Jump to content

Tani sterownik do lampy led


KapitanCzysty

Recommended Posts

Jak w tytule, potrzebuje Waszej pomocy w wyborze prostego i taniego sterownika do mojej lampy led w kotniku. Chciałbym mieć możliwość sterowania oświetleniem przez aplikacje lub online i procentową regulację mocy.

Z tego co wyczytałem na forum wersje elektroniczne prostych modeli szybką się psują i pewniejsza jest wersja mechaniczna z tym, że gabarytową miałbym problem z jej wciśnięciem między akwarium, a szafką gdzie na styk mieści się przedłużacz do którego podpięta jest lampa i filtracja. Poza tym w większości linki są już nieaktywne. 
 

Na własną rękę znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/sterownik-sciemniacz-led-wifi-aplikacja-smart-tuya-10844266562
 

Ocena ogólna niby Ok, ale w komentarzach różnie piszą, włącznie z powtarzającą się kilka razy opinią o piszczeniem przy pracy.

Potrzeba zmiany wynika z tego, że w najbliższym sezonie planuje 2/3 wyjazdy kilkudniowe i nie chce angażować kogoś dodatkowo do regulacji oświetlenia oprócz jeszcze karmienia.

Jak u Was jest to rozwiązane w drugim i kolejnym akwarium, też inwestujecie w droższe i bardziej funkcjonalne sprzęty?

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja mam coś takiego: https://allegro.pl/oferta/sterownik-led-wifi-android-ios-magic-home-12364505393?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_oswietlenie_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365914&gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeBZjm2rZ7i20x8h9KjF_NPO_MXyk3kZsgXpFO1gJygXcfkxpP3T9cQaAiwVEALw_wcB

Działają mi od ponad dwóch lat z taśmami, lampą chihiros i jakimiś tubami led również. Tyle, że do każdego źródła światła musisz mieć osobny sterownik. Ten jest akurat do światła mono, są też do rgb i wrgb.

Edited by Moonlight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, pulpet napisał(a):

TC 420 lub 421. Moj 420 działał bezawaryjnie ponad 4 lata u mnie i poszedł świecić gdzie indziej. A w kolejnych baniakach zestawy od @Bartek_De i @aurban6. I życie stało się proste, a akwaria ładniejsze.

Jak zakładałem główny baniak to miałem dylemat co wybrać jeżeli chodzi o oświetlenie, czy TC421 czy LedDimmerPro V5. Wybór padł na tego drugiego i choć wiem, że obydwa są sprawdzone i dobre to jednak wydatek rzędu prawie 200 zł to za duży koszt jak ma kotnik/szpital/separatkę  zwłaszcza, że w tej cenie zakupiłem filtr i oświetlenie. Teraz zakładając główny baniak pewnie rozważył bym opcję od Bartka i autban6 bo u Ciebie i innych osób naprawdę fajnie to wygląda.

@Moonlight ja mam taką lampę:

https://allegro.pl/oferta/jialu-elegant-slim-led-lampa-do-akwarium-38-44cm-11716482692
 

Są tam diody białe i niebieskie, ale wszystko na jednym kablu, a jak jest u Ciebie? Jesteś w stanie zrobić foto jak to masz podłączone? Nie masz żadnych problemów z rozłączaniem w apce, wylogowywaniem itp?

@ziemniak właśnie nad tym myślałem na starcie bo mam dwa wolne kanały w LDPV5, ale niestety odległość akwarium głównego od kotnika to ok 3,5-4 metry w formie L i po drodze są drzwi. Nie mam jak ukryć kabla, a faktycznie to byłoby najlepsze rozwiązanie 👍

Edited by KapitanCzysty
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, KapitanCzysty napisał(a):

Są tam diody białe i niebieskie, ale wszystko na jednym kablu, a jak jest u Ciebie? Jesteś w stanie zrobić foto jak to masz podłączone? Nie masz żadnych problemów z rozłączaniem w apce, wylogowywaniem itp?

To po prostu wchodzi pomiędzy kabel od lampy, a zasilacz. U mnie zbyt krótki kabel, więc jedna wtyczka bardzo nieprofesjonalnie pod klapą musi być - stąd taśma izolacyjna.

Jeśli chodzi o resetowanie, to kilka razy zdarzyło się po długiej przerwie w zasilaniu, że świeciła na 100% i trzeba było na nowo synchronizować. Poza tym bez przygód.

20230319_222911.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.