damroz Opublikowano 27 Listopada 2021 #1 Opublikowano 27 Listopada 2021 Witam jestem początkującym w temacie akwarii ale sporo studiowałem to forum żeby rozpocząć swoje pierwsze akwarium. I prosiłbym was o ocene aranżacji zbiornika i czy coś poprawić na przykład . Zbiornik : 80x35x40 Filtr: zewnętrzny ikola 600 Maxx z gąbką, litrem ceramiki i włóknina Oświetlenie 2 x świetlówka z zestawu biała Podłoże: BIAŁY PIASEK WAPIENNY 1-1,5mm - 15kg Kamienie: GREEN ANGEL ROCK 30 kg grzałka : aqua Nova 150 w ustawiona na 26 C Zbiornik zalany wczoraj(26.11.2021) parametry wody 27.11.2021: ( narazie z pasków testowych Tetra 6 in 1 ale już zamówione kropelkowe) pH: 7.2 Gh: 16 kh:15 NO2:0 n03: 25 cl2:0 Wlałem też bakterie saechem stability według instrukcji Planowana obsada: 1 + 5 chidongo saulosi. Ile myślicie na początek kupić 3 cm rybek saulosi? 10 szt? Potem do redukcji?
Bartek_De Opublikowano 27 Listopada 2021 #2 Opublikowano 27 Listopada 2021 Witaj na forum. O obsadę pytaj w dziale "Obsada". Tutaj tylko się przedstawiamy i prezentujemy swoje zbiorniki.
Robson79 Opublikowano 27 Listopada 2021 #3 Opublikowano 27 Listopada 2021 Podniósł bym trochę lewa stronę ponieważ ten jeden kamień tak jakoś nie pasuje. No i w ten sposób zakrył byś tą rurkę od filtra... Jeśli chodzi o ilość małych Saulosi to kupił bym co najmniej 15szt aby mieć pewność że trafi się te 4-5 samic... 1
Yacek Opublikowano 28 Listopada 2021 #4 Opublikowano 28 Listopada 2021 Ten pojedynczy kamień mi się podoba. Może dlatego, że u mnie też tak jest... 1
pulpet Opublikowano 28 Listopada 2021 #5 Opublikowano 28 Listopada 2021 Masz tylko 80 cm długości. Jeżeli myślisz o więcej niż jednym samcu, to prawą i lewa stronę zaaranżuj tak, żeby były w jakiś sposób podobne i atrakcyjne dla samców. Sądząc z proporcji, masz nieduże te kamienie. Ja bym je rozrzucił w trochę luźniejszą konstrukcję, żeby było więcej przestrzeni pomiędzy. Taka spasowana układanka z niedużych kamyków nie daje zbyt dużo miejsca na kryjówki, które na tak małym metrażu będą rybom potrzebne. Akwarium jest małe, ryby nie będą miały gdzie odpłynąć. Muszą mieć miejsce żeby się schować. 1 1
Mróz Opublikowano 28 Listopada 2021 #6 Opublikowano 28 Listopada 2021 Kolega @pulpet ma rację. Zrobił bym tak jak radzi, ale oprócz tego dorzucił bym choć jeden wysoki kamień, od którego startował bym budowę całego aranżu z tych kamieni które masz. W moim odczuciu rewelacyjnie z tym tematem poradził sobie użytkownik @Szymon, który w niedawno prezentowanym poście w swoim temacie pokazał jak świetnie zaaranżować mały litraż. Tutaj pozwoliłem sobie zrobić zrzut zdjęcia z jego tematu, tak żebyś zobaczył o co mi chodzi: Dla mnie rewelka.. Takie ustawienie dodatkowo pomaga w zasłonięciu sprzętu.. Oczywiście u Ciebie nie jest źle, ale dopóki nie ma ryb, można kombinować tak żeby osiągnąć super efekt 6 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się