Skocz do zawartości

Filtr Hamburg do akwarium 120x40x50


kazikx

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kazikx napisał:

Moje pytanie do Was: czy mogę umieścić go bliżej środka wysokości filtra? Na 1/2 lub ciut wyżej? Chcę ukryć go za skałkami, a te raczej nie będą zbyt wysokie.

Niestety w filtrach "zrób ot sam" musisz wszytko robić metodą prób i błędów. Jeżeli w gąbce zrobisz nacięcie  w kształcie krzyża to po usunięciu falownika sama się zejdzie, ewentualnie podkleisz silikonem i wstawisz falownik w inne miejsce.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Godzinę temu, Andrzej Głuszyca napisał:

To teraz będzie wiedział , że ma na to 24 godziny :)

 

Ok, już wiem o co chodzi. Następnym razem "pójdzie jak z nut".

 

38 minut temu, suricade napisał:

Niestety w filtrach "zrób ot sam" musisz wszytko robić metodą prób i błędów. Jeżeli w gąbce zrobisz nacięcie  w kształcie krzyża to po usunięciu falownika sama się zejdzie, ewentualnie podkleisz silikonem i wstawisz falownik w inne miejsce.

HMF jest fajny również dlatego, że mimo prostoty można budować go pod kątem konkretnego akwarium i własnej wizji.

Dobry pomysł z nacięciem. Tak zrobię. Ale nie muszę już teraz ciąć gąbki. Poczekam aż ułożę skałki i wtedy będzie wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suricade, dziękuję.

Za tydzień idę na urlop i będę miał więcej czasu na lekturę. Zobaczymy, ile z tego zrozumiem. Już wcześniej znalazłem u Ciebie ten link, ale odpuściłem, bo treść była dla mnie zbyt trudna merytorycznie i językowo.

 

Aktualny stan mojego filtra HMF przedstawia się jak na niżej dołączonych fotkach.

Magnesy powinny się sprawdzić, ale muszą być mocne, by skutecznie trzymać przez grube szkło. Na zewnątrz wykorzystałem na próbę magnesy z falownika. Oddam mu je, jak tylko kurier przywiezie te docelowe.

Dzięki tym magnesom uzyskałem filtr niezależny od innych urządzeń (tzn. łatwy i niezależny w demontażu), które zasłoni.

Filtr wykonałem ostatecznie w rozmiarze pi razy drzwi 16cm x 26cm.

Krótszy bok wyznaczyły gabaryty falownika i grubość gąbki, dłuży  - tzw. "złoty podział", złoty stosunek. Takie moje widzimisię. Powiecie, że dziwactwo. Jednak historia uczy, że złoty podział sprawdza się zawsze i wszędzie. Wierzę więc w jego magiczną moc, co w tym wypadku oznacza krystalicznie czystą i zdrową dla ryb wodę oraz wystarczającą ilość miejsca, by schować w nim falownik, grzałkę, tudzież wszystkie inne skarby, które powinny być ukryte.

 

gąbka HMF1.jpg

gąbka HMF2.jpg

gąbka HMF3.jpg

HMF w akwarium.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazikx Mała podpowiedź niezwiązana z tematem , ale ułatwiająca  "forumowe życie" .  Jeżeli chcesz kogoś oznaczyć w poście aby zwrócić jego uwagę jak ja to zrobiłem z Tobą na początku posta to :  

- wciśnij klawisz Shift  ( trzymaj wciśnięty)

- trzymając wciśnięty Shift wciśnij klawisz z @  ( kliknij ) dalej trzymając Shift wpisuj nick osoby , którą chcesz oznaczyć . Pokaże się okienko z nickami . Wtedy puszczając już Shift  kliknij w szukany nick i w ten sposób oznaczysz  zainteresowaną osobę. 

W poniższym linku możesz sobie poćwiczyć . Jak skończysz tam ćwiczyć to poproś moda aby temat usunął.  Powodzenia i przepraszam za te OT.

http://forum.klub-malawi.pl/forum/23-piaskownica/

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem budowę HMF.

W porównaniu do pierwszej wersji zmniejszyłem trochę gabaryty, bo we względnie niewielkim akwarium zajmował dużo miejsca.

Na zdjęciach wersja finalna bez kamieni i z kamieniami. Udało się ukryć rurkę wylotową. Była szara, jest czarna; tak na wszelki wypadek, gdbybym kiedyś coś zmieniał, a także dla mojego lepszego samopoczucia.

filtr hmf gotowy.jpg

filtr gotowy kamienie.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.