Jetstorm Opublikowano 16 Czerwca 2021 #1 Opublikowano 16 Czerwca 2021 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dawno mnie nie było na forum i nie dawałem aktualizacji mojego pierwszego zbiornika 360 litrów. Samo życie, zmiana pracy, nowy dom i inne przeciwieństwa losu Jednak tak jak pisałem około 3 lat temu że w przyszłości będzie baniaczek około 700 litrów i przyszedł ten czas na zrealizowanie tego planu. Akwarium będzie miało wymiary 180x70x60 szkło 12mm float, już jest zamówione i czekam Za około 2-3 tygodnie ma być u mnie w NL. Oświetlenie "Africa 4K Sunset&Sunrise" ze sterownikiem zmierzchu i świtu TC-420 od @AQUA DREAMS. Stelaż pod akwarium będę robił sam tylko czekam aż dojdzie mi materiał z Polski. Profile jakie użyje to 50x50x3mm ( 4szt 180cm ) reszta z profilu 40x40x3. Wykończenie stelaża jeszcze rozmyślam Długo siedziałem i rozmyślałem jaka będzie filtracja i padło na kaseciaka ( i tu proszę o podpowiedz ) posiadam pompę tą o to: https://erybka.pl/product-pol-493-Newa-Jet-3000.html ktorej jeszcze nigdy nie użyłem i pomyślałem że może się nadać. Co myślicie o niej i czy zda egzamin w tym zbiorniku? Do tego jeszcze będzie cyrkulator hydor ale nie pamiętam jaki to model Co do obsady raczej będzie to nadal mbuna lecz coś innego niż posiadam do tej pory czyli johanni i hongi. Będę robił foto relacje z projectu i liczę na wasza pomoc Pozdrawiam 5
wilu25 Opublikowano 16 Czerwca 2021 #2 Opublikowano 16 Czerwca 2021 Zobacz sobie tą https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-morska/aqua-nova-n-rmc-4000-pompa-z-kontrolerem-eco-30w?gclid=CjwKCAjwwqaGBhBKEiwAMk-FtG4m3vtW6BFRDNICWDcCcJBhVj5VHVv5kP4PvWJqtGl6ypaBiyjSsRoCGS4QAvD_BwE Mam u siebie całkiem fajna i o połowę mnie prądu bierze 1
Bezprym Opublikowano 16 Czerwca 2021 #3 Opublikowano 16 Czerwca 2021 10 minut temu, wilu25 napisał: Zobacz sobie tą https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-morska/aqua-nova-n-rmc-4000-pompa-z-kontrolerem-eco-30w?gclid=CjwKCAjwwqaGBhBKEiwAMk-FtG4m3vtW6BFRDNICWDcCcJBhVj5VHVv5kP4PvWJqtGl6ypaBiyjSsRoCGS4QAvD_BwE Mam u siebie całkiem fajna i o połowę mnie prądu bierze Mam ja również i w akwarium 140x 60x50 na pierwszym biegu robi mi pralkę. Musiałem rozdzielić strumień wody. 1
Jetstorm Opublikowano 17 Czerwca 2021 Autor #4 Opublikowano 17 Czerwca 2021 A powiedzcie coś o jej żywotności Panowie. Czy jest warta swojej ceny ? Co do jej wydajności to już się wypowiedzieliście i jest to przekonujące Co do pompy którą posiadam mam rozumieć że jest za słaba do tego litrażu ?
wilu25 Opublikowano 17 Czerwca 2021 #5 Opublikowano 17 Czerwca 2021 Co do żywotność to się okaże ja mam ją miesiąc. Wcześniej miałem kubełek NFC 1500 i działał bez zarzutu kilka lat. Tamta pompa powinna wystarczyć nie doczytałem że już ją masz , nie ma co generować kosztów, a pompę zawsze można zmienić Stelaż też, robiłem ale profil 30*30*2 stoi na tym 500l, zostalo jeszcze zamówić fronty z płyty MDF 6
Jetstorm Opublikowano 17 Czerwca 2021 Autor #6 Opublikowano 17 Czerwca 2021 W takim razie zamontuje ta co mam a w razie nie wydajności zmienię na ta co polecacie 1 godzinę temu, wilu25 napisał: Stelaż też, robiłem ale profil 30*30*2 stoi na tym 500l, zostalo jeszcze zamówić fronty z płyty MDF Łączna waga mojego akwarium będzie miała około tony i wolę dmuchać na zimne. No ale mam nadzieję twój stelaż wytrzyma pod twoim baniaczkiem 1
wilu25 Opublikowano 17 Czerwca 2021 #7 Opublikowano 17 Czerwca 2021 Koszt pewnie niewiele większy więc lepiej dać grubszą ściankę, u mnie to tylko 600 kg
Jetstorm Opublikowano 17 Czerwca 2021 Autor #8 Opublikowano 17 Czerwca 2021 Teraz, wilu25 napisał: Koszt pewnie niewiele większy więc lepiej dać grubszą ściankę, u mnie to tylko 600 kg Dokładnie Dzięki za sugestie. Czekam więc na profile i akwarium a później zabawa z tłem itp. Pozdrawiam.
Jetstorm Opublikowano 24 Lipca 2021 Autor #9 Opublikowano 24 Lipca 2021 Witam. Odświeżam temacik. Doszło akwarium, profile i lampa od @AQUA-DREAMS. Z akwarium była dosyć nie miła sytuacja ponieważ firma przewozowa nawet się nie kontaktowała ze mną przed przyjazdem i walnęła mi akwarium przed domem na chodniku i stało tak przez ponad 3 godziny za nim wróciłem z pracy po 22:30. Na tyle szczęścia że sąsiadka wysłała mi wiadomość ze zdjęciem że coś dużego stoi przed domem. Ogarnąłem kumpli z pracy żeby mi pomogli wnieść akwarium bo samemu to tak troszkę ciężko by było Tyle dobrze ze akwarium cale. Mogłem zadzwonić do producenta akwarium i zapytać gdzie akwarium, grać głupka że nic nie stało przed domem bo ja nie podpisywałem żadnego odbioru palety z akwarium. Druga rzecz że kierowca sfałszował podpis za kogoś. Tylko człowiek nie potrafi być wobec innych chamem delikatnie mówiąc, chociaż inne słowo się nasuwa na język. Teraz pozostało pospawać stelaż i działać dalej z tłem i kaseciakiem, pokrywą itp. Fotki akwarium i lampy. Pozdrawiam i do usłyszenia 6
Tomasz78 Opublikowano 24 Lipca 2021 #10 Opublikowano 24 Lipca 2021 Do mnie akwarium przyjechało stojąc pionowo ale nie na palecie tylko stało tak na podłodze a paleta przyczepiona owiniętą dookoła czarną folią streczem wisiała przyczepiona do akwarium, jak to zobaczyłem to myślałem że mnie krew zaleje, gadam do kierowcy że to akwa i jak to tak stoi przecież to szkło to akwarium na co kierowca z wielce zdziwiona miną podsuwa mi papier do podpisu że akwa dostarczone, myślałem że go pier/olne w łeb, ale jego to chyba nie obchodzi jak towar leży na pace bo to chyba nie on ładuje towar, nic tylko zadzwonić do firmy przewozowej i dobrze ich opier/olić, tylko czy to coś da jak akwa w sumie dojechało bez uszkodzeń i nic się nie stało to mi powiedzą panie ale o co panu chodzi, towar doręczony bez uszkodzeń... Obejrzałem akwa czy niema uszkodzeń ale niema i stoi w tej chwili zalane już z rybami. Jak będę znowu kiedyś kupował akwa to transport sam zorganizuje i osobiście pojadę po akwa bo komuś to niema co wierzyć, wiezie nie swoje, ma to w du/pie. 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się