Skocz do zawartości

Nowa non mbuna


Rekomendowane odpowiedzi

Szkło zamowione u lokalnego szklarza. Czasu coraz mniej do terminu odbioru. Zabrałem się za postawienie komody. Model popularny w Bydgoszczy, czyli model Jackowo-Marcinowy .

Po zrobionym doktoracie z powyższych wpisów i konsultacjach z Marcinem, sięgnąłem jeszcze po pradawną wiedzę... 😁

20220717_125216.jpg

(... ktoś to jeszcze trzyma w domu?)

Króciutka fotorelacja z montowania komody:
20220717_132437.jpg

20220717_151339.jpg

20220717_151345.jpg

20220717_205505.jpg

CDN...
Pzdr. Rysiek.

Edytowane przez rysib
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rysib napisał:

(... ktoś to jeszcze trzyma w domu?)

Witaj, coś tam bym znalazł. Pradawna wiedza,ciekawe stwierdzenie. Tamte artykuły to wiedza osób zajmujących się rybami wiele lat, jest pewna różnica jak czyta się tamte opisy. Były to początki tego biotopu, mimo błędów jest tam sporo ciekawostek.
Powodzenia z nowym projektem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotriola napisał:

Witaj, coś tam bym znalazł. Pradawna wiedza,ciekawe stwierdzenie. Tamte artykuły to wiedza osób zajmujących się rybami wiele lat, jest pewna różnica jak czyta się tamte opisy. Były to początki tego biotopu, mimo błędów jest tam sporo ciekawostek.
Powodzenia z nowym projektem.

Zaczynem swoją przygodę z akwarystyką w tamtych czasach. 🙂 Artykuły miały taki pół naukowy sznyt. To trochę jak ze starymi zdjęciami z przełomu XIX i XX w. Mało kto był na nich uśmiechnięty. 😉

Pzdr Rysiek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rysib napisał:

Po zrobionym doktoracie z powyższych wpisów i konsultacjach z Marcinem, sięgnąłem jeszcze po pradawną wiedzę... 😁

20220717_125216.jpg

(... ktoś to jeszcze trzyma w domu?)

W wersji papierowej z 80 numerów by się znalazło :), w elekktronicznej wszystkie 142 numery.

Edytowane przez darkon
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rysib napisał:

Zaczynem swoją przygodę z akwarystyką w tamtych czasach. 🙂 Artykuły miały taki pół naukowy sznyt. To trochę jak ze starymi zdjęciami z przełomu XIX i XX w. Mało kto był na nich uśmiechnięty. 😉

Pzdr Rysiek.

Przed 89 rokiem różnie w treści bywało (decydowała polityka i wszystkie jej pochodne), ale od strony redakcyjnej/językowej wiele czasopism i wydawnictw miało wysoki, a nawet bardzo wysoki poziom.

Chętnie przeglądnę kiedyś jeden ze starych numerów "akwarium"...

W XIX wieku robienie zdjęć było czymś w rodzaju malowania portretu. Stąd można mówić o sztuce pozowania do zdjęć i związanymi z nią zasadami, które były tworzone przez normy społeczne, artystyczne i poziom techniczny sprzętu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 16:14, rysib napisał:

20220717_205505.jpg

Powodzenia z nowym projektem :)

 

Chcę się tylko dopytać, bo chyba sam będę robił taką samą szafkę pod akwarium. Widziałem u @marcin73m, a teraz u Ciebie łączenie tego stelażu. Czy rzeczywiście wystarczą same kątowniki stalowe, plus sklejenie i skręcenie kantówek razem ze sobą? Bo ja myślałem, aby dać jeszcze zastrzały do tych kątowników. Ale widzę że to się sprawdza i u Marcina akwarium stoi bezpiecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, nsp napisał:

Czy rzeczywiście wystarczą same kątowniki stalowe, plus sklejenie i skręcenie kantówek razem ze sobą?

Moim zdaniem spokojnie wystarczy skręcenie kantówek długimi śrubami (ja nic nie kleiłem) plus kątowniki. Dodatkowo kantówki są przykręcone do blatu (śruby i kątowniki), pleców, boków i zespolone kątownikami z podłogą, która dodaje sztywności całej konstrukcji. Nie ma opcji, żeby to się rozjechało. Chociaż niektórzy wróżyli katastrofę ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skleił ale nie dla wzmocnienia tylko jako ochrona przed wodą. Ewentualnie zapaćkać silikonem neutralnym przed skręceniem.

Drewno zaciąga wodę "kapilarnie" więc to najsłabsze miejsce.

Woda zawsze wylać się może..... no w sumie musi :) Byle mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.