Skocz do zawartości

Projekt 375x200x135h


bojack

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2022 o 17:49, bojack napisał:

Plan mam taki, aby aranżacja na środku zbiornika całkowicie zakrywała drugą stronę, tak jakby to były dwa oddzielne zbiorniki.

Jak i z czego planujesz robić dekoracje aby zakryć drugie pomieszczenie? Pozostanie wtedy średnio 50 cm szerokości na każde pomieszczenie przy 1m wysokości. Może być trudno tak wysoko to pociągnąć aby wyglądało naturalnie.

Ogólnie projekt super i bardzo ambitny👍, tylko pozazdrościć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 09:29, did napisał:

Jak i z czego planujesz robić dekoracje aby zakryć drugie pomieszczenie? Pozostanie wtedy średnio 50 cm szerokości na każde pomieszczenie przy 1m wysokości. Może być trudno tak wysoko to pociągnąć aby wyglądało naturalnie

Środek będzie robiony ze styroduru, betonu i prawdziwych kamieni. Generalnie nie musi być zakryte 100%, ale chciałbym, żeby przynajmniej część aranżacji sięgała powyżej lustra wody. Licząc grubość ściany może wejdzie 120cm-130cm głębokości. Wszystko okaże się w praniu.

 

W dniu 8.01.2022 o 09:29, did napisał:

Ogólnie projekt super i bardzo ambitny👍, tylko pozazdrościć

👍

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś o samych frontach to od razu spodobał mi się ten pomysł, a dzisiaj w sumie przez przypadek, będąc w zakładzie kamieniarskim, wpadłem na coś takiego:

IMG_20220113_153418.thumb.jpg.c5280349a07550d11c00e126b51c1b19.jpg

To jest ,,dupka,, odcięta z bloku granitu. Nie wiem czy ktoś już takiego czegoś próbował, ale odpowiednio wybrana sztuka to byłoby niezłe dno zbiornika. To taka luźna myśl, ale chciałem się podzielić. Wiem że to ma swoje wady, waży pewnie z tonę, koszt mimo że to odpad, też mógłby być nie mały ( docięcie + transport) no i 10 chłopa żeby to usadzić 😜. No i ten rozmiar u Ciebie 4 metry. Takiej wielkiej nie spotkałem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jelonek waga nie gra roli w tym przypadku, podstawą będzie ława betownowa zbrojona, na środku dodatkowo jedna lub dwie nogi też odlane z betonu i zbrojone razem z ławą. Wytrzyma i 20 ton jak będzie taka potrzeba. Każdy pomysł miło widziany ;)

Mniej więcej wiem już co nie co jak to wykonać. Czekam na info od @Jeb_us jak ma to wykonane u siebie. Z tego co wyczytałem, to niezależnie od gabarytu... ława na dno 15cm grubości, ściany 10cm grubości, wieniec 15x15. Rozwiązań na hydroizolację jest obecnie dużo więc będę myślał o tym jak już będę miał wylane wszystko.

Największa zagwozdka dla mnie na chwilę obecną to:

1. Jak wykonać ramki na szyby frontowe, żeby były bezpieczne a jednocześnie szyba jak najbardziej licowała ze ścianą oraz jak to wszystko uszczelnić,

2. Jak zrobić przepusty przez dno do sumpa i całej reszty,

3. Jak duży zrobić sump i jak ogarnąć temat 'nóg' pod zbiornikiem, które będą dzieliły przestrzeń i nie pozwolą na umieszczenie sumpa odpowiedniej długości.

To takie 3 tematy o których dumam przed spaniem ostatnio :D Niby do wiosny daleko, ale czas pędzi, a jak już robota ruszy, to nie będzie czasu na wymyślanie, tylko będzie trzeba realizować plan.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bojack napisał:

1. Jak wykonać ramki na szyby frontowe, żeby były bezpieczne a jednocześnie szyba jak najbardziej licowała ze ścianą oraz jak to wszystko uszczelnić,

2. Jak zrobić przepusty przez dno do sumpa i całej reszty,

3. Jak duży zrobić sump i jak ogarnąć temat 'nóg' pod zbiornikiem, które będą dzieliły przestrzeń i nie pozwolą na umieszczenie sumpa odpowiedniej długości.

Tu oznaczam Zbyszka @crav może podpowie jak to rozwiązał u siebie.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De dzięki za wskazania @crav 

@Jeb_us @crav dzięki Panowie. Wiedza i doświadczenie którymi się podzieliliście są bezcenne. Mam w takim razie zarys konstrukcji zbiornika. Teraz należałoby wejść w szczegóły ;)

@crav kilka dodatkowych pytań:

1. te 3 rury po prawej stronie przechodzą przez dno tak? Są doprowadzone od komina do sumpa. Zrzut, rewizja, powrót. Zgadza się? Jakich rur używałeś? Wygląda na fi50mm, pvc-u? Nie było problemów z ich uszczelnieniem?

2. Nogi 40x40 z przodu, ile ich masz? W jakich odległościach? Lane z betonu?

3. Jakiego betonu używałeś ?

 

Na zbiornik 4m długi, jeden komin na boku wystarczy? Może warto dać po drugiej stronie też rury i zrobić na przykład jakiegoś prostego narurowca, który wspomoże filtrację mechaniczną i cyrkulację? A może sump + filtracja w dużych modułach wewnątrz? Nie wiem, czy dawać rury po obu stronach, czy tylko po jednej.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.