Skocz do zawartości

Aktualne 1250 L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do was koledzy z takim zapytaniem, mianowicie planuję w przyszłym roku zmodernizować swój zbiornik i teraz chcę techniczne sprawy zacząć rozwiązywać.

 

Aktualnie ma on wymiary 250x70x70 i wymyśliłem sobie aby dokleić do niego kolejny o wymiarze 340x80x70 aby całość prezentowała się w literę L. 

Domyślam się że pewnie będzie trzeba rozkleić front aby zmniejszyć rozmiar jednego boku oraz jeden bok zbiornika szerokości aby wkleić plecy nowego zbiornika, ale jak to wygląda od strony technicznej doklejanie takiego szkła czy Przemek ze Szczecina lub Akwaria.pro takimi rzeczami się zajmują?    Myślałem też aby zamówić jeden duży  420x100x70 ale na stare szkło nie prędko pewnie znalazł by się chętny a L też będzie ładnie wyglądało.

To sprawa szkła, a sprawa biologi? Obecnie mam 1 duży moduł który zajmuję się całym zbiornikiem i pompa dcp 10000 która chodzi na 30-40%  i jest ok.

Czy jak dołożę dwa duże moduły ogarną w 3 tak duży zbiornik ?

Kolejne pytanie dot. modułów robiłem je metodą mączki ziemiaczanej + silikon i na to cx. moduły dokleiłem do plexi i plexi dopiero na szkło czy będzie bardzo ciężko odkleić je od szkła? Pytam ponieważ myślałem aby zamówić lub samemu zrobić jednolite tło na cały zbiornik.

Kolejne pytanie tyczy się jak rozwiązać sprawę ryb na czas całej tej modernizacji ? Mauzera do domu nie wstawię bo nie ma możliwości ;) ale jak to rozwiązać?  

 

Edytowane przez Mati68
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mati68 napisał:

Aktualnie ma on wymiary 250x70x70 i wymyśliłem sobie aby dokleić do niego kolejny o wymiarze 340x80x70 aby całość prezentowała się w literę L.

Najprościej dostawić obok duże akwarium tak, żeby obydwa tworzyły literę L.  Takie klejone akwaria w kształcie L to niebezpieczna sprawa, bo siły działające na dno i na ściany mogą całość skręcić o doprowadzić do pęknięcia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, iquitos68 napisał:

Najprościej dostawić obok duże akwarium tak, żeby obydwa tworzyły literę L.  Takie klejone akwaria w kształcie L to niebezpieczna sprawa, bo siły działające na dno i na ściany mogą całość skręcić o doprowadzić do pęknięcia szyby.

Najprościej tak, czy najciekawiej? Najładniej, już chyba niekoniecznie.

Wszelkie naprężenia da się zniwelować wzmocnieniami, więc umiejętne ich zaplanowanie nie spowoduje tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.