Jump to content

Swiderki


Recommended Posts

Nie wiedzialem gdzie to wladowac, wiec dalem tutaj. Moje pytanie brzmi, oplaca miec sie te swiderki(jesli tak to skad je wziac) w akwa, bo jak kiedys przytachalem jakies slimaki z roslina do akwa(nie malawi) to ledwo sie tego dziadostwa pozbylem i dla tego pytam czy to sie opyla??? bo jak mam miec znowu plage...(wtedy slimaki byly wszedzie, na roslinach, we filtrze, na rybach-wyobrazacie to sobie :lol: ) a tak na serio, moze sa jakies sposoby zeby kontrolowac ilosc tych slimakow?? prosze o wyczerpujace odpowiedzi, bo co do slimakow jestem juz ostrozny.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że się opłaca..Likwidują strefy beztlenowe w piasku...temat niedawno omawiany na forum....Co do redukcji ślimaków...Ktoś kiedyś wspomniał że niektóre gatunki ryb je ślicznie eliminują..Ale i tak się mnożą na potęgę.Na szczęście siedzą cały dzień w piachu robiąc dobrą robotę :wink:

Link to comment
Share on other sites

Świderki to ślimaki przebywające w podłożu. Moim zdaniem są jak najbardziej potrzebne. Spulchniają Ci piasek na dnie i dzięki temu nie powstają strefy beztlenowe. Żywią się (nie wiem, czy całkowicie, czy częściowo) odchodami ryb. Mam jedno miejsce w akwa, gdzie zawsze trochę kupek się nazbiera i świdry zawsze tam są.

Kontrolować ich liczbę jest ciężko. Możesz sam odławiać ich nadmiar. Część, ale niewielką, zjedzą ryby. Muszelki zostawiam zawsze jako "podtrzymywacze parametrów" :D

Mam świdry od dwóch lat, rozmnażają się okropnie i chyba dopiero za dwa miesiące trochę uszczuplę tą "wylęgarnię" :mrgreen: chcesz trochę :?: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ktoś kiedyś wspomniał że niektóre gatunki ryb je ślicznie eliminują..

Z tego, co ja pamiętam, chodziło o L.Chisumulae. Ale jakie jeszcze ryby, to nie wiem. Moje roślinożerne mbuna to średnio się zabierają za ślimaki.

Link to comment
Share on other sites

No bo może będę za tydzień w niedzielę w Sosnowcu, jeśli tak, to na 100% jadę przez Gliwice do teściów :wink:


A w żadnym sklepie nie masz u siebie?a właściwie, jak pojedziesz do Sosnowca, to tam powinni mieć. Kupisz troszkę, a kolonia sama się powiększy :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.