Skocz do zawartości

Akwarium na zamowienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich😉 przymierzam się powoli do nowego zbiornika🙂 Zastanawiam się nad dwiema opcjami. Albo bedzie to 150x90x60. Druga opcja bardziej realna niestety z racji kosztow to 120x85x55 (ewentualnie 130x80x50 lub 120x85x50) bo w tym przypadku powinno się udac wykonac takie akwa z szyby 10mm. Obie opcje z szybo frontowa opti i jedna szyba boczna opti. Co myslicie🙂??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajaczek napisał:

Hi. Dylemat jest taki. Czy wybralibyscie akwarium 150x90 (85)x60wys cale float 12mm czy 125x85x55 front i jeden bok opti 10mm z dnem 12mm.????

150x90 będzie ci ciężko czyścic akwarium i do dna sięgnąć cos ustawić np.. kamienie .

150x60x60 szyba float nie trzeba pchać się opti. Jak koleżanka pisał ze różnicy nie zauważysz, można przednio szybę opti dać ja mam swoim 300 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

150x90 będzie ci ciężko czyścic akwarium i do dna sięgnąć cos ustawić np.. kamienie

Tomku, 90 to głębokość (szerokość) wysokość to 60. Ale poniekąd masz rację, bo przy szerokości 90cm nie sięgniesz do dna bliżej tylnej szyby bez wejścia do środka.

Mimo wszystko ja decydowałbym się na 150x90x60 całe float.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zajaczek napisał:

Hi. Dylemat jest taki. Czy wybralibyscie akwarium 150x90 (85)x60wys cale float 12mm czy 125x85x55 front i jeden bok opti 10mm z dnem 12mm.????

Najpierw powinieneś powiedzieć nam czy ma być to zbiornik do biotopu Malawi czy np. do roślinnego. Zakładam , że skoro jesteś na forum Malawi to pewnie ten biotop Ciebie interesuje. Skoro tak to odpuść sobie opti  i wybierz większe całe ze szkła float. Dlaczego ? Z kilku powodów:

- pyszczaki są terytorialne i nawet różnica 25cm w długości dna,  stworzy Tobie więcej możliwości przy doborze obsady .

- w aranżacji biotopu masz dużo kamieni , piasku , pyszczaki namiętnie kopią ( nie wszystkie) i to wszystko powoduje to , że szczególnie przednia szyba jest bardziej narażona na zarysowania.  Po prostu na przedniej jest to bardziej widoczne. Nie ma znaczenia czy to float czy opti..zagrożenie te same.

- różnica w postrzeganiu barw jest na korzyść opti ale w tym biotopie ta różnica tyłka nie urywa.

Jednym słowem ...bardziej praktyczne będzie większe float. Oczywiście to tylko moje  sugestie i dotyczą szkła do biotopu Malawi. O roślinnym mam inne zdanie ale nie będę się wypowiadać o tym na forum Klubu Malawi.

 

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajaczek napisał:

Tak czy siak musze podjac decyzje... 

Wymiary akwarium zależne są od kilku czynników. U mnie pierwszym parametrem była opinia żony. Mam akwarium o wysokości 60 cm, wydaje się że to dobry pomysł, przy odpowiedniej wysokości stelaża mogę do wszystkiego sięgnąć. Proponuję uwzględnić wysokość szafki plus wysokość akwarium, górna krawędź akwarium powinna sięgać do twojej pachy.Takie wymiary ułatwią prace przy akwarium.Stelaż musi również mieć odpowiednią wysokość, jeżeli chcesz pod nim umieścić np: filtr kubełkowy. Ładnie wygląda akwarium szerokie np 90 cm, w moim przypadku niemożliwe. Mam długi pokój i taki wymiar zabierał mi dużo miejsca. Obecnie posiadam akwarium wąskie około 45 cm. Akwarium o szerokości 90 cm będzie pasowało do 30 m salonu do 20 m już nie. Przy takim zbiorniku warto zrobić kartonowy szablon i zobaczyć jak to będzie wyglądało.To tylko moje zdanie, wybór należy do Ciebie.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje miejsce na akwarium. Zbiornik ma jak wczesniej pisalem 120x40x50. Jak widac na zdjeciu maksymalnie moge wsadzic akwarium dl 180cm ale wtedy mialbym utrudniony dostep od strony schodow jesli poszedlbym w szerokosc. Jesli wysune je do winkla (lewej strony) maksymalnie i zrobie zbiornik 125x85x55 to mam z tylu miejsca zeby grzebac jakies 55cm. Takze zmieszcze się tam. Acha jeszcze dojdzie mi komin zewnetrzny. Szerokosc 85 pasuje mi wtedy optymalnie bo do schodow bedzie jakies 15cm. Stelaz do wymiany oczywiscie. 

IMG_20220726_061447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.