Skocz do zawartości

Pyszczaki nie chcą jeść :( Pomocy!


SzymiONY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam, pewien problem. Mianowicie moje Pielęgnice nie chcą jesteś... 

Zacznijmy od początku. 

Obsada to 7x Perlmutt oraz 7x Zebra Jalo Reef. 

Parametry wody 

Cl2 0
PH 7,8
Kh 53
No2 0
No3 0

Niezależnie co bym maluchom nie dał (mają 12/13 tygodni) To jest brak zainteresowania. Pokarm spada obok niektóre 2/3 złapią reszta 0 reakcji. Nie mówiąc już, że z tego co mi wiadomo powinny się rzucać na jedzenie 😕 Nie mówiąc już o przypłynięciu pod taflę wody żeby zjeść... 

Nie wiem co jest źle, pokarmy m.in;

Spirulina  Hs Ofi

Tropical spirulina 36%

Tropical Malawi

Tropical Pro Defence probiotyk

Omega One Cichlid Flakes

Od dziś młode zaczęły 3 dni głodówki z polecenia z jednego użytkowników. Może coś pomoże 🙄

Co jeszcze mogę dodać to, to, że rybki pływają 90% czasu przy dnie i między/pod kamieniami czy, jest karmienie czy też nie. Nie mają żadnych niepokojących objawów, wyglądają jakby były w dobrej kondycji. 

 

Z góry przepraszam za jakoś wideo, proszę nie żrących uwagi na zacieki, zostały po niedawnej podmianie wody. 

 

Bardzo proszę i dziękuję za odpowiedzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie tyle nie chcą  jeść, co nie chcą dać się zjeść. To narybek jeszcze. Wystawiają nos z kryjówki, złapią co popadnie i wracają pod kamienie bo tak im instynkt podpowiada. Podrosną to się zrobią odważniejsze. Moim zdaniem oczywiście. A bywa że nie mam racji😉

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pikczer napisał:

Specjaliści wszystko ładnie już napisali:) Ja mam kilka maluchów między dekoracjami i podobnie atakują jedzenie, tak ostrożnie. Na filmiku wygląda to całkowicie normalnie. Jedzenia jak najbardziej za dużo leci. 

Bardzo ładne maluchy :)

Fakt, za dużo. Było to spowodowane tym, że 3/4 z nich siedzi pi środku między kamieniami a te najmniejsze pływają odklejone od reszty po rogach akwarium, obawiałem się, że te małe nic nie zjedzą bo jeszcze nie widziałem żeby coś wcinały. Jeśli jest wszytko e normie to mi trochę ulżyło 🥰 Dziękuję każdej osobie za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.