Skocz do zawartości

Zespół Rio 240


dimis

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ziemniak napisał:

ma ryby i je karmi, więc nie potrzebuje więcej pożywki?

Tu chodzi ze NO2 ma duże i są ryby już akwarium i świeży zbiornik  ,żeby nie było tragedii zaraz sam wiesz ze NO2 wzrośnie do śmiertelnego poziomu i reset akwarium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko IMO (z tego forum) zabiegi ze starą wodą i syfem z gąbki, ale w przypadku gdy nie ma ryb, a tutaj są, więc taki zabieg może spowodować jeszcze większy skok NO2 w górę.

To tylko moje zdanie, ale ja bym szedł w podmiany z dodatkiem 'zbijaczy no2' aby utrzymać parametry póki ryby nie zrobią z tym porządku same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ziemniak napisał:

Tak, tylko IMO (z tego forum) zabiegi ze starą wodą i syfem z gąbki, ale w przypadku gdy nie ma ryb, a tutaj są, więc taki zabieg może spowodować jeszcze większy skok NO2 w górę.

Tak mogą  zaszkodzić ,  ja już swoim życiu parę osób uratowałem z podmianek wody i brudu z filtra ,to moje doświadczenie powinno unormować parametry po paru dniach  ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, NO2 nadal za wysokie. Sam już nie wiem co jest nie tak, ze bakterii cały czas jest za mało. Ryby stały się płochliwe, w dzień, jeśli ktoś jest w pokoju od razu się chowają. Wieczorem, gdy nas nie widza, jest ok. Jak zapale światło w pokoju i podejdę do akwarium, w popłochu się chowają.

Ostatnia podmiana byla w piątek przy około 0,2/ 0,4 NO2 *JBL kropelkowe testy, reszta parametrów OK NH4 niewykrywalny, NO3 10/20.

Dziś NO2 na poziomie 0,4 wiec zaraz kolejna podmiana ok 15% + Nowe Bakterie. Pytanie czy dawac tetravec.? To już chyba 3 tydzien walki…

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dimis napisał:

Ryby stały się płochliwe, w dzień, jeśli ktoś jest w pokoju od razu się chowają. Wieczorem, gdy nas nie widza, jest ok. Jak zapale światło w pokoju i podejdę do akwarium, w popłochu się chowają.

To normalka jest u pyszczaków ze są płochliwe kiedy się przyzwyczają może minąć parę ładnych miesięcy.

13 minut temu, dimis napisał:

Koledzy, NO2 nadal za wysokie. Sam już nie wiem co jest nie tak, ze bakterii cały czas jest za mało.

Jak byś miał od kogoś wziąć wodę z podmian i do siebie wlać ,albo brudu z filtra dorzucić ..   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De tak, skrecilem filtr narurowy z wkladem wegla. Takie cos:

image.thumb.png.487076aa7857c31d97460befe76bb0bb.png

 

@TOMEKSIEDLCE nie mam tutaj na wiosce nikogo znajomego z akwarium.

Zamiast zielonych glonow, mam teraz okrzemki. Ryby wyzarly wszystko co bylo zielone.

 

 

 

image.png

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.