Skocz do zawartości

Lekka mgła w wodzie widoczna tylko pod światło


Szkodziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 2 dni obserwuję lekką mgłę w moim zbiorniku 112L widoczną tylko pod światło. Ogólnie klarowność wody to jakieś 97%. Jest to też dopiero tydzień dojrzewający zbiornik więc jakoś się bardzo nie przejmuje niemniej myślę, że mogą to być początki pierwotniaków? Dodatkowo napowietrzam wodę przez noc przez pare dni. Doradzacie co jeszcze mogę zrobić? Być może przeczekać? Od góry praktycznie tego nie widać :)

 

d9f82ef805e2689f2b57871838a3a1f0.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szkodziu napisał:

Od 2 dni obserwuję lekką mgłę w moim zbiorniku 112L widoczną tylko pod światło. Ogólnie klarowność wody to jakieś 97%. Jest to też dopiero tydzień dojrzewający zbiornik więc jakoś się bardzo nie przejmuje niemniej myślę, że mogą to być początki pierwotniaków? Dodatkowo napowietrzam wodę przez noc przez pare dni. Doradzacie co jeszcze mogę zrobić? Być może przeczekać? Od góry praktycznie tego nie widać :)

Jak napisałeś masz świeży zbiornik ,trzeba czekać akwarystyka cechuje się cierpliwością.

Woda sama powinna się wyklarować po jakimś czasie na razie zaczął się cykl azotowy u ciebie CZEKAJ ...   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szkodziu napisał:

Czekam czekam ale jeśli to pierwotniaki to lepiej już jakoś reagować

To na początku nie unikniesz pierwotniaków  masz świeże akwarium nic nie rób niech cykl azotowy dojdzie do końca ,żadnej chemii nie lej i raczki zdala od akwarium. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

To na początku nie unikniesz pierwotniaków  masz świeże akwarium nic nie rób niech cykl azotowy dojdzie do końca ,żadnej chemii nie lej i raczki zdala od akwarium. 

Tak też raczej staram się robić niemniej przyjąłem inne założenia i akwarium zarybione w 5 dniu dojrzewania. Więcej info w moim temacie ze zbiornikiem :) Zapraszam zanim skomentujesz :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szkodziu napisał:

Tak też raczej staram się robić niemniej przyjąłem inne założenia i akwarium zarybione w 5 dniu dojrzewania. Więcej info w moim temacie ze zbiornikiem :) Zapraszam zanim skomentujesz :D

Widzisz błąd na początku jeszcze nie zakończył  cykl a ty ryby wpuszczasz .

Twoja wypowiedz mnie zirytowała okropnie  ,później macie problem z akwarium trzeba doczytać na forum jest tego sporo jak założyć i co robić po kolei. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Widzisz błąd na początku jeszcze nie zakończył  cykl a ty ryby wpuszczasz .

Twoja wypowiedz mnie zirytowała okropnie  ,później macie problem z akwarium trzeba doczytać na forum jest tego sporo jak założyć i co robić po kolei. 

Chłopie - nie uważam się za osobę początkującą w akwarystyce. Powtórzę jeszcze raz - zanim jakkolwiek się wypowiesz przeczytaj cały temat z moim akwarium. Sposobów startu akwarium jest wiele (a jeden z nich to właśnie zarybienie małą ilością ryb, które produkują amoniak, który jest pożywką dla bakterii nitryfikacyjnych). Nie mam zamiaru więcej komentować twoich wypocin gdyż jak widać czytanie ze zrozumieniem jest trudne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Widzisz błąd na początku jeszcze nie zakończył  cykl a ty ryby wpuszczasz .

Twoja wypowiedz mnie zirytowała okropnie  ,później macie problem z akwarium trzeba doczytać na forum jest tego sporo jak założyć i co robić po kolei. 

Kolega wie lepiej ale pyta. Robi po swojemu a pyta, tylko po co? Szkoda prądu, szkoda nerwów. I tak dojrzeje. I akwarium i Kolega. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.