Robson79 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 #11 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 Jeśli w akwarium ma pływać mbuna to zdecydowanie nadal jest zbyt mało skał i kryjówek dla ryb... Dołóż kilka dużych brył i uzupełnij je tymi, które już posiadasz... 3
Nath_147 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 #12 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 Jesteś z Legionowa, masz blisko Brzozowy Raj w Warszawie i Imperium kamienia w Łazach. Po drodze też kilka składów na Płochocinskiej (choć te bardziej specializuja się w drobnicy), I chcesz dać taka drobnice? Weź jeszcze pod uwagę że w akwarium będzie 3-4 cm warstwa piasku, która zasłoni spora część aranzacji. Jak przejrzysz ich ofertę to może zmieni ci się koncepcja, marmur alpejski, lupek filitowy, lub czarna ława może fajnie komponować się z twoim tłem.
Nemo 77 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 Autor #13 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 (edytowane) Dzięki za podpowiedzi.Te kamienie są właśnie z Brzozowego Raju.Na Płochocińskiej bylem w dwóch składach wczoraj i zeby wziąć serpentynit od nich musiałbym przyjechać z wózkiem widłowym Nie mają jak na razie nic odpowiedniej wielkości.Może podjadę dziś do Brzozowego Raju PS. Jak dołożę kamieni nie ograniczę im miejsca do przekopywania piachu? Edytowane 27 Sierpnia 2021 przez Nemo 77 Zmiana treści
marcin73m Opublikowano 27 Sierpnia 2021 #14 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 2 godziny temu, Nemo 77 napisał: Jak dołożę kamieni nie ograniczę im miejsca do przekopywania piachu? Pyszczaki z grupy mbuna żyją w skalistym środowisku i tak naprawdę piach nie jest im do niczego potrzebny. One przekopując usuwają go, starając się oczyścić miejsce np. do odbycia tarła. Więc takie obawy nie są uzasadnione śmiało dołóż więcej kamieni. 5
Bartek_De Opublikowano 27 Sierpnia 2021 #15 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 Dokładnie jak napisał Marcin. To my zmuszamy pyszczaki z grupy mbuna, do kopania sypiąc im piach. Opinia, że pyszczaki uwielbiają kopać jest błędna. Co innego jest w przypadku grupy non-mbuna, one kopią (niektóre gatunki) bo w ten sposób poszukują pożywienia. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka 3
przemo-h Opublikowano 27 Sierpnia 2021 #16 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 Wyjątki oczywiście się zdarzają. Duże Melanochromisy grzebią w piachu, szukając pożywienia i bardzo pracowicie przekopują piach również w akwarium. Gephyrochromisy też przesiewają specjalnie do tego przystosowanym aparatem gębowym. Cynotilapie z grupy 'lion' kopią tunele pod kamieniami w strefach przejściowych. Jednak zdecydowana większość, rzeczywiście ma gdzieś, czy ten piach jest, czy go nie ma. 8
Nemo 77 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 Autor #17 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 Panowie i Panie do trzech razy sztuka-teraz coś z cyklu dwie wieże.Z tyłu też mają miejsce by się schować.Nie ujmowałem tego na zdjęciach.Wiadomo,że dojdzie jeszcze piach Opierdzielajcie,krytykujcie...przyjmuję na klatę
przemo-h Opublikowano 28 Sierpnia 2021 #18 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 (edytowane) Zobacz sobie jakie kamienie ma kolega post niżej w tym dziale "Jelonowe 300l" i jak naturalnie ułożył finalną aranżację. W naszej galerii też się znajdzie masa zbiorników, które mogą zainspirować. Zerknij w szczególności w Top 20 zbiorników. Edytowane 28 Sierpnia 2021 przez przemo-h 1
Jelonek Opublikowano 28 Sierpnia 2021 #19 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 U mnie kamienie są większe ale to nie ma znaczenia. Z twoich też ułożysz fajną aranżację. Unikaj budowania mostków, wyglądają sztucznie. Jaskinie też nie mogą być takie oczywiste dla oka, niech to będzie szczelina niby przypadkowa. Dobrze jest kiedy kamienie układają się w konkretną stronę, u mnie kładą się na lewo. Ale to też nie może być totalna symetria. Mogą się schodzić do środka albo od środka na boki. Do tego odrobina nieładu dla niepoznaki . 1
Nemo 77 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 Autor #20 Opublikowano 28 Sierpnia 2021 Zmieniłem wystrój ,ale już nie testuję Waszej cierpliwości
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się