Skocz do zawartości

Wybarwienie młodych ryby


olo131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam młode Aulonocara Stuartgranti USISYA 3-4cm . Lecz wszystkie mają ubarwienie dorosłych samców. Niby były Karolinę karmą ma wybarwienie i samicę mają spłowieć . Czy jest to możliwe czy kupiłem po prostu 10 samców ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do właściwego działu. 

Drugi, zdublowany temat usunąłem. Jeśli pomylisz się w tytule to nie dubluj tematów, a edytuj go i masz możliwość poprawienia treści jak i samego tytułu. 

Edytowane przez Bartek_De
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby które wybrałeś długo się wybarwiają, trzeba trochę cierpliwości. Samice w zależności od warunków w których się znajdują mogą być ciemniejsze. Przed wybarwieniem można próbować rozpoznać samca po płetwie grzbietowej, będzie ona ostrzej zakończona. Przy takiej wielkości trudno coś doradzić. Spróbuj wykonać zdjęcie, wstaw w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze, że on ma już wybarwione ryby. Trochę Aulonek w życiu przerobiłem, ale w tym rozmiarze jeszcze nie widziałem w pełni wybarwionych. Samice potrafią również mieć jakieś przebłyski np. niebieskiego pyska, ale to są jedynie szczegóły. Jeśli faktycznie ktoś je karmił czymś, co potrafi rybę wybarwić na tym etapie, to też dobrze o nim nie świadczy. Ale fakt, przydała by się jakaś fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotriola napisał(a):

Ryby które wybrałeś długo się wybarwiają, trzeba trochę cierpliwości. Samice w zależności od warunków w których się znajdują mogą być ciemniejsze. Przed wybarwieniem można próbować rozpoznać samca po płetwie grzbietowej, będzie ona ostrzej zakończona. Przy takiej wielkości trudno coś doradzić. Spróbuj wykonać zdjęcie, wstaw w tym temacie.

 

IMG_20230321_181712.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko mają więcej niż te 3-4cm. Albo faktycznie ktoś podawał jakieś preparaty do podbicia kolorów, ale sam nie wiem, czy aż tak by wybarwiły samice, albo sprzedawca się pozbył nadmiarowych samców.

Ostatnio u siebie byłem przekonany, że jedna z ryb to samica A. baenschi. Ryba miała z 8 cm, żadnych wskazówek, że to samiec, a pod ogon nie zaglądałem. Dopiero po zgonie samca alfa, ryba się wybarwiła, płetwy wydłużyły. Także jestem zdania, że to szybciej samiec się upodobni do samicy, niż na odwrót ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na moje stare zdjęcia Aulonocara Steveni Usisya. Miałem je od nieżyjącego już Jarka z Fish Magic. Nigdy nie karmiłem ryb jakąś specjalną karmą na wybarwianie. Właśnie przy podobnych rozmiarach jak u kolegi zaczęły się u mnie wybarwiać samce. Na żadnym zdjęciu nie były podkręcane kolory.

Około 5cm

DSC_0617.thumb.jpg.2aa2d02d914d47e147ba155d43a46cc0.jpg

Około 6cm

DSC_2360.thumb.jpg.07ef86688a8a66f24b7207caa5bd3491.jpg

8cm

DSC_3911.thumb.jpg.6100d47f990ee60cd83e39d41d20c378.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.