MaciejJazg Opublikowano 2 Listopada 2021 #1 Opublikowano 2 Listopada 2021 Witam wszystkich, planuję zrobić oświetlenie do mojego malawi oparte na modułach przyklejonych do profilu aluminiowego. Stąd moje pytanie, czy myślicie że z linków poniżej dam radę zrobić coś dobrego? W elektronice jestem laikiem dlatego wszelkie podpowiedzi i rady mile widziane. Poniżej wklejam linki do rzeczy jakie planuję kupić 9x https://allegro.pl/oferta/modul-goq-bialy-b-zimny-1-08w-diody-samsung-ip68-8872625993 3x https://allegro.pl/oferta/modul-soczewkowy-goq-niebieski-0-72w-diody-samsung-8872634788 3x https://allegro.pl/oferta/modul-soczewkowy-goq-zielony-0-72w-diody-samsung-8872742585 3x https://allegro.pl/oferta/modul-soczewkowy-goq-czerwony-0-72w-diody-samsung-8872713214 Do tego taki ściemniacz https://allegro.pl/oferta/sciemniacz-wlacznik-tasm-led-cob-12v-dotykowy-5a-10485074100 I taki zasilacz https://allegro.pl/oferta/zasilacz-wtyczkowy-lei-czarny-12v-2a-24w-impulsowy-11366703958 Oraz kabel dwużyłowy 3m https://allegro.pl/oferta/kabel-dwuzylowy-tasmy-led-glosniki-2x1-00mm-cca-9585340840 Następne pytanie dotyczy kabli, czy wystarczy kabel dwużyłowy czy potrzebny tutaj będzie jeszcze kabel czterożyłowy? Pozdrawiam
Nath_147 Opublikowano 2 Listopada 2021 #2 Opublikowano 2 Listopada 2021 U tego samego sprzedawcy masz dwa razy tańsze moduły o tych samych parametrach, po co przepłacać? Osobicie wziąłbym zasilacz dwa razy mocniejszy (chińczycy to trochę oszukują z tymi parametrami) i sciemniacz z pokrętłem, ten twój to bardziej do taśm w profilach zamknietych IMO. 3
MaciejJazg Opublikowano 2 Listopada 2021 Autor #3 Opublikowano 2 Listopada 2021 Ok w takim razie jeszcze popatrzę i zmienię zasilacz oraz ściemniacz. Myślisz że jedna belka do takiego wąskiego akwarium wystarczy?
marcin73m Opublikowano 2 Listopada 2021 #4 Opublikowano 2 Listopada 2021 Z kolei ja bym Ci poradził, żebyś nie kupował oddzielnie modułów czerwonych, zielonych i niebieskich, bo dając je stosunkowo blisko powierzchni nie dasz rady ich barw wymieszać i ryby przepływając pod nimi będą Ci zmieniać kolory. Lepiej kupić moduły RGB i wyregulować sobie poszczególne składowe na sterowniku. Nie wiem czy w takim przypadku dasz radę to zrobić za pomocą ściemniacza. Ja zawsze używam do tego sterownika. 4
Bezprym Opublikowano 2 Listopada 2021 #5 Opublikowano 2 Listopada 2021 Moduły RGB i 11000k i do tego sterownik TC420 i po sprawie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się