Skocz do zawartości

Wkłady filtracyjne do unimaxa 700.


DawidK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem robię powrót do akwarystki. I po żółwiu zostało mi akwarium 300 l i filtr Aquael unumax 700. I będę chciał wymienić wkłady. Konfiguracje miałem gąbka jako filtracja mechaniczna, potem koszyk z biobalami reszta koszy z ceramiką. Na co polecacie wymienić. Ja myślę dać jeden koszyk jako mechaniczny  gąbka i reszta ceramika jako biologiczna. I jaką dać jest duża różnica między tańszą no name a firmową? Czy może co innego zastosować pozdrawiam:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na samym filtrze 700l nie uciągniesz zbiornika 300 l. z pyszczakami. Biologię ogarnie, ale o czystym dnie i klarownej wodzie możesz zapomnieć. Czeka Cię rozbudowa filtracji minimum o jakiegoś wydajnego mechanika. A gąbki pakuj no name. Różne miałem i jakoś różnicy nie widzę, może poza tym, że jedne twardnieją szybciej, a drugie wolniej w naszej zasadowej wodzie. Ale to raczej przypadek, niż kwestia wyboru droższych wersji. Jak pisał kolega @ziemniak, pakuj 20 ppi i nie baw się w wynalazki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żółwich się nie znam. Wiem że mają skorupy na plecach😉. Ale w zbiornikach z Malawi potrzeba wydajnej filtracji. Poczytaj na forum. U części akwarystów notowania ceramiki.spadaja. Ja się do nich zaliczam, choć przez lata używałem i jak by zajrzeć głębiej, to pewnie jeszcze w jakimś filtrze mam. Ale ostatnio systemy filtracyjne opieram tylko na gąbce i działa. Tania, skuteczna, wydajna. Ale z filtracja trochę jak z religią. Każdy ma swoje przekonania. Ważne, żeby parametry wody grały.  Nikt tutaj nie da gotowej recepty na sukces. Możemy doradzać, opisywać swoje doświadczenia. Ty musisz sobie to wypośrodkować, potem poćwiczyć, może coś zmienić i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpet super dzięki za odpowiedź. Jak działa na gąbce to nie ma co kombinować tylko spróbować. Generalnie mi chodzi o to, że przelicza się, że jeden dorosły żółw brudzi jak gdzieś 20 rybek z dużą przemianą materii. No to się nowej rzeczy dowiedziałem z gąbką i trzeba będzie spróbować :) 

Edytowane przez DawidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że ostatnio namiętnie szukam obsady do nowego akwarium, objechalem kilkanaście hodowli ryb z naszego biotopu. Jak jestem, to się rozglądam i patrzę jak i co kombinują. 100% opiera filtrację na gąbkach. Większość stosuje powietrzny napęd. Proporcje tak na oko  60/40 dla filtrów pchanych powietrzem.. Pompy elektryczne w znakomitej mniejszości. Od garażówek, po największą w Europie, a jak się ostatnio chwalą na świecie, ( 2500 zbiorników) nie weryfikowałem). Coś chyba w tym jest. Zawsze w życiu wychodzi jakieś jakość/cena, albo w tym przypadku koszty.  Więc po co się kopać z koniem, jeśli niewidzialna ręka rynku daje jednoznaczne wytyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unimax 700 ma dwa wloty i dwa wyloty i na papierze 2000l/h.

Po pierwsze oryginalne rurki przelotowe od Unimaxa mają w środku przewężenia i załamania, które drastycznie tłumią przepływ - proponuje zastąpić je dowolnymi rurkami od Ultramaxa lub innymi na węże 16/22 (ale bez przewężeń).

Po drugie zastosuj dwa prefiltry HW603 na każdym z wejść - będę one robić za mechanika i dzięki temu nie będziesz musiał otwierać kubełka zbyt często 🙂 
Prefiltry mają 3 rodzaje gąbek, więc wystarczy dodać tylko jakąś watę lub fizelinę na górę i będzie git 🙂
 

Do kubła wystarczy ci sama ceramika i dedykowana gąbka od Unimaxa.

Dwoma wylotami możesz zapewnić właściwą cyrkulację wody w akwarium, a z czasem zobaczysz czy filtr wyrabia, czy może trzeba będzie dodać jakiś cyrkulator.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalniski wielkie dzięki. Cenna rada z tymi rurkami, nie wiedziałem że dławią od unimaxa. No i super pomysł z tym prefiltrem zastosuje . Spoko jak starczy ceramika. To trzeba pomyśleć gąbki czy ceramika.  A jeszcze kusi kiedyś zmiana filtra bo jak dobry to szkoda, więc kiedyś może mniej prądożernego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.