kazikx Opublikowano 5 Sierpnia 2022 #1 Opublikowano 5 Sierpnia 2022 Rozbiłem szklaną oprawę LED dołączoną przez sprzedawcę do zestawu Aquael 240l, co skłoniło mnie do zainteresowania się światłem. W pierwszej (pobieżnej) kwerendzie największe wrażenie wywarło na mnie oświetlenie w akwarium @Bastian, przygotowane dla niego przez @aurban6oraz @Bartek_De Pozwolę sobie zacytować fragment z wątku "Bastionarium": "Cała lampka posiada 12 kanałów i działa na autorskim sterowniku @aurban6 i jest podzielona na trzy strefy (lewa, prawa i środkowa) każda po 4 kanały. Każdy kanał w każdej strefie można indywidualnie ustawiać czyli np. 1 strefa może świecić najmocniej, 2 strefa trochę ciemniej a 3 jeszcze ciemniej. Każda strefa może świecić inaczej co daje niesamowity efekt. Możliwości konfiguracji jest bardzo dużo". W związku z tym mam kilka pytań: 1) Czy można takie oświetlenie przygotować samemu na bazie konkretnego schematu, czy jest to autorski i odpłatny patent? 2) Jakiego sterownika użył @aurban6? 3) Jaki może być całkowity koszt (pi razy drzwi) takiej belki? Drugim modelem oświetlenia, który przykuł moją uwagę, był ten zaproponowany przez @egon44, oparty na sterowniku Led DimmerPro (najnowsza wersja to V6) + moduły białe + RGB.
Bartek_De Opublikowano 5 Sierpnia 2022 #2 Opublikowano 5 Sierpnia 2022 33 minuty temu, kazikx napisał: Czy można takie oświetlenie przygotować samemu na bazie konkretnego schematu, czy jest to autorski i odpłatny patent? 2) Jakiego sterownika użył @aurban6? Jest to autorski projekt Artura. Sterownik posiada wlasną aplikację, również autorstwa Artura, także nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Na wszystkie pytania odpowiemy na priv. Zapraszam. 2
Bojar Opublikowano 5 Sierpnia 2022 #3 Opublikowano 5 Sierpnia 2022 4 godziny temu, Bartek_De napisał: Jest to autorski projekt Artura. Sterownik posiada wlasną aplikację, również autorstwa Artura, także nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Na wszystkie pytania odpowiemy na priv. Zapraszam. Miałem led dimmer a teraz mam lampę do chłopaków To projekty oparte o całkiem inne założenie. Projekt chłopaków to nie tylko sterownik oświetlenia ale cały system (lampa+komputer), który może sterować innymi urządzeniami typu grzałka, wentylatory itp. Wszystko możesz sterować zdalnie przez WIFI i dowolnie sparametryzować w prosty sposób. Takie centrum sterowania/monitorowania akwarium, które będzie dostosowane do potrzeb Twojego akwarium. Polecam 3 1
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. kazikx Opublikowano 15 Września 2022 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #4 Opublikowano 15 Września 2022 Dotarł do mnie jeden z najważniejszych elementów akwarium, czyli jego „duch”. Stworzony przez tandem @aurban6 & @Bartek_De. Duch tchnie światło i ożywia wszystko. Jednocześnie duch jest mózgiem całego mechanizmu: steruje nim i pilnuje, by całość działała harmonijnie. Światło naśladuje cykl dobowy Ziemi i Słońca: zapala się nad ranem (nie uchwyciłem jeszcze tego momentu, bo za długo śpię), przechodzi przez kilka faz, by wieczorem powoli gasnąć. Gdy prawa strona pogrąża się w ciemności, wtenczas nad lewą częścią akwarium zapala się księżyc, który również powoli gaśnie. Po tym ostatnim akordzie spektaklu światła ryby mogą iść lulu. Najwyraźniej rybom podoba się ten cykl świecenia: naśladuje naturę, jest urozmaicony, nie zmienia się gwałtownie. Samo światło jest - by tak rzec - filmowe. Ładnie podkreśla fakturę kamieni. Dla mnie samego „duch” bomba (a kto czyta, ten nie trąba, parafrazując na odwyrtkę klasyka). Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla Artura i Bartka. Dobra robota, bardzo dobra. 12
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się