Skocz do zawartości

Nowy początek :)


jakub.augustyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni prośbą o podpowiedź czy robię dobrze. Do fx w dolny kosz dałem 500g matixa, w kolejny kosz ceramikę,  w kolejnym jedna gobkę wyrzuciłem i dałem zeoilt, druga jest gąbka, wszystko śmiga. Ma tem moment prawie drugi tydzień. Na jutro planuje wrzucić grzałkę bo temperatura jest na poziomie 23 stopni i dalej nie rośnie samodzielnie, do tego poziomu od napuszczenia wody wzrastała 4 dni więc przy podmianach będzie problem, pewnie prze 3-4 miesiące letnie będzie wyłączona. Jutro też planuje dożucić Jebao Mow-9 które już kupiłem. Miałem narurowca jako profiltr ale tłumił fx i go na ten moment wyrzuciłem, myślicie ze taki układ wystarczy z domysłem czyszczenie kubła co 6 miesięcy?  Na powierzchni tworzy się chyba film bakteryjny , takie bąbelki piana , tak powinno być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dał 3 korpusy równolegle to nie tłumiło by ci przeplywu, możesz też dać prefiltr eheima jeżeli masz jak go ukryć bo przez lekko szary kolor jest dość widoczny. Ktoś na forum zrobił też prefiltr z hw602, tylko oryginalne przyłącza zastąpił kruccami/przyłączami 1cal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś spróbuj.

 

 

U mnie działa idealnie. W praktyce co 2 tygodnie no max 3 czyszczę prefiltr. Ale mam dość dużo ryb. Narurowce czy pojedyncze czy równoległe szybko mi się zapychały. 

Rusz powierzchnię wody, niech coś chlupie to film bakteryjny może zniknie.

U mnie tak dla przykładu mimo prefiltra gdzie jest wata i gąbka to w fx6 narosło glutkow i po około 5 miesiącach małe czyszczenie musiałem zrobić bo się dusił kubeł. Małe płukanie z syfku i śmiga dalej. 

Jak będziesz miał mało ryb to jakoś da radę parę miesięcy bez prefiltra ale przy większej ilości zapycha się. No i jak ryby są małe to luz. Ale jak urosną to wszystko się zmienia. 

Aaa zapomniałem napisać. Zeolit wyrzuć np do kwiatków albo zrób sobie jakąś dekorację na parapecie. Do fx była ceramika i ją możesz dać. Zeolit to taki trochę skomplikowany element. 

Edytowane przez Pikczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:) niestety mam problem, Eheim nie wejdzie gdyż mam mało miejsca pod modułem a tam mam wlot filtra,

z drugim rozwiązaniem nie zmieszczę się w szafce:( chyba pozostaje mi czyszczeni filtra częściej...

 

a co myślicie o czymś takim ? 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/aqua-nova-filtr-cisnieniowy-npf-10-filtr-do-oczka-wodnego-CID628-IDONciN.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.