Skocz do zawartości

co lepsze ?


Siwy1973

Rekomendowane odpowiedzi

Siwy, temat poruszany już parę razy, nawet ostatnio była dyskusja na ten temat.


Ja osobiście jestem zdecydowanie za wew + zez. 2 kubły do mnie nie przemawiają. Ale zaznaczam, nie mówię, że to nie działa, tylko wolę mieć wew, z dużą powierzchnią zbierającą z mocnym dmuchnięciem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kubły czyszczone na przemian, to duży błąd moim zdaniem. Bo w takim przypadku żaden nie będzie ustabilizowanym, prawdziwym biologiem. Jeden powinien być jako biolog, wypełniony ceramiką czy innymi wkładami, a drugi, jako wew z wkładami typy gąbka, wata itp. Jeśli założysz prefiltry na oba kubły, to jak one będą zbierać syf?prefiltr na kubeł, owszem, ale biologiczny, na mechaniczny nie.


Nie pamiętam gdzie to było omawiane, ale nie tak dawno temat poruszany i wypowiadało się parę osób w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze byc na przemian czyszczony, badzo zly pomysl !

Jeden to biolog z prefiltrem i dobrymi mediami ala ceramika(czyszczony raz na 3 miechy powiedzmy), a drugi robiacy za mechaniczny - czyszczony jak zwykly mechaniczny.

Jesli chodzi Ci o czyszczoen na zmiane to bodajze Hari tak ma, ale on ma 2x biolog czyszczony na zmiane !

Poszukaj na forum sa tematy o filtracji opartej na 2x kubeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym minusem :/

bo jako osoba która nie cierpi filtrów wewnętrznych brałem udział w tamtych rozmowach również o wyższosci 2 kubełkow nad kubełkiem + wew.

Sam stosowałem w akwarium dwa kubełki i poza bezapelacyjnym plusem że nie ma dodatkowych ustrojstw w akwarium poza rurkami, łatwością czyszczenia filtra, bo nie robi się tego w akwarium tylko poza nim, to ciężko coś innego znaleźć.

Kubełek jest droższy od wew. zazwyczaj kubełek ktory ma robić za mechaniczny powinien nieźle dmuchać, wew. parę się takich znajdzie, poza tym nie ma nic gorszego gdy roczny filtr przez comiesieczne czyszczenie zaczyna nam ciec, to uszczelka, to pękajace zaczepy itp, itd.

Nie cierpę filtrow wew. ale powiem że powoli się do nich przekonuję, ich plusem jest to że duzo lepiej będą ściągać syfki niż kubełek, można go czyścić bezproblemowo, awaria nie spowoduje duzych szkód, jest tańszy w zakupie i w eksploatacji a akwarium można tak urządzić aby go nie było wodać wogóle.

Nie mam wewnętrznego i nie przeszkadza mi zbieranie kupek z akwarium przy cotygodniowych podmianach, problem jest wtedy gdy nie ma mnie dłużej to po powrocie troszkę tego do sprzątania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wew/głowica+prefiltr to idealne rozwiązanie... Po pierwsze tak jak wspomniał Yaro koszty....Chyba nie trzeba mówić...Nie wspominając już o odpowiednim wypełnieniu kubełka....Mam tu na myśli ceramikę of course....Po drugie przepływ....Ściąga syfki aż miło..I ten nurt który pysie kochają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich plusem jest to że duzo lepiej będą ściągać syfki niż kubełek,

to jest chyba najważniejszy argument - co widziałem kubełek to te przepływy są delikatnie mówiąc marne w stosunku do porządnych wewnętrznych

awaria nie spowoduje duzych szkód,

nie mam pytań - hehe ale niektórzy lubią ryzyko :P

jest tańszy w zakupie i w eksploatacji

można w cenie kubła kupić nawet dwa :wink:

a akwarium można tak urządzić aby go nie było wodać wogóle.

czyli wybicie z ręki, osobom polecającym dwa kubły ich koronnego argumentu :mrgreen:

ale oczywiście nie mówię o jakiejś 112-tce, gdzie kamuflaż graniczy z cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.