Skocz do zawartości

problem z jbl 250 pro


mac

Rekomendowane odpowiedzi

No więc :

Wczoraj zmierzyłem mu przepływ i wynosi on dokładnie 300l/h .

Filtr działa od 4 miesięcy , jest zasypany "po dach" ceramika aquael-a, posiada bardzo gęsty prefiltr a pomiar był dokonywany przy 0,5-0,6 metrowej długości kazdego z węży i przy podobnej wysokości podawania wody .

U mnie normalnie wode przy tej samej długosci węży podaje do wysokości 15-20cm bo kubełek stoi obok akwa wiec moze ma te 350-400l/h ale jak juz pisałem w oddzielny wątku - wiru w baniaku nie robi - ledwo porusza powierzchnie wody na 60-70% akwa czyli działa na polu 60-75cmx31cm

Ze spadkiem przepływu w JBL CP500 jest podobnie . Dzis zmierze - zachowane beda te same warunki tj wypełnienie kubełka "po dach" i gesty prefiltr z tym ,ze podnoszenie wody na wysokoś 1,2 metra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz dokladnie zasypany ten filtr, ja chce zrobic tak, ze zostawie te czarne kulki na dnie, pierwszy wklad z gabka zostawie, tzn. wymieszam wklady, gruby z cienkim, w drugim i trzecim koszyku, ceramika, starczy???

a propos filtra, chcialem go reklamowac, ale jak w sklepie w ktorym go kupowalem uslyszeli co mu dolega odrazu powiedzieli ze wysylaja nowy wirnik, heh, oby to bylo to...widac nie ja jeden mam taki problem, skoro tak odrazu wysylaja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdejmij prefiltr, i zmierz.


Napisalem w tej sprawie do producenta ( mam nadzieje :-) ) po burzliwej dyskusji i prefiltrach.

( http://www.jbl.de )

Uzyskalem tam prosta informacje iz proponuja nie stosowac prefiltrow,

a jak juz, to stosowac bardzo rzadkie gabki lub siatka i czesto je czyscic.

Zaburdzenia na prefiltrze moga doprowadzic do podcisnienia na wejsciu i spalenia sie wirnika w zwiazku ze zwiekszonym oporem.


No i ja nie stosuje, ale za to deszczownie mam jakies 6-8 cm pod tafla, ustawiona skosnie i faluje mi powierzchnia.


Pytanie pomocnicze, jak mierzysz przeplyw na godzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdejmij prefiltr, i zmierz.


Pytanie pomocnicze, jak mierzysz przeplyw na godzine?



Nie chce mi sie :)

A na powaznie to za 12h wuszczam tam male rybki i nie ma szans bym wyrzucil prefiltr - koszyczek jednak ma zbyt duze szczeliny . Poza tym po to wyrzucilem gabki z kubelka by zastosowac prefiltr i go nie czyscic co mieisiac .


Przepływ mierze w ten sposób , że wyciagaw wylew z akwa, wkładam go do beczki i mierze ile wody spuści z akwa w czasie 6 minut - potem mnoze to x10 i mam wynik w L/h . Potem dolewam wode z kranu i mam podmianke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, to sie nie dowiemy :-)


co do koszyczka (oryginalnego) ja mialem pyski ponizej 1 cm i nie byloby mozliwosci aby je wciagnelo.

co do koszykow wew., ja tez mam glownie bio, jednak ostatnia warstwe zostawilem na gabki i wate - czyszczenie tego jest proste. :twisted:


Poszukam gdzies przeplywomierza co by wiarygodnie zmierzyc przeplyw filtra dzialajacego 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, to sie nie dowiemy :-)


co do koszyczka (oryginalnego) ja mialem pyski ponizej 1 cm i nie byloby mozliwosci aby je wciagnelo.


Poszukam gdzies przeplywomierza co by wiarygodnie zmierzyc przeplyw filtra dzialajacego 2 miesiace.


Skoro tak mówisz to postaram się spróbowac- po prostu na czas testu zakryje wlot kube;lka siatka do odłowu ryb i nie bedzie niebezpieczenstwa .


Co do wiarygodnosci testu to jasne ,ze nie dysponowalem stoperem za XYZT zł i miarka z Urzedu Miar i Wag a zwykłą beczką , której pojemnośc kiedys tam sprawdzałem za pomocą miarki litrowej kupionej w sklepie . Także odchył 2-5% na pewno jest ale w którą strone to juz niewiadomo . Ale czy potrzebujemy aż tak dokładnego wyniku ? Chyba ważny jest sam rząd wielkości . Bo i tak, i tak inaczej jest u mnie , inaczej bedzie u Ciebie . Podobnie ale inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



tylko musze gdzies porzyczyc przeplywomierz ( bo beczki nie mam :-) )



jeżeli będziesz w Krakowie, to moge wziąść swój, właśnie zdemontowałem ze swojego układu i leży niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.