Jump to content

Remont


Recommended Posts

Witam, planuję spory remoncik w akwarium - wymiana piasku na piasek kwarcowy, wymiana kamoli, naklejenie czarnej folii (patented by makok :D ). Czyli że wszystko do wywalenia i ułożenia na nowo:) Tylko mam następujące problemy: w co przelać wodę (ok 200 litrów), co zrobić z pyśkami, jak maksymalnie zabezpieczyć baniak (nie będzie zestawiany, mogę przesunąć na szafce)???


Z góry dzięki, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja przy takim jednym remoncie przelałem ryby "razem z wodą" do wcześniej przygotowanej wanny (znaczy przepuściłem przez nią chyba z m3 wody i szorowałem dwoma nowymi gąbeczkami oczywiście bez detergentów)... do ów wody z akwa w wannie włożyłem dwa kamloty, żeby się nie bały jak nad nimi stałem sprawdzać czy wsio gra... oczywiście chodził tam wewnętrzny i grzałka (jakbym miał kubeł to i on by chodził)...


stresem okazał się jednak fakt, gdy nagle okazało się że mam delikatnie nieszczelny korek...

1/4 wody mi uciekło zanim się do godzin rannych uporałem z "wtedy to już pilnym remontem" :P

Link to comment
Share on other sites

Wodę i ryby najlepiej dać do drugiego akwa. Ja osobiście w podobnej sytuacji pożyczyłem akwa, owszem, mniejsze, ale na połowę wody i ryby wystarczyło. I spokojnie grzebałem sobie przy zbiorniku, a ryby były w zastępczym akwa przez 6 dni. Najlepiej, żeby ten czas był jak najkrótszy. Oczywiście podłączyłem do zbiornika zastępczego kubełek i wew. Możesz jeszcze na wodę kupić beczki, one chyba nie są drogie. Dobrze by było, jakby Ci się udało te 50% wody "uratować". Były też sytuacje, że ryby trafiały do wanny (tylko dobrze korek zabezpiecz :twisted: ), chyba Maro przy wsadzaniu tła tak zrobił, bo foty były u niego w wątku, jak dobrze pamiętam.


Przy akwa najlepiej nie kombinować. Jak chcesz mieć dostęp, to odsuń z szafką. Żeby zawsze było odpowiednio podparte, na równym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Remont już niedługo:) narazie zbieram materiały:) mam już 34 kg białego piasku kwarcowego i 50 kg serpentynitu:) ale i tak muszę poczekać aż kupię wannę do nowej łazienki:) będzie akrylowa to zanim stanie w łazience - ustawię w pokoju na czas remontu, będzie gdzie wszystko przelać i odłowić ryby:) Mam tylko jeden problem: nie bardzo wiem gdzie w mojej okolicy nabyć czarną folię samoprzylepną <bymakok>;) ??pomyślałem o internecie ale nie widzę żadnej odpowiedniej na allegro...wie ktoś gdzie coś takiego znaleźć?? w Internecie albo w okolicy Szczytna/Olsztyna??


PS. Przepraszam za słownictwo, ale nie chciało mi się jakoś ubierać mojego postu w słowa<zmęczony>;) pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.