poprzez wifi. Testowałem różne routery i działało to bardzo kapryśnie. Kilka dni temu w lampie zapalił się tylko jeden obwód w dodatku na ok 5% mocy. Strona konfiguracji nie działała. Zajrzałem pod akwarium i poruszyłem kabelkami a tam spięcie. Wyłączyłem szybko i moim oczom ukazał się złowieszczy widok jak na zdjęciu. Po prostu kabel się stopił. Na szczęście sterownik poza wizualną częścią oraz okopconym złączem nie ucierpiał i działa poprawnie. Po zamianie przewodów do "-" i "+" wszystko chodzi bardzo dobrze i kłopoty z połączeniem do wifi zniknęły. Piszę to ku przestrodze, żeby inni nie wpadli w taką pułapkę. Logiczne jest, że "-" musi być zdecydowanie grubszy niż pozostałe bo przez niego płynie cały prąd z reszty obwodów. Niestety nie zawsze się o tym od razu pomyśli. 5
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się