Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeśli w akwarium ma pływać mbuna to zdecydowanie nadal jest zbyt mało skał i kryjówek dla ryb... Dołóż kilka dużych brył i uzupełnij je tymi, które już posiadasz...

  • Lubię to 3
Opublikowano

Jesteś z Legionowa, masz blisko Brzozowy Raj w Warszawie i Imperium kamienia w Łazach. Po drodze też kilka składów na Płochocinskiej (choć te bardziej specializuja się w drobnicy), I chcesz dać taka drobnice? Weź jeszcze pod uwagę że w akwarium będzie 3-4 cm warstwa piasku, która zasłoni spora część aranzacji. Jak przejrzysz ich ofertę to może zmieni ci się koncepcja, marmur alpejski, lupek filitowy, lub czarna ława może fajnie komponować się z twoim tłem. 

Opublikowano (edytowane)

Dzięki za podpowiedzi.Te kamienie są właśnie z Brzozowego Raju.Na Płochocińskiej bylem w dwóch składach wczoraj i zeby wziąć serpentynit od nich musiałbym przyjechać z wózkiem widłowym🙃🙃 Nie mają jak na razie nic odpowiedniej wielkości.Może podjadę dziś do Brzozowego Raju

PS. Jak dołożę kamieni nie ograniczę im miejsca do przekopywania piachu? 

Edytowane przez Nemo 77
Zmiana treści
Opublikowano
2 godziny temu, Nemo 77 napisał:

Jak dołożę kamieni nie ograniczę im miejsca do przekopywania piachu? 

Pyszczaki z grupy mbuna żyją w skalistym środowisku i tak naprawdę piach nie jest im do niczego potrzebny. One przekopując usuwają go, starając się oczyścić miejsce np. do odbycia tarła.

Więc takie obawy nie są uzasadnione ;) śmiało dołóż więcej kamieni.

  • Lubię to 5
Opublikowano

Dokładnie jak napisał Marcin. To my zmuszamy pyszczaki z grupy mbuna, do kopania sypiąc im piach. Opinia, że pyszczaki uwielbiają kopać jest błędna. Co innego jest w przypadku grupy non-mbuna, one kopią (niektóre gatunki) bo w ten sposób poszukują pożywienia.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Opublikowano

Wyjątki oczywiście się zdarzają. Duże Melanochromisy grzebią w piachu, szukając pożywienia i bardzo pracowicie przekopują piach również w akwarium. Gephyrochromisy też przesiewają specjalnie do tego przystosowanym aparatem gębowym. Cynotilapie z grupy 'lion' kopią tunele pod kamieniami w strefach przejściowych. Jednak zdecydowana większość, rzeczywiście ma gdzieś, czy ten piach jest, czy go nie ma. 

  • Lubię to 8
Opublikowano

Panowie i Panie do trzech razy sztuka-teraz coś z cyklu dwie wieże.😃Z tyłu też mają miejsce by się schować.Nie ujmowałem tego na zdjęciach.Wiadomo,że dojdzie jeszcze piach

Opierdzielajcie,krytykujcie...przyjmuję na klatę

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Opublikowano (edytowane)

Zobacz sobie jakie kamienie ma kolega post niżej w tym dziale "Jelonowe 300l" i jak naturalnie ułożył finalną aranżację. W naszej galerii też się znajdzie masa zbiorników, które mogą zainspirować. Zerknij w szczególności w Top 20 zbiorników. 

Edytowane przez przemo-h
  • Dziękuję 1
Opublikowano

U mnie kamienie są większe ale to nie ma znaczenia. Z twoich też ułożysz fajną aranżację. Unikaj budowania mostków, wyglądają sztucznie.

Jaskinie też nie mogą być takie oczywiste dla oka, niech to będzie szczelina niby przypadkowa.

Dobrze jest kiedy kamienie układają się w konkretną stronę, u mnie kładą się na lewo. Ale to też nie może być totalna symetria. Mogą się schodzić do środka albo od środka na boki. Do tego odrobina nieładu dla niepoznaki😉 .

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.