Skocz do zawartości

osprzęt 240 litrów , 120x40x50


przemo95

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

4 maja zalałem akwarium więc jeszcze trochę czasu nim cykl azotowy się zamknie, ryby wyśle mi hodowca 7 czerwca więc powoli muszę dokupić pozostały osprzęt,

Aktualnie jest już od początku filtracja: Ikola 600 Maxx (wkład to około litr Matrixa) + Sunsun HW603a który robi za prefiltr (3 gąbki o różnej granulacji),

Obudowę planuje kupić aluminiową, chciałbym tez kupić inny wlot / wylot wody bo ten który posiadam jest mało wygodny (czasowo jest deszczownica na wylocie ponieważ samej rurki nie potrafię zamontować bo jest za krótka i może wylecieć oraz na wlocie jest chwilowo "pusty" prefiltr Jbla bo rurka którą miałem tez jest za krótka. Oczywiście tło na tylną szybę też będę naklejać.

 

Mam do Was prośbę o radę,

- jakie oświetlenie do akwarium 120x40x50 / 240 L / pokrywa aluminiowa?

- jaki polecacie zestaw wlotu/wylotu żeby robił dobrą robotę i dobrze dało się zamontować? 

- mam wrażenie że cyrkulacja wody jest trochę słaba więc może dokupić cyrkulator? 

 

Czy coś jeszcze proponujecie dokupić? Miałem kiedyś Malawi ale było to chwilowo i zbytnio się nie zaangażowałem więc teraz chciałbym stworzyć idealne warunki.

1653229222945.JPEG

1653229222928.JPEG

1653229222955.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemo95 napisał:

Hej,

4 maja zalałem akwarium więc jeszcze trochę czasu nim cykl azotowy się zamknie, ryby wyśle mi hodowca 7 czerwca więc powoli muszę dokupić pozostały osprzęt,

Aktualnie jest już od początku filtracja: Ikola 600 Maxx (wkład to około litr Matrixa) + Sunsun HW603a który robi za prefiltr (3 gąbki o różnej granulacji),

Obudowę planuje kupić aluminiową, chciałbym tez kupić inny wlot / wylot wody bo ten który posiadam jest mało wygodny (czasowo jest deszczownica na wylocie ponieważ samej rurki nie potrafię zamontować bo jest za krótka i może wylecieć oraz na wlocie jest chwilowo "pusty" prefiltr Jbla bo rurka którą miałem tez jest za krótka. Oczywiście tło na tylną szybę też będę naklejać.

 

Mam do Was prośbę o radę,

- jakie oświetlenie do akwarium 120x40x50 / 240 L / pokrywa aluminiowa?

- jaki polecacie zestaw wlotu/wylotu żeby robił dobrą robotę i dobrze dało się zamontować? 

- mam wrażenie że cyrkulacja wody jest trochę słaba więc może dokupić cyrkulator? 

 

Czy coś jeszcze proponujecie dokupić? Miałem kiedyś Malawi ale było to chwilowo i zbytnio się nie zaangażowałem więc teraz chciałbym stworzyć idealne warunki.

1653229222945.JPEG

1653229222928.JPEG

1653229222955.JPEG

Cyrkulator z pewnością się przyda. Jeśli nie chcesz na starcie szaleć to kup coś do 40zl. Albo już od razu coś z firmy Jebao. Są dobre ale nie tanie. 

Używałem też w takim akwa Eheim 6500+. Jak ryby były małe to był na mniejszej mocy, a jak ryby podrosły to pełna moc im się wręcz podoba. Teraz w większym akwa ten cyrkulator jest wręcz subtelny. 

Wlot/wylot pooglądaj z JBL, mocny plastik, estetyczne ale czy wygodne to nie wiem. Osobiście używam więc taki mogę wskazać. Dokupiłem jednak do niego nakładkę taka tzw. turbulentna. Mogę nią wtedy ruszać nieco góra/dół czy na boki. Przydaje się jak spada poziom wody i zaczyna chlupac. A nie zawsze jest czas na uzupełnienie wody. 

Oświetlenie kupiłem raz gotowe w zestawie z pokrywą ale kiepskie było. Później zrobiłem na modułach LED, do tego sterownik LedDimmer czy jakoś tak, z palabras.pl

Jest wtedy duże pole do popisu a koszt nie jest chyba aż taki duży. 

Edytowane przez Pikczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, triamond napisał:

Ja bym usunął deszczownie. Stawia spory opór i ogranicza przepływ. Może być wylot z kolanka - jak się uda przykryć wodą. Trochę dolać.

Zgadza się sama wymiana deszczowni już poprawi cyrkulację. 

Pokrywa jak chcesz aluminium to jak najbardziej, ale PVC też się sprawdzi lub DIY

Oświetlenie jakie Ci się podoba rybą nie robi większej różnicy. Barwa według gustu, moc to zależy (chcesz mieć glony czy nie)

Co do sterownika leddimmer również polecam nie jest konieczny, ale to naprawdę fajny sprzęt dający olbrzymie możliwości. Jeśli byś się decydował to możesz zrobić lampę sam z modułów led proste i w miarę tanie rozwiązanie. Kupujesz moduły białe barwa według gustu ale raczej zimna powiedzmy 8000 - 10000 i moduły RGB podłączasz pod sterownik i już sam sobie ustawiasz moc i barwę światła, czas świecenia. Oczywiście potrzebujesz jeszcze zasilacz.

Jest dużo tematów na forum poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.