Skocz do zawartości

Naoczny świadek śmierci


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się na chorobach nie znam. Raz tylko miałem jedną na samym początku też byłem świadkiem takiego incydentu. gdybym 15 minut wcześniej podał lekarstwo bym go podratował ale tacie się pociąg opuźnił no i niestety. To tak dla pocieszenia że nie jesteś jedyny. A powód zostawiam kolegą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest zalana od ok 3 lat. Znaczy się ok tyle funkcjonuje to akwa. Tylko obsadę wymieniłem ostatnio bo pierwsza moja obsada nie była zbyt trafna. Filtracja to ok 680l/h zewnętrzna dane na pudle od Fluvala 204 oraz ok 450l/h dane na pudle od aquael fan 2. temperatura ok 27stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jakie parametry ?

jeżeli w porządku i jezeli nie ma objaw innego zachowania u ryb to wykluczył bym chorobę, chyba ze Bloat, napisz czy ryba miała apetyt , charakterystycznym objawem bloatu jest tak jakby kasłanie ryby, jak by ryba chciała coś wypluć, jak wyglądały rybie odchody, czy ciągnęła za sobą nitkowate czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklaniam sie ku leeri'emu, mlode ryby, swiewrzo w nowym otoczeniu - zejscia sie zdazaja z powodow stresu, zmiany warunkow itp.


A pisanie od razu że to choroba to tak jak wróżenie z fusów


Niestety bez zdjec albo szerszego opisu wygladu ryby ( parametry czesto nic nie daja, bo ile chorob wyywloua zle parametry??


Zatem np

mogła dostać bęcki


to tez


wróżenie z fusów


Zatem jesli wierzyc autorowi posta a nie mamy prawa z gory zakladac ,ze ktos cos mota albo scemnia - wina nie lezy w warunkach panujaych w wodzie. Rybke wykonczylo cos - albo chorobsko przywiezione skadas, albo stres. Pobicie? moze.. Raczej wykluczone skoro sam autor waidomosci pisze,:

yba wyglądała na całkiem zdrową (nie miała śladów pobicia) u innych ryb nic nie zaobserwowałem


Ja sie sklaniam ku wizji leeriego, ryba jzu przybyla slaba..

Oczywiscie, to tylko przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ile chorob wyywloua zle parametry??




wiele, a nawet śmierć ryb, wystarczy poczytać post pt. "Wysokie NO2"


Nie neguję że ryba mogła być chora, i nie piszę że autor ściemnia, pewnie sam chce się bardziej od nas dowiedzieć co było przyczyną, a oszukując nie dowiemy się nic. Ale jeżeli to była choroba to bloat wyeliminuje tylko ją, a spowodowany był bloat albo złymi parametrami albo stresem, a w zwiazku z tym że ryby od niedawna były w nowym otoczeniu to stawiam najwięcej właśnie na to, ponieważ właściciel nie mówił o tym ze rybka była pobita, niestety jeżeli to inna choroba to można się spodziewać kolejnych zgonów,czego nie życzę, ale na to stawiał bym już niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic się nie dzieje z resztą rybek. a rybka zarówno przed i po zgonie nie wyglądała na chorą, wyglądała jak każda inna tylko zachowanie było niepokojące.


Może to właśnie stres ale po ponad dwóch tygodniach???????? :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloat nie zabija od razu- zgoda, ale czasem można przeoczyć objawy lub je po prostu zignorować, szczególnie gdy Malawista jest jeszcze mniej doświadczony, poza tym przy nieleczonym Bloat schodzi więcej rybek, więc też stawiam na atak agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.