Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam.

Posiadam filtr Ultramax 2000. Chciałbym na jego wylocie zamontować filtr narurowy z żywicą PA202. 

Czy jest to dobry pomysł? Bardzo mi to zmniejszy przepływ?

Edytowane przez Diux
Opublikowano
13 minut temu, Diux napisał:

Bardzo mi to zmniejszy przepływ?

Ograniczy i to bardzo. Mógłbyś spróbować rozdzielić wylot z filtra na dwa węże. Na jednym zamontować korpus z żywicą i jakiś mały zaworek do regulacji przepływu, a drugim wężem reszta wody będzie swobodnie przepływać, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Spróbować zawsze można 🤔

Opublikowano

Podepnę się do tematu.

Mam ten sam filtr, czy dobrym rozwiązaniem będzie dodanie zamiast będącej w zestawie waty filtracyjnej gąbki 45ppi w ostatnim koszu?

Wiem że zmniejszy to przepływ ale z drugiej strony będzie też cyrkulator więc o przepływ się nie martwię.

Zastanawiam się jednak czy to nie wpłynie na częstotliwość czyszczenia kubełka skoro wielu z Was pisze że otwiera go po roku albo później.

Opublikowano
20 minut temu, Diux napisał:

Hmm. A gdybym kubełek zostawił w spokoju a do filtracji narurowej zakupił taką pompę:

https://allegro.pl/oferta/aqua-nova-n-rmc-1200-pompa-obiegowa-1200-l-h-12w-9697871413?fromVariant=10463836238

Co o tym myślisz?

Tak już lepiej, ale szkoda tej pompy tylko na korpus z żywicą, tu nie jest wymagany duży przepływ. Zerknij na mój artykuł poniżej. Możesz tam dołożyć za pompą trójnik i za nim korpus z żywicą plus zaworek do regulacji. Będziesz miał filtrację mechaniczną i chemiczną w jednym, a UltraMax ogarnie biologię. 

 

Opublikowano

A mógłbym podłączyć kubełek i pompę obiegową do tego samego węża zasysającego wykorzystując do tego trójnik?

I w sumie na wylocie chciałbym zrobić to samo... 

Opublikowano
2 minuty temu, Diux napisał:

A mógłbym podłączyć kubełek i pompę obiegową do tego samego węża zasysającego wykorzystując do tego trójnik?

I w sumie na wylocie chciałbym zrobić to samo... 

Tak, tyle że sam zasys jak i wąż muszą mieć większą średnicę aby zapewnić odpowiednią ilość wody dla kubełka i dla pompy.

Opublikowano (edytowane)

Dobra, nie będę kombinował z łączeniem węży. Kubełek i system narurowy będą działały niezależnie od siebie. 

Zdecydowałem się na dwa korpusy. 

Zamówiłem już wszystko. 

Będzie pompa 2000l/h, filtr sznurkowy 100 mikron i puszka z żywicą. 

Kupiłem też zawór kulkowy z którego zrobię kranik do spuszczania wody z akwa. 

Korpusy 1 calowe. Wszystko na wężach 19/25

Projekt kosztuje mnie 640zł 😃

Edytowane przez Diux
Opublikowano

Przepraszam że tak pisze post pod postem, ale mam pytanie.

Co jest skuteczniejsze A520E czy PA202?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.