Skocz do zawartości

jakie filtry do 375l


niesiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam.zakładam nowe akwa 150x50x50 i mam pytanie jaki kupic filtr wewnętrzny i zewnętrzny.i czy ten wewnętrzny jest niezbędny?

zewnętrzne-Atman cf-1200;Tetra tec ex 1200;JBL CRISTAL PROFI 500;JEBO 829;

filtr wewnętrzny??? aqua szut 550- potrzebny?taki posiadam w ogólnym.nieźle sie sprawuje ale to duzo mniejsze akwa co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kubełka:

Mam Atmana - cichy, niezawodny, nie spada przepływ, moim zdaniem super. Jedna wada - ma większe zużycie prądu od innych filtrów z podobnymi parametrami.

Tetra - moim zdaniem fajny filterek, raczej się nie psuje (nie pamiętam, aby na forum było o tym często pisane, właściwie w ogóle nie pamiętam :wink: ), no i zdecydowanie mniejszy pobór prądu od Atmana. Gdybym teraz kupował filtr - postawiłbym prawdopodobnie na niego.

JBL - podobnie, jak Tetra. Choć tu zdarzały się opinie, że chodzi głośno, ale zawsze pisały też inne osoby i mówiły, że jest niesłyszalny. Ostatnio chyba Neno zachwalał JBL 500.

Jebao - świeżutki produkt. Mało jest opinii o nim. Kupno na pewno wiąże się z pewnym ryzykiem. Zastanawiałem się też nad takim filtrem jakiś czas... może warto zaryzykować. Na pewno zaoszczędzisz pieniądze przy samym zakupie, bo z pewnością jest najtańszy.


Ja osobiście w tej chwili postawiłbym na Tetrę. Jeśli nie żal Ci prądu - na Atmana.


Zaraz ktoś inny napisze, że wziąłby co innego :mrgreen:


Co do wew. - musi być na 100% i to mocny, 2000l przepływu. Ja na ogół proponuję głowicę Atmana At203. Mam dłuższy czas i złego nie powiem. Jest też dobra głowica AquaSzuta (Neno wie o niej więcej, bo ma u siebie). Z pewnością przepływ tego, co kupisz, nie może być mniejszy, niż 1500l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba Neno zachwalał JBL 500.


Co do wew. - musi być na 100% i to mocny, 2000l przepływu. Ja na ogół proponuję głowicę Atmana At203. Mam dłuższy czas i złego nie powiem. Jest też dobra głowica AquaSzuta (Neno wie o niej więcej, bo ma u siebie). Z pewnością przepływ tego, co kupisz, nie może być mniejszy, niż 1500l.



JBL - chwaliłem tylko za cichą prace bo nic więcej nie moge o nim powiedziec . mam go za krótko .

Wewnetrzny mam 1200l/h i jest stanowczo za mało - zamienie sie po prostu na "Kaskada 2000" Aquaszuta 2000l/h i ten sobie powinien poradzic . W stsosunku do proponowanego przez Sisiona Atmana ma tylko jedna zalete - nizsze zużycie energi . Podejżewam ,ze ciagna oba wysmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam sie bo szukałem chwile.ale 450 l to nie 375 bo z takiej roznicy to ja mam teraz w domu akwarium. a podałem kilka nad ktorymi sie zastanawialem bo chcialem wiedziec konkretnie.

jesli chodzi o wewnetrzny to chcialem zapytac o ten

http://allegro.pl/item348376942_turbo_1 ... trzny.html

ale juz widze ze bedzie za mało skoro mowicie ze 1200 l/h nie wystarcza a on ma 1100.

http://allegro.pl/item348809119_filtr_w ... _nowy.html

ten ma niezły przepływ ale też zżera sporo energii

i jeszcze jedno jak juz spytałem o foltry .czy ltos z was stosuje filtr podżwirowy i jak to sie sprawdza.wiem ze tam gdzie jest piasek to cięzko ale tam gdzie chce dać grys koralowy może by sie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AquaEl zdecydowanie za mały, a podany Weipro za mały. Jeśli chcesz weipro, to są modele większe. Nie znajdziesz filtra wew. z odpowiednim przepływem do 375l, który zużywa mało energii. 25W to dobry wynik, jeśli będzie 2000l. Atman ma 30 W przy 2000l.


Podżwirowego nie polecam, nawet, jak będziesz miał w części inne podłoże od piasku. Zaciągnie Ci trochę piasku i kicha. W sumie nie pamiętam, czy ktoś tu miał podżwirowy filtr.


Jak będziesz miał dobry wew filtry (czyt.2000l/h) to podżwirowy nie będzie potrzebny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade.chyba wybiore tetra teca 1200 i

http://allegro.pl/item348809265_filtr_w ... _nowy.html

tak jak mowiles zuzywa 30W. i mam jeszcze pytanie czy wewnetrzny powinien dzialac cała dobe?


a co sądzicie o tym?cena jest bardzo niska i ale może jakość nie najgorsza?

http://allegro.pl/item353684150_aqua_no ... l_od_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua Nova to jest t samo, co Jebao, tylko inna nazwa.


Jak najbardziej filtr wew powinien chodzić całą dobę. Każdy filtr powinien. Wew zbiera syfek z akwa i nie ma sensu go wyłączać na noc. Zew/kubeł dba o parametry, jak się go wyłączy, to bakterie w nim nie będą miały tlenu i umrą, co jest raczej nie wskazane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.