Skocz do zawartości

Preferencje żywnościowe dla różnych gatunków Malawi


Dominikaa21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przygotowuje się do doboru obsady do mojego akwa , jak pisałam wcześniej w innym temacie Andrzejowi miałam zamiar mieć saulosi i yellow lecz zgłupiałam po tym co odpisał że mają różne preferencje żywnościowe i teraz o to moje pytanie które gatunki to roślinożerne z wymienionych tu przeze mnie a które mięsożerne bo jak czytałam na stronach to wszystkie mają przewagę roślinnego. Pozdrawiam.

Saulosi coral

Wydłużony,,wiem nie dla początkujących ;),, 

Rdzawy

Acei

Yellow

Pozdrawiam i będę wdzięczna za pomoc . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dominikaa21 napisał(a):

Saulosi coral

Sztuczny twór ale roślinożerca.

 

4 godziny temu, Dominikaa21 napisał(a):

Rdzawy

Roślinożerca.

 

4 godziny temu, Dominikaa21 napisał(a):

Acei

Niby roślinożerca ale trochę mięska nie zaszkodzi.

 

4 godziny temu, Dominikaa21 napisał(a):

Yellow

Niektórzy twierdzą ,że typowy mięsożerca a ja , że wszystkożerca.

To była teoria.  A teraz praktyka:)  Miałem w 720 litrach ( oprócz saulosi coral, który jest sztucznym Tworem i do ładnych nie należy jak prawdziwe saulosi) te trzy gatunki  plus inne ryby mięsożerne i roślinożerne.. karmiłem w następujący sposób : do jednej puszki wsypałem pokarm dla roślinożerców   Vibra Bites Hikari ( nie trzeba namaczać) , spirulinę w granulkach ( jak najmniejsze), i coś z nature food dla wszystkożerców. Generalnie starałem się aby w puszcze były pokarmy dla mięsożerców, roślinożerców i wszystkożerców. Raz dziennie podawałem też mrożonki ochotki.  Ale tego nie polecam.  Chociaż raz lub dwa razy w tygodniu możesz podawać . To akurat przemyśl.  Jeszcze raz w tygodniu podawałem d‑allio plus granulat firmy Tropical. Pokarm ten ma zwiększoną zawartość czosnku stąd był w jadłospisie moich ryb  profilaktycznie mimo, że wiele pokarmów ma w swojej zawartości czosnek. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gatunki bez problemu poradzą sobie na mieszance 3/1 - 4/1 z przewagą roślinnego oczywiście. Mrożonki nie są potrzebne - to tylko niepotrzebne ryzyko.

Nie wiem czy dobrze doczytałem ale masz niezbyt duże akwarium więc Acei bym odpuścił. Zamiast yellow zobacz Labidochromis Perlmutt. Są mniejsze i łagodniejsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Głuszyca napisał(a):

Niektórzy twierdzą ,że typowy mięsożerca a ja , że wszystkożerca.

 

54 minuty temu, Bojar napisał(a):

Wszystkie gatunki bez problemu poradzą sobie na mieszance 3/1 - 4/1 z przewagą roślinnego oczywiście.

Obydwaj macie rację, ale trzeba wspomnieć, że efektem ubocznym karmienia Yellowów trawą są czarne przebarwienia ciała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek_De napisał(a):

ale trzeba wspomnieć, że efektem ubocznym karmienia Yellowów trawą są czarne przebarwienia ciała.

Owszem.. ale jak u mnie to była przypadkowość.  Nie miały Yellow tego problemu.  Inna sprawa , że inaczej mają zbudowany układ pokarmowy mięsożercy i roślinożercy.  Stąd po prostu mieszałem pokarmy w puszce i to od lat się sprawdzało. 

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju a powiesz mi jeszcze o proporcjach jak wymieszać te pokarmy by nie przedobrzyc z mięsnym a więcej zielonego np mogę dać do puchy 100g dla miesaczy 100g dla wszystkożercow i jak wyżej kolega zauważył więcej dla roślinożerców czyli np 250g i razem wszystko wymieszać tak będzie dobrze? Jestem w tym zielona 🙈. Jak mecze to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominikaa21 Wymieszaj jak uważasz. Procentowe mieszanie pokarmów w puszce niewiele da bo i tak sypiesz porcje mieszane. Ja robiłem w ten sposób , że kupowałem mniej więcej tej samej gramatury opakowania i po prostu mieszałem. Jeżeli chcesz zachować jakieś procentowe stosunki to wtedy syp każdy pokarm osobno w odpowiednich ilościach.  Ja tak nie robiłem.  

Ja w tej chwili podaję trzy rodzaje pokarmów : dwa rodzaje dafni i trzeci to Vibra Bites Hikari. Wszystkie trzy mam wymieszane w puszce jak niżej. Jeszcze podaje ( ale to już osobno) Multi Fit raz w tygodniu .  Są to drażetki przyklejane do szyby.  Z pyszczakami robiłem tak jak wyżej opisałem w innym poście.  Ryby były wybarwione , żwawe i często inkubowały. 

 

20230323_165128.jpg

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.