Mynio Akwa Opublikowano 31 Marca 2022 #61 Opublikowano 31 Marca 2022 Witam. Ten ślimak na pierwszym zdjęciu nie wygląda mi na Helmeta. Bardziej przypomina mi Ampularie, ale mogę się mylić. Coś te zdjęcia z ostatniego posta takie bardzo niebieskie. Zdjęcia z wcześniejszego posta moim zdaniem lepiej wyglądają. Bardzo dobra decyzja względem ryb. 1
Szkodziu Opublikowano 31 Marca 2022 Autor #62 Opublikowano 31 Marca 2022 22 minuty temu, Mynio Akwa napisał: Witam. Ten ślimak na pierwszym zdjęciu nie wygląda mi na Helmeta. Bardziej przypomina mi Ampularie, ale mogę się mylić. Coś te zdjęcia z ostatniego posta takie bardzo niebieskie. Zdjęcia z wcześniejszego posta moim zdaniem lepiej wyglądają. Bardzo dobra decyzja względem ryb. Ponoć to Helmet ale kory styka coś za bardzo brązowa Ampularia to na pewno nie jest - nie ten kształt muszli. Niestety aparat w telefonie bardzo przekłamuje to co widać na żywo (ze względu na niebieskie diody) - pierwsze zdjęcia są edytowane aby osiągnąć stan faktyczny. 1
Szkodziu Opublikowano 9 Kwietnia 2022 Autor #63 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 (edytowane) Zmiany..., zmiany..., zmiany.. Wreszcie udało się skompletować pełną obsadę Saulosi czyli 15 sztuk młodych osobników około 3-4cm. Zdecydowałem się na zakup z wysyłką od znanego hodowy z Żor (MalawiTanganika). Z całego serducha polecam. Ryby były bardzo dobrze zabezpieczone na podróż, są bardzo dobrej jakości. Teraz tylko czekać na wybarwianie i redukcja. Podczas ostatniego grzebania w akwarium znalazłem jeszcze kilka kamieni - postanowiłem je dołożyć + zmienić trochę aranżację po prawej stronie. Dojrzewanie zbiornika - musiałem się posilić preparatem Sera Nitrit minus i ampułkami z bakteriami aby zbić NO2 gdyż wywaliło je na poziom 1 co jest horrendalną wartością (a za chwilę minie 6 tydzień od zalania...). Jakieś pomysły dlaczego to tak długo dojrzewa? Nawet amoniak jest wykrywalny według testów zoolek... U ryb nie widzę żadnych objawów zatrucia. Pływają po całym akwarium, są żywotne, ładnie żerują. Pojawiły się pierwsze okrzemki (3-milimetrowe plamki na kamieniach) - jakoś bardzo się tym nie przejmuje. Jestem świadom, że ten glon zostanie wyparty przez inny lecz na pewno nie chce doprowadzić do wielkiej inwazji okrzemek. Czekam teraz tylko aż zamknie się ten cykl azotowy i można cieszyć oko, a aktywności ograniczyć do cotygodniowej podmiany, karmienia i przecierania szyb. Edytowane 9 Kwietnia 2022 przez Szkodziu
Bartek_De Opublikowano 9 Kwietnia 2022 #64 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 @Szkodziu prośba, edytuj swoje posty jeśli chcesz coś dodać. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się