smithpl Opublikowano 24 Kwietnia 2008 #1 Opublikowano 24 Kwietnia 2008 No walsnie, pozwalam sobie umiescic swoje glonowisko do identyfikacji. Dodam ze te czarne powstaly jakby po okrzemkach w momencie zmiany przedniej swietlowki na Power-Glo ( z Sera Tropical Sun ) Co o nich sadzicie ? :?: Tutaj galeria: http://picasaweb.google.pl/smithpl2000/MalawiGlony
romekjagoda Opublikowano 25 Kwietnia 2008 #2 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 No IMHO to są zielenice, piękne. Jak możesz podeślij trochę mailem to zaszczepię u siebie Napisz jak oświetlasz i jakie parametry wody. Może to da wskazówkę jakąś, choć nigdy nawet przy tych samych warunkach nie ma pewności, że wynik się powtórzy i glony porosną. Ale napisz proszę coś więcej.
smithpl Opublikowano 25 Kwietnia 2008 Autor #3 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 Parametry chyba OK PH 8,0-8,2 GH 14 KH 8 NO2 0,0 NO3 10-15 Lampy: tyl Sera Royal Blue 18W przod Poerg-Glo 20W + odblysniki Zauwazylem ze mocniej zaczely sie rozwijac po zmianie przedniej przedniej lampy na Power-Glo. Po tej operacji spadala ilosc okrzemek na rzecz glonow, wydaje mi sie ze z dnia na dzien bardziej sie zieleni. Jakby co w stopce jest link do parametrow ktore staram sie uzupelniac :-) PS. Ale dzieki za info - to sie w sumie ciesze :-)
sabotage Opublikowano 25 Kwietnia 2008 #4 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 Po tej operacji spadala ilosc okrzemek na rzecz glonow Okrzemki to glony tak btw Gratuluje zielonego Malawi, co do parametrow ja podnioslbym jeszcze KH i jednak minimalnie pH. Pozdrawiam
smithpl Opublikowano 25 Kwietnia 2008 Autor #5 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 No niby tak, ale sa chyba rozne zrodla i opinie. Sam juz nie wiem. To jak to jest? sa okrzemki glony i okrzemki pierwotniaki ? Ja np. czytalem to: PIERWOTNIAKI (Protozoa) to organizmy jednokomórkowe. Znanych jest około 70 tysięcy tych gatunków. Są to organizmy o niewielkich, mikroskopijnych rozmiarach. W komórce pierwotniaków znajdują się wszystkie organelle takie jak u organizmów wielokomórkowych. Każdy jednokomórkowy organizm otoczony jest błoną komórkową półprzepuszczalną o podwójnej albo potrójnej strukturze. Pellikula to szczególny typ błony komórkowej, gdyż stanowi ona szkielet dla komórki. Przylegają do niej elementy cytoszkieletowe komórki. Wsród pierwotniaków występują organizmy, które wykształcają szkielecik otaczający komórkę. Są to otwornice(szkielet wapienny), promienice( szkielet krzemionkowy) czy okrzemki. ale w Wikipedii faktycznie podaja glon.
aditu Opublikowano 25 Kwietnia 2008 #6 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 okrzemki to glony - poprostu w tym kawalku ktory zacytowales musieli sie poprostu machnac pomylka moze wynikac stad ze okrzemki maja skorupki krzemionkowe
kisor Opublikowano 25 Kwietnia 2008 #7 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 te zielone i tak Ci będą powoli znikać a na ich miejsce wejdą ciemnozielone glony i czarne krasnorosty..
smithpl Opublikowano 25 Kwietnia 2008 Autor #8 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 a takie sliczne sa te jasniutko zielone :-) ale i tak dobrze ze nie napisaliscie ze jestem kolejnym sinicowcem :-) Czyli wynika z tego ze nie ma co sie pchac w biale wapienie skoro i tak sie zrobia czarno zielone... :-D
kisor Opublikowano 25 Kwietnia 2008 #9 Opublikowano 25 Kwietnia 2008 dokładnie. zobacz na moje akwarium w galerii. to są właśnie śnieżno-białe wapienie
sztacha Opublikowano 4 Maja 2008 #10 Opublikowano 4 Maja 2008 Podczepie sie do tego wątku co by nie robic bałaganu na forum. Mam złe przeczucia ale chciałbym się upewnic na szerszym forum http://picasaweb.google.pl/sztacha/CzyToSinice Pojawiło mi się coś takiego na skałkach. Parametry wody podstawowe pH - 8 NO2 - <0,3 NO3 - 12,5
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się