Skocz do zawartości

Juwel Rio 180


hvast87

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bezprym napisał:

U mnie na jasnych kamieniach rosnie ciemnozielony glon a na ciemnych brązowy, więc wydaje mi się że też kolor podłoża ma znaczenie.

Może to kwestia odbijania większej ilości światła od jasnego podłoża? U mnie brąz (okrzemki) sąm.in. na żwirku w mniej oświetlonej części akwa (skrajne 1/4 - 1/5 zbiornika), a zero brązu po jaśniejszej stronie akwarium zwróconej w stronę okien, jednolite podłoże z czarnego żwirku bazaltowego.

 

3 godziny temu, Pikczer napisał:

U mnie tylko czasami zielone się pojawiają i szybko zastępują je brzydule brązowe.

Masz za mało światła? Okrzemki lubią słabe oświetlenie, nie lubią lumenów. Mimo to obecnie niedoświetlam, żeby nie podnosić i tak wysokiej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r10 napisał:

Może to kwestia odbijania większej ilości światła od jasnego podłoża? U mnie brąz (okrzemki) sąm.in. na żwirku w mniej oświetlonej części akwa (skrajne 1/4 - 1/5 zbiornika), a zero brązu po jaśniejszej stronie akwarium zwróconej w stronę okien, jednolite podłoże z czarnego żwirku bazaltowego.

 

Masz za mało światła? Okrzemki lubią słabe oświetlenie, nie lubią lumenów. Mimo to obecnie niedoświetlam, żeby nie podnosić i tak wysokiej temperatury

Może i racja z tym światłem. Tylko wizualnie jest bardzo ładnie jasno i nie chce przeginać. Jednak chyba spróbuję chociaż trochę jaśniej zrobić. Może ryby nie będą marudzić. Mały test. 

Ech... Pod latarnią najciemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.06.2021 o 08:45, Pikczer napisał:

Piękne te glony, zazdroszczę. U mnie tylko czasami zielone się pojawiają i szybko zastępują je brzydule brązowe. Na pewno ma to związek z parametrami wody, ale jak to wycelować...

Żadnym znawcą nie jestem powiem co zaobserwowałem. Wpuściłem ryby niestety za wcześnie do akwarium. Było dużo azotanów i azotynów a glony były jak na zdjęciu powyżej. Oczywiście na taki seledynowy to je oświetlenie wybarwia normalnie są zielone. Teraz gdy od jakiegoś czasu wodę mam o stabilnych parametrach zielone zamienia się w brązowe i tak ładnie już nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.