Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witajcie. 

Nie wiem czy w dobrym temacie ale nie wiem gdzie mógłbym dodać takie pytanie. W pracy posiadam akwarium (100x40x40) 160l i obecnie pracuje tam filtr wewnętrzny Fluval U4. Akwarium będę zabierał do siebie do domu zmieniając w nim wystrój (zamiast żwiru będzie piasek) i zastanawiam się na zakupem filtra zewnętrznego. Pod uwagę biorę Aquael Ultramax 2000 i Fluval 407. Co sądzicie o tych filtrach i który byście polecili. 

Pozdrawiam :)

Posted
16 minut temu, Tomek1992 napisał:

Nie wiem czy w dobrym temacie ale nie wiem gdzie mógłbym dodać takie pytanie.

Wystarczyło założyć nowy temat. Zrobiłem to za Ciebie.

Posted (edited)

Od około pół roku używam Ultramax 2000  dokładnie w  160 litrowym akwarium.  Nie mam mu nic do zarzucenia. Robi robotę. Ogarnia biologię.i mechanikę z niewielką pomocą cylkulatora. No wlocie prefiltr Eheim. Woda i dno czyste. Parametry wody prawidłowe. Drugiego modelu nie używałem.

Edited by pulpet
  • Like 1
Posted (edited)

Używam ultramax 2000 w akwarium 200l. Jestem z niego zadowolony. Jest cichy i wydajny. ;)

Edited by Diux
  • Like 1
Posted

Ultramax 2000 zamówiony i jutro przyjdzie pewnie paczka :) A podpowiedzcie mi proszę jeszcze jedną rzecz. Chciałbym założyć dodatkowy prefiltr przed tym ultramaxem i zastanawiam się czy w akwarium na wlocie założyć dwa Eheim Prefiltr Aquaball czy poza akwarium w szafce postawić Sera PrefiX Filter. W jednym i drugim przypadku będę musiał zastosować redukcję z 19/25 na 16/22. 

Posted

Taki prefiltr pasuje do Ultramax 2000 bez przeróbek.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://allegro.pl/oferta/eheim-prefiltr-aquaball-4004320-filtr-wstepny-7591144633&ved=2ahUKEwjQhPGRi7z1AhWXhP0HHUK4D3AQFnoECC8QAQ&usg=AOvVaw37qaYrs8QA3xSyiRgp8d2q

Wewnątrz przyłącza jest przewężenie, które u siebie rozwierciłem, żeby nie tłumiło przepływu. Próbowałem też kubełkowego prefiltra, ale ten mocno zmniejszal.przeplyw.

 

  • Like 1
Posted

Jak chcesz powiększyć prefiltr, to możesz połączyć cztery kosze razem. I tak zapychają się kolejno od góry, więc taki podział na dwa, to tylko niepotrzebna strata na przepływie wg mnie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.