Marcin3k Opublikowano 10 Listopada 2021 #1 Opublikowano 10 Listopada 2021 Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Miałem w swoim życiu parę akwariów w tym również 240l. Później przerwa 10 lat i teraz powrót do hobby. To moje pierwsze akwarium biotopowe Malawi, ale mam nadzieję że to ogarnę. Zbiornik jest świeży, dojrzewa, więc na rybki muszę jeszcze poczekać. Akwarium to zestaw Aquael Optiset 240l Filtracja na chwilę obecną to Aquael Ultramax 2000, pytanie czy sam da radę? Oświetlenie standardowe z zestawu: 2x Aquael Sunny 18w. Grzałka 300w. Podłoże: piasek Kreisel 099 Ze względu że biotop jest tak różnorodny, mam nielada problem z wyborem obsady... . A to moje szkło: 2
Bartek_De Opublikowano 10 Listopada 2021 #2 Opublikowano 10 Listopada 2021 Witaj na forum Z filtracją na razie nie kombinuj, okaże się za jakiś czas czy daje radę. Natomiast przydałby się jakiś cyrkulator najlepiej z regulacją, bo ten Ultramax raczej nie "pozmiata" nieczystości z dna jak już będą ryby. O obsadę pytaj w odpowiednim dziale. Powodzenia w hodowli 2
Rafał80 Opublikowano 10 Listopada 2021 #3 Opublikowano 10 Listopada 2021 Ja mam rok ten filtr + prefiltr w akwarium 400l. Razem z turbo 2000 dają radę - woda w klarowna przy sporym przerybieniu ok 40szt. ryb. Niestety nie zbierają całego osadu z dna, ale nie mam cyrkulatora. Więc jak Bartek_De napisał na spokojnie zawsze możesz potem dokupić gdy zajdzie potrzeba. 2
Marcin3k Opublikowano 10 Listopada 2021 Autor #4 Opublikowano 10 Listopada 2021 Dzięki za odpowiedzi. Na początek ruszę z tym kubłem, później zobaczymy Muszę przyznać że nie jestem do końca zadowolony z ułożenia kamieni, ale nie udawało mi się stworzyć jakiejś ciekawszej kompozycji. Znając życie z czasem pewnie i tak będzie jakieś przemeblowanie
Nath_147 Opublikowano 11 Listopada 2021 #5 Opublikowano 11 Listopada 2021 Fajnie ci to wyszło. Jeżeli masz jeszcze trochę dronych kamieni/zwiru (2-3 cm) tego samego typu to rozsypałbym je po piasku w wolnych przestrzeniach. Masz zasys i wylot z tej samej strony to może całkiem ładnie zbierac. Tylko powinieneś skierować wylot na tafle wody lub dokupić jakiś falownik do tego bo będziesz miał problem z natlenieniem.
Marcin3k Opublikowano 11 Listopada 2021 Autor #6 Opublikowano 11 Listopada 2021 Co do tych kamieni, to właśnie myślałem żeby coś dołożyć. Postaram się rozłupać bo jeszcze kilka dużych mi zostało. Co do filtra to wydaje mi się że robi on dość duży ruch tafli wody, ale jak spadnie przepływ to może być za mało. Filmik poniżej: VID20211111132133.mp4
ziemniak Opublikowano 11 Listopada 2021 #7 Opublikowano 11 Listopada 2021 Ja mam zbiornik 200 cm ~480L, wchodzi ok. 360 L wody, a razem z kubłami ok. 380 L. Filtracja to 2x ultramax 1500 czyli powiedzmy 3000L/h plus falownik w HMF 5000L. Jakbym nie planował nowego to już bym z drugiej strony montował falownik lub nawet kolejny HMF. Z takimi rybami im większa filtracja to lepiej. Na początku myślałem po co, ryby mają problem z nurtem. Teraz tego nie widać... i na pewno nie przez słabszy przepływ. 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się