Skocz do zawartości

Akwarium Dredzika 150x60x60


Dredzik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bartek_De napisał:

Gdy kupowałem swój, nie było tego krzyżaka w komplecie, ale mam go już kilka lat

Ostatnio ( może miesiąc temu) kupiłem nowy z tego względu , że stary  po 9-10 latach  już nie był do końca sprawny, ale też nie miałem  żadnego krzyżaka. Nawet teraz zajrzałem do pudełka czy  nie przeoczyłem. Ale niestety nie ma:) Tak szczerze to wątpię aby akurat tam górą czyli z lustra wody wpłynął narybek.  Krewetka być może.  Czasami Helmety mi tam właziły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Głuszyca napisał:

Tak szczerze to wątpię aby akurat tam górą czyli z lustra wody wpłynął narybek.

Raz wyciągałem ze skimmera 2cm S. fryeri😁 więc wszystko jest możliwe. Goniona ryba szuka przeróżnych kryjówek, o wysuszonych egzemplarzach na wzmocnieniach wzdłużnych nie wspomnę;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 20:28, Andrzej Głuszyca napisał:

Ostatnio ( może miesiąc temu) kupiłem nowy z tego względu , że stary  po 9-10 latach  już nie był do końca sprawny, ale też nie miałem  żadnego krzyżaka. Nawet teraz zajrzałem do pudełka czy  nie przeoczyłem. Ale niestety nie ma:)

Eheim wprowadził "pływającą wkładkę do SKIM 350 (Kod: 7373858 )" niedawno, nawet nie wiedziałam, że dokłada to skimmera.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji @Dredzik wykorzystam trochę Twój temat 🙂. Czytam Wasze dobre opinie i zaczynam coraz bardziej skłaniać się do zakupu tego skimmera. Denerwuje mnie film, który tworzy się na powierzchni wody. Ostatnio robiłem podmiankę i nie miałem go aż do pierwszego karmienia 😄. Przez tą krótką chwilę cieszyłem się, że wymiana pomogła i miałem nadzieje, że utrzyma się trochę dłużej.  Prośba do Was o dodanie zdjęć jak on wygląda w waszych baniakach. Czy nie ma problemu z pokrywą i czy łatwo go ukryć? Wizualnie pasowałby mi po ten samej stronie co wylot z narurowca i falownik - wtedy całość sprzętu w jednym miejscu. Pytanie tylko czy będzie wtedy działał efektywnie?

Edytowane przez KapitanCzysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KapitanCzysty napisał:

Wizualnie pasowałby mi po ten samej stronie co wylot z narurowca i falownik - wtedy całość sprzętu w jednym miejscu. Pytanie tylko czy będzie wtedy działał efektywnie?

To musisz wypróbować, ale wydaje mi się, że nie będzie to działać, ponieważ zwykle cały film bakteryjny jest spychany przez wylot czy cyrkulator na przeciwną stronę i chyba większość z nas ma skimmer zamontowany po przeciwnej stronie wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bartek_De napisał:

To musisz wypróbować, ale wydaje mi się, że nie będzie to działać, ponieważ zwykle cały film bakteryjny jest spychany przez wylot czy cyrkulator na przeciwną stronę i chyba większość z nas ma skimmer zamontowany po przeciwnej stronie wylotu.

Właśnie tego się obawiałem, że najlepszym miejscem będzie przeciwna strona akwarium. @Bartek_De  a u Ciebie chodzi on cały czas czy włączasz go okresowo? Dasz rady zrobić foto jak to u Ciebie wygląda z góry i dołu?

Ciekaw jestem ile zużywa watów jak jest skręcony na minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapitanCzysty U mnie Skimmer Eheima jest po tej samej stronie co wlot i wylot z głównego kubła z tym że po drugiej stronie mam cyrkulator (a od wczoraj również wlot i wylot drugiego kubła). Zdecydowałem się na skimmer dokładnie z tej samej przyczyny co Ty. Teraz pracuje on u mnie praktycznie non stop. Czasami jak zapomnę go włączyć po karmieniu to ma przerwę. Zapycha się tak co mniej więcej 2 tygodnie. Jeśli chodzi o energię zużywaną przy skręceniu to jest ona taka sama jak przy maksymalnym przepływie ponieważ silnik pracuje tak samo a jedynie przymykasz taką przesłonę. U mnie wygląda to tak (skimmer z lewej strony).1654113001481.thumb.jpg.b4a9d838429d930f7f3810313bffaaf3.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.