Majk88 Opublikowano 24 Maja 2021 #1 Opublikowano 24 Maja 2021 Witam. Mam problem od pewnego czasu co jakiś czas pada mi jedna ryba. Wychodząc rano do pracy jest ok wracam i jedna pływa martwa. Nie mam nawet możliwości obserwacji co się dzieje bo dzisiaj jest ok jutro jedna zdycha. Mam 4 salousi które mam najdłużej i mają się świetnie a mam je koło 5 msc. 1 samiec 2 samice i jedno nie wiadomo Dzisiaj rano miałem 5 rdzawych i po powrocie z pracy jedna zdechła. I jeśli chodzi o rdzawe to na 100% były 3 samce 2 samice i zastanawia mnie to czy moglo być tak że 2 samce 'zajechaly' tego jednego? Było 5 maingano i zostały 3. Ich płci nie jestem w stanie podać. Cały ten proces padania ryb zaczął się jakieś 2 msc temu Akwarium 110x45x60 Filtr zewnętrzny sunsun 402b + pre filtr HW 602 Z parametrów wody na chwilę obecną znam pH-7.5 i no2-0. Testy kropelkowe Aquatest Zoolek Karmie je 2 razy dziennie na przemian pro Defence xxs, płatkami i granulkami wybarwiajacymi wszystko Tropical i raz w tyg Ogórek nie będę ukrywał że i tak najbardziej zależy mi na saulosi ale to nie znaczy że reszta ma padać co jakiś czas. Rybki pływają po akwarium nie wchodzą sobie w droge. Co prawda od tygodnia słabo jedzą ale miały przeprowadzkę do nowego akwarium. Nie widzę żadnych oznak chorob, jak podejdę do akwarium to ładnie do mnie podpływają ogólnie zecz biorąc wszystko wydaje się być ok a jednak coś jest nie tak. Akwarium mam od grudnia i wydaje mi się że gdyby coś z parametrami było nie tak to dużo wcześniej miał bym problem. Padają pojedynczo co jakiś czas
Pikczer Opublikowano 24 Maja 2021 #2 Opublikowano 24 Maja 2021 4 godziny temu, Majk88 napisał: Witam. Mam problem od pewnego czasu co jakiś czas pada mi jedna ryba. Wychodząc rano do pracy jest ok wracam i jedna pływa martwa. Nie mam nawet możliwości obserwacji co się dzieje bo dzisiaj jest ok jutro jedna zdycha. Mam 4 salousi które mam najdłużej i mają się świetnie a mam je koło 5 msc. 1 samiec 2 samice i jedno nie wiadomo Dzisiaj rano miałem 5 rdzawych i po powrocie z pracy jedna zdechła. I jeśli chodzi o rdzawe to na 100% były 3 samce 2 samice i zastanawia mnie to czy moglo być tak że 2 samce 'zajechaly' tego jednego? Było 5 maingano i zostały 3. Ich płci nie jestem w stanie podać. Cały ten proces padania ryb zaczął się jakieś 2 msc temu Akwarium 110x45x60 Filtr zewnętrzny sunsun 402b + pre filtr HW 602 Z parametrów wody na chwilę obecną znam pH-7.5 i no2-0. Testy kropelkowe Aquatest Zoolek Karmie je 2 razy dziennie na przemian pro Defence xxs, płatkami i granulkami wybarwiajacymi wszystko Tropical i raz w tyg Ogórek nie będę ukrywał że i tak najbardziej zależy mi na saulosi ale to nie znaczy że reszta ma padać co jakiś czas. Rybki pływają po akwarium nie wchodzą sobie w droge. Co prawda od tygodnia słabo jedzą ale miały przeprowadzkę do nowego akwarium. Nie widzę żadnych oznak chorob, jak podejdę do akwarium to ładnie do mnie podpływają ogólnie zecz biorąc wszystko wydaje się być ok a jednak coś jest nie tak. Akwarium mam od grudnia i wydaje mi się że gdyby coś z parametrami było nie tak to dużo wcześniej miał bym problem. Padają pojedynczo co jakiś czas Witam, jak często czyszczony jest prefiltr? Podmiany wody? Może za słaba filtracja? Za mało powietrza?
Majk88 Opublikowano 25 Maja 2021 Autor #3 Opublikowano 25 Maja 2021 Pre filtr był czyszczony 21.03. Podmiany raz w tyg dobre 30% odstanej wody. Filtracja wydaje mi się że ok 1000l na godzinę a baniak niecałe 300l
Majk88 Opublikowano 25 Maja 2021 Autor #4 Opublikowano 25 Maja 2021 A co do napowietrzania to tafla wody cały czas pracuje więc chyba jest ok
tuniebylec Opublikowano 25 Maja 2021 #5 Opublikowano 25 Maja 2021 a myslales moze nad pokarmem podawanym rybom, chodzi mi szczegolnie o wspomianego ogorka jesli to surowy ogorek to kto wie co tez ma toto za sklad chemiczny znaczy na czym to bylo pedzone i w jaki sposob. Pisales ze ryby zaczely padac jakies dwa miesiace temu to moze warto by bylo cofnac się pamiecia te dwa miesiace i sprubowac przypomiec sobie co tez się zmienilo w zbiorniku lub tez w pokarmie a moze jakis nowy element dekoracji tak naprwde powodow moze byc tysiac i trudna tak strzelac na slepo.
Pikczer Opublikowano 25 Maja 2021 #6 Opublikowano 25 Maja 2021 3 godziny temu, Majk88 napisał: Pre filtr był czyszczony 21.03. Podmiany raz w tyg dobre 30% odstanej wody. Filtracja wydaje mi się że ok 1000l na godzinę a baniak niecałe 300l Prefiltr ja czyszczę co tydzień lub co dwa tygodnie. Tu minęły dwa miesiące. Tam jest dużo brudów które wypłukują wszystko co się da do akwarium. Tak mi się wydaje że to po to jest wstępny filtr żeby go czyścić częściej niż sam filtr. A tu dwa miesiące mijają. Jeśli ogórek z własnej uprawy to pewny jest, ale jak ze sklepu to ja bym się bał. Aktualnie jest czas aby posiać swoje ogórki i można je chociażby na balkonie uprawiać. Ryby się ucieszą.
Majk88 Opublikowano 25 Maja 2021 Autor #7 Opublikowano 25 Maja 2021 Wyczyszcze pre filtr dzisiaj po pracy może na przyszłość to coś da a z tym ogórkiem to daruje sobie na jakiś czas zobaczymy co bedzie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się