Skocz do zawartości

Powrót do pyszczaków po wielu latach...


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was serdecznie,

 

Mam remont w salonie ale co najważniejsze - akwarium już stoi jak powinno - tzn. stelarz został obrócony :D :D :D

Zacząłem montować przelowy - i natrafiłem na jeden problem. 3 z 4 weszły idealnie, niestety ostatni - czyli w moim wypadku powrót - otwór nie został nawiercony idealnie i brakuję dosłownie pół milimetra by móc ten przelot zamontować. Widać, że podczas nawiercania cos tam się delikatnie uszczerbiło (bez znaczeni) i tak jakby nie było nawiercone to idealnie.. I tutaj moje pytanie... czym mogę powiększyć ten otwór by nie strzeliło mi całe dno... Myślałem o jakimś dremelku i odpowiedniej końcówce - tylko jakiej? Tu chodzi dostłownie o "piczy kłak"... :) Wcisnąć przelotu nie wcisnę bo już uszkadzam gwint...

image.thumb.png.b9c3f60d9e088128a1521229f1dc9af5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, szybkie pytanie... przy niedzieli pomyślałem, że sobie hydraulikę wystrugam, ewentualnie zobaczę czego mi brakuję i domówię... 

I tu moje pierwsze pytanie.

Pompa Jebao DCT15000 - my wylog na 40mm. I takie orurowanie chciałem zrobić, na 40stkach. 

I teraz tak, albo podłączę pompę na sztywno (bo nawet wszystko mam) albo będę chciał użyć węża silikonowego by wytłumić drgania... No i mam taki, ale pod 32mm. Nie znalazłem 40mm w sklepach. Mógłbym użyć tego 32mm ale chyba głupotą jest zwężać do 32mm by za chwilę iść w 40mm... Macie pomysł skąd wziąć 30cm węża silikonowego 40mm? :) Ewentualnie przy montażu na sztywno - co podłożyć pod pompę by zminimalizować jeszcze ewentualne drgania?

 

 

Dobra, znalazłem na allegro jakiś niebieski...

Edytowane przez Misyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Ruszam dalej z hydrauliką. Oceńcie proszę, czy to ma sens - powrót. Jeszcze nie poklejony więc mogę dowolnie zmieniać.. wszelkie sugestie mile widziane. Zamówiłem tego lockline-a ale jakiś taki przebajerowany :) Rura idąca na prawą stronę będzie dociągnięta do krawędzi - na ten moment bez klejenia nie ma sensu nic ciąć... 

Oczywiście zamontuję jeszcze grzebień na komin a póżniej pójdzie zabudowa - czyli tej rury poprzecznej nie będzie widać a myślę, że fajnie że będzie... 

 

image.thumb.jpeg.3f0f249186827072761d6741e197e010.jpeg

 

image.thumb.jpeg.29f5a3a91bc79b4b6943bfe288ffff70.jpeg

E603C821-698F-43E5-BEDC-592D201D8304_1_102_o.jpeg

 

I jeszcze dół.... łączenie pompy z obiegiem powrotu jest na sztywno, za jakiś czas wmontuję tam kawałek przewodu silikonowego, ale bez ciśnienia.... Jeszcze będę robić bypase na lampę UV, lub puszczę ją na osobnej pompie, zobaczymy....

image.thumb.jpeg.c8721253fa5114edd0a68e93b0d65acd.jpeg

A8546AF9-E520-4F50-A6A0-1E0EB3BAADD6_1_102_o.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym dał tylko 3x  łuk  i pojedynczy wylot wzdłuż tylnej szyby tuż obok komina, albo na skos. Na 3 łukach sobie wyregulujesz kierunek. Jak nie będzie się samo pewnie trzymać, to możesz na taśmę teflonową wcisnąć. Skleić po dłuższym czasie działania lub wcale.  Lockline i trójnik + rura to strata ciśnienia i zmniejszenie przepływu. Regulacja kierunku raczej na gotowym zbiorniku z kamieniami.

2. UV przyda się przy słabej filtracji. Przy sumpie i sensownym medium,  życie w filtrze wyjałowi wodę podobnie jak UV. Jak podłączysz na stałe to znowu strata ciśnienia i przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dzięki za sugestię.

 

Jeżeli zrobię 1 wylot to będzie pralka.. To bardzo mocna pompa, miałem ją w morskim 800L i tam, mimo kilku obiegów - była moc...

Także nie obawiam się o spadek... Niestety - czekam na tło.. a jak one przyjdzie to będę musiał zdecydować czy dawać rurę po długości akwarium czy odpuścić.. LockLine-a chyba zwrócę...

 

Co do UV - mam czas... lampa leży na strychu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.