Paweł83 Opublikowano 23 Września 2021 #1 Opublikowano 23 Września 2021 Czołem Koledzy Z wielkim żalem pożegnałem się miesiąc temu z resztką obsady drapoli i non mbuny. Kilka moich błędów spowodowało, że zaczęły się wybijać masowo. To temat na inną dyskusję. Nie ukrywam, że bez przekonania zdecydowałem się zarybić zbiornik malutkimi mbuniakami. Od tygodnia pływają: Cynotilapia hara, Pseudotropheus johani gome, Metriaclima Estherae, Labeotropheus Trawavasae Thumi West, Chindongo Demasoni. Dodatkowo pływa dziesięć synodontisów petricola. Ciężko mi się całkowicie z non mbuną pożegnać w związku z tym chciał bym Was poprosić o propozycje dodatku. Na pewno będzie Nimbochromis Linni jako eliminator narybku. Czy można coś jeszcze do toni dorzucić. Protomelasy wydają się być naturalnym wyborem ale czy tylko one?
Bezprym Opublikowano 23 Września 2021 #2 Opublikowano 23 Września 2021 Może Othoparynx lithobates lithobates?
darianus Opublikowano 23 Września 2021 #3 Opublikowano 23 Września 2021 (edytowane) https://aquahaus-gaus.de/epages/513fb823-ad67-4c94-bfb4-1dbf77dab133.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/513fb823-ad67-4c94-bfb4-1dbf77dab133/Products/OS[160] https://www.facebook.com/malawizucht/videos/1811307495674488/ Te protomelasy wyglądają zacnie, nie wiem czy ktokolwiek ma je w PL Edytowane 23 Września 2021 przez darianus 1
Tomasz78 Opublikowano 23 Września 2021 #4 Opublikowano 23 Września 2021 W tan-malu maja ryby pod dokładnie taka samą nazwą "Protomelas fenestratus steveni Eastern", jednak jest to jakaś stara handlowa nazwa bo protomelasy z czerwonym/żółtym spodem ciała to Protomelas sp. 'spilonotus tanzania' http://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Protomelas/Protomelas sp. 'spilonotus tanzania'/index.html Protomelas sp. 'steveni imperial' http://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Protomelas/Protomelas sp. 'steveni imperial'/index.html według mnie chodzi o rybę Protomelas sp. 'steveni imperial' końcówka steveni się zgadza a eastern oznacza wschodnie wybrzeże na którym ten gatunek występuje, a fenestratus występuje w różnych rejonach, na zachodnim wybrzeżu również.
ziemniak Opublikowano 23 Września 2021 #5 Opublikowano 23 Września 2021 11 godzin temu, Bezprym napisał: Może Othoparynx lithobates lithobates? Pociągnie na roślinożernej diecie? Podepnę się pod temat, bo pod nowy zbiornik myślę nad różnymi opcjami obsady i jedną z nich jest roślinożerna mbuna plus? No właśnie czy tylko Protomelas taeniolatus będzie pasował dietą i będzie dostępny na rynku PL lub D i CZ?
darianus Opublikowano 24 Września 2021 #6 Opublikowano 24 Września 2021 18 godzin temu, Tomasz78 napisał: W tan-malu maja ryby pod dokładnie taka samą nazwą "Protomelas fenestratus steveni Eastern", jednak jest to jakaś stara handlowa nazwa bo protomelasy z czerwonym/żółtym spodem ciała to Protomelas sp. 'spilonotus tanzania' http://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Protomelas/Protomelas sp. 'spilonotus tanzania'/index.html Protomelas sp. 'steveni imperial' http://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Protomelas/Protomelas sp. 'steveni imperial'/index.html według mnie chodzi o rybę Protomelas sp. 'steveni imperial' końcówka steveni się zgadza a eastern oznacza wschodnie wybrzeże na którym ten gatunek występuje, a fenestratus występuje w różnych rejonach, na zachodnim wybrzeżu również. Faktycznie, wygląda na to że to Protomelas sp. 'spilonotus tanzania'. W każdym bądź razie bardziej mi się podoba odmiana z czerwonym spodem .
Bezprym Opublikowano 24 Września 2021 #7 Opublikowano 24 Września 2021 (edytowane) 10 godzin temu, ziemniak napisał: Pociągnie na roślinożernej diecie? Podepnę się pod temat, bo pod nowy zbiornik myślę nad różnymi opcjami obsady i jedną z nich jest roślinożerna mbuna plus? No właśnie czy tylko Protomelas taeniolatus będzie pasował dietą i będzie dostępny na rynku PL lub D i CZ? Masz w przewadze ryby wszystkożerne, więc nie powinno być problemów. Othoparynxa (zresztą nie tylko) mam razem z kulfonami i podaję pokarm dla mięsożerców i roślinożerców w w proporcji 50:50 .Kulfony zdrowo się chowają i nie są utuczone. Edytowane 24 Września 2021 przez Bezprym
Paweł83 Opublikowano 24 Września 2021 Autor #8 Opublikowano 24 Września 2021 Mam Sławku stety lub niestety demony. A one raczej mają kiepską tolerancję mięsa. Wiadomo, że jakieś małe ilości raz w czas nie zaszkodzą ale planuję karmić głownie roślinnymi. Może poźniej dla non mbuny z ręki będę podawał jakieś mięsko. Tak czy siak wszystkożerność mnie zadowoli.
Bezprym Opublikowano 24 Września 2021 #9 Opublikowano 24 Września 2021 Niby Wojtek pisze w swojej książce że otopharynxy są wszystkożerne ale jednak mięso powinny mieć w diecie. Tutaj te demony cię ograniczają może warto je wymienić na Metriaclima dolphin, kolorystyka podobna a możliwości większe.
Paweł83 Opublikowano 24 Września 2021 Autor #10 Opublikowano 24 Września 2021 Dawno mi demony po głowie chodziły. Poza tym Marek od którego brałem ryby nie miał delfinów. Myślę że coś z protków kupię
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się