Jump to content

Obsada 120x40x50 - 240l

Recommended Posts

No wlasnie, powolnymi krokami moje akwa ogolne zamienia sie w Malawi... choc to jeszcze kawalek drogi chcialem wiedziec, co proponujecie dla poczatkujacego?

Poniewaz baniak bedzie "dekorowany" raczej na ciemno + piasek, myslelem, ze jakies pyszczki w kolorze zoltym oraz niebieskim, beda bardzo ladnie tam wygladac.

I tak juz poza konkursem, ale tez wazne: chce zachowac z mojego ogolnego: zbrojnika gwiezdzistego (mam straszny sentyment do mojego "Prosiaczka")... sa jakies przeciwwskazania?

Msobo jako jedenogatunkowe bedziesz mial zolto-nieb iesko - "czarno"-granatowo :)

Super sprawa, piekna ryba ostatnio wybrana Miss i Mister Malawi.

Ja jestem zawsze na nei, jesli chodzi o mieszanie biotopow, ale na siłe mozesz go trzymac z pysiami,

Pamietaj, ze woda, wystroj jak i temperament Twoich nowych podopiecznych beda inne - niz by sobie to zyczyl Pan Zbrojnik.

Jednak sporo z nas trzyma z pysiami roznego rodzaju zbrojniki i nie narzekaja(akwarysci).

Twoj wybor - ja osobicie mowie nie, znajdziesz tu takich co powiedza tak.

Idac dalej 240litrow jest przemaglowane na forum zawsze mozesz podpatrzyć co i kto ma.

a według mnie jednogatunkowe 240l nie będzie ciekawym wyjściem, msobo to ładna rybka ale i w 240l będzie tylko jeden samiec w 100% wybarwiony, dlatego lepiej 2 gatunki średnioagresywnych lub 3 w miare łagodnych.

Co do wyboru jakie? To każdy ma swój gust więc poogladaj galerię co Ci się by podobało.

Jeżeli masz sentyment do zbroinika to zapewnij mu lepszy domek niż towarzystwo pysków.

Osobiście polecam mój układ czyli Saulosi + Maingano :D

Żółto niebieska obsada, a jak wiesz przy dwóch gatunkach oglądasz całkiem inne zachowania ryb..

Z resztą temat był ostatnio maglowany na forum, jedno czy dwu gatunkowe....

Wybierzesz jak uważasz :wink:

Osobiście polecam mój układ czyli Saulosi + Maingano :D

Żółto niebieska obsada, a jak wiesz przy dwóch gatunkach oglądasz całkiem inne zachowania ryb..

Z resztą temat był ostatnio maglowany na forum, jedno czy dwu gatunkowe....

Wybierzesz jak uważasz :wink:

Ja moge powiedziec wybierz jednogatunkowe "a jak wiesz przy" jednogatunkowym "ogladasz calkiem inne zachowania ryb"

Mysle ze to juz jest kwestia gustu i tego co oczekujemy od ryb. Ja osobiscie nigdy nie mialem malawi kilku gatunkowe -no moze oprocz sytuacji gdzie kupilem rybki ktore mi sie podobaly jakies 8 lat temu, a byly to pysie demasoni i yellow, ale to sprawa z innej bajki- wiec nie wiem jak wygladaja zachowania ryb w haremach po jednym samcu z kazdego gatunku, ale mi sie bardzo podobaja akwaria jednogatunkowe, dlatego mam same saulosi i mysle ze jak bym kupil wieksze akwarium to tez mialbym jeden gatunek, z tym ze byly by to cudowne Afry:)

Zabir, Twoja wypowiedź jest nie do końca pełnowartościowa :wink: wiesz, dlaczego? bo jak sam napisałeś, nie miałeś akwa wielogatunkowego. Tak samo moja wypowiedź nie będzie pełnowartościowa, bo ja nie miałem jednogatunkowego. Warto tu przypomnieć słowa czestera, które utkwiły mi w pamięci przy ostatniej takiej dyskusji. Mianowicie czester miał jakiś czas jednogatunkowe z Saulosi i później zdecydował się na dołożenie Rdzawych. Pamiętam , jak była mowa, że to rozwiązanie jest lepsze, ryby zachowują się inaczej, są żywsze itd. Jak znajdę, wkleję linka :wink: