KapitanCzysty Opublikowano 18 Marca 2023 #1 Opublikowano 18 Marca 2023 Jak w tytule, potrzebuje Waszej pomocy w wyborze prostego i taniego sterownika do mojej lampy led w kotniku. Chciałbym mieć możliwość sterowania oświetleniem przez aplikacje lub online i procentową regulację mocy. Z tego co wyczytałem na forum wersje elektroniczne prostych modeli szybką się psują i pewniejsza jest wersja mechaniczna z tym, że gabarytową miałbym problem z jej wciśnięciem między akwarium, a szafką gdzie na styk mieści się przedłużacz do którego podpięta jest lampa i filtracja. Poza tym w większości linki są już nieaktywne. Na własną rękę znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/sterownik-sciemniacz-led-wifi-aplikacja-smart-tuya-10844266562 Ocena ogólna niby Ok, ale w komentarzach różnie piszą, włącznie z powtarzającą się kilka razy opinią o piszczeniem przy pracy. Potrzeba zmiany wynika z tego, że w najbliższym sezonie planuje 2/3 wyjazdy kilkudniowe i nie chce angażować kogoś dodatkowo do regulacji oświetlenia oprócz jeszcze karmienia. Jak u Was jest to rozwiązane w drugim i kolejnym akwarium, też inwestujecie w droższe i bardziej funkcjonalne sprzęty?
pulpet Opublikowano 19 Marca 2023 #2 Opublikowano 19 Marca 2023 TC 420 lub 421. Moj 420 działał bezawaryjnie ponad 4 lata u mnie i poszedł świecić gdzie indziej. A w kolejnych baniakach zestawy od @Bartek_De i @aurban6. I życie stało się proste, a akwaria ładniejsze. 1
Moonlight Opublikowano 19 Marca 2023 #3 Opublikowano 19 Marca 2023 (edytowane) Hej, ja mam coś takiego: https://allegro.pl/oferta/sterownik-led-wifi-android-ios-magic-home-12364505393?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_oswietlenie_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365914&gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeBZjm2rZ7i20x8h9KjF_NPO_MXyk3kZsgXpFO1gJygXcfkxpP3T9cQaAiwVEALw_wcB Działają mi od ponad dwóch lat z taśmami, lampą chihiros i jakimiś tubami led również. Tyle, że do każdego źródła światła musisz mieć osobny sterownik. Ten jest akurat do światła mono, są też do rgb i wrgb. Edytowane 19 Marca 2023 przez Moonlight 1
ziemniak Opublikowano 19 Marca 2023 #4 Opublikowano 19 Marca 2023 @KapitanCzysty a jaki masz do głównego akwarium sterownik? Jeśli kotnik masz przy głównym zbiorniku i masz np. zamontowany sterownik LDP to możesz lampę podłączyć pod jeden kanał z tego sterownika i problem z głowy. 1
KapitanCzysty Opublikowano 19 Marca 2023 Autor #5 Opublikowano 19 Marca 2023 (edytowane) 13 godzin temu, pulpet napisał(a): TC 420 lub 421. Moj 420 działał bezawaryjnie ponad 4 lata u mnie i poszedł świecić gdzie indziej. A w kolejnych baniakach zestawy od @Bartek_De i @aurban6. I życie stało się proste, a akwaria ładniejsze. Jak zakładałem główny baniak to miałem dylemat co wybrać jeżeli chodzi o oświetlenie, czy TC421 czy LedDimmerPro V5. Wybór padł na tego drugiego i choć wiem, że obydwa są sprawdzone i dobre to jednak wydatek rzędu prawie 200 zł to za duży koszt jak ma kotnik/szpital/separatkę zwłaszcza, że w tej cenie zakupiłem filtr i oświetlenie. Teraz zakładając główny baniak pewnie rozważył bym opcję od Bartka i autban6 bo u Ciebie i innych osób naprawdę fajnie to wygląda. @Moonlight ja mam taką lampę: https://allegro.pl/oferta/jialu-elegant-slim-led-lampa-do-akwarium-38-44cm-11716482692 Są tam diody białe i niebieskie, ale wszystko na jednym kablu, a jak jest u Ciebie? Jesteś w stanie zrobić foto jak to masz podłączone? Nie masz żadnych problemów z rozłączaniem w apce, wylogowywaniem itp? @ziemniak właśnie nad tym myślałem na starcie bo mam dwa wolne kanały w LDPV5, ale niestety odległość akwarium głównego od kotnika to ok 3,5-4 metry w formie L i po drodze są drzwi. Nie mam jak ukryć kabla, a faktycznie to byłoby najlepsze rozwiązanie Edytowane 19 Marca 2023 przez KapitanCzysty 1
Moonlight Opublikowano 19 Marca 2023 #6 Opublikowano 19 Marca 2023 1 godzinę temu, KapitanCzysty napisał(a): Są tam diody białe i niebieskie, ale wszystko na jednym kablu, a jak jest u Ciebie? Jesteś w stanie zrobić foto jak to masz podłączone? Nie masz żadnych problemów z rozłączaniem w apce, wylogowywaniem itp? To po prostu wchodzi pomiędzy kabel od lampy, a zasilacz. U mnie zbyt krótki kabel, więc jedna wtyczka bardzo nieprofesjonalnie pod klapą musi być - stąd taśma izolacyjna. Jeśli chodzi o resetowanie, to kilka razy zdarzyło się po długiej przerwie w zasilaniu, że świeciła na 100% i trzeba było na nowo synchronizować. Poza tym bez przygód. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się