aro600 Opublikowano 23 Lutego 2021 #11 Opublikowano 23 Lutego 2021 Ja mam takTe same moduły widzę jak masz wysterowane RGB w sensie moc poszczególnych kolorów? Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Bezprym Opublikowano 23 Lutego 2021 #12 Opublikowano 23 Lutego 2021 (edytowane) @aro600Tak, po kolei kanały 1-R 2-G 3-B 4-W Edytowane 23 Lutego 2021 przez Bezprym
klinsman87 Opublikowano 23 Lutego 2021 Autor #13 Opublikowano 23 Lutego 2021 3 godziny temu, aro600 napisał: Ja u siebie na akwarium 240cm długości mam zrobiona belkę 200cm i 40 modułów białych ale takich mocniejszych 1,6 W (4 diody)https://allegro.pl/oferta/modul-led-diody-samsung-smd-5730-bialy-b-zimny-7090005300?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Oraz moduły RGB 50 szt. Takichhttps://allegro.pl/oferta/modul-soczewkowy-led-3-diody-5050-samsung-rgb-7153911254?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Akwarium ma dokładnie 240cm x 60cm i wysokość 70 cm światła teraz jest jak dla mnie wystarczająco, wcześniej dałem 20 sztuk białych i musiałem dołożyć jeszcze 20 bo było go zbyt mało. Kwestia gustu co kto lubi i czy chce mieć glony/rośliny czy nie. Jako sterownik polecam Ci sterownik naszego kolegi z forumhttps://sklep.palabras.pl/sterownik/59-leddimmerpro.html Mam u siebie tylko 4 generacji sprawuje się bdb. Nawet jeśli nie możesz instalować aplikacji to możesz ręcznie sterować oświetleniem przez przeglądarke w telefonie wchodząc na stronę. U mnie po dodaniu ledów wygląda to tak: Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka Możesz pokazać jaki efekt oświetlenia?
aro600 Opublikowano 23 Lutego 2021 #14 Opublikowano 23 Lutego 2021 Jasne dorzucę fotki wieczorem jak już będzie ciemno. Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu TapatalkaProszę bardzo i sory za jakość zdjęć.
klinsman87 Opublikowano 23 Lutego 2021 Autor #15 Opublikowano 23 Lutego 2021 4 godziny temu, aro600 napisał: Jasne dorzucę fotki wieczorem jak już będzie ciemno. Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka Proszę bardzo i sory za jakość zdjęć. Aro600 masz to na jednym zasilaczu? O jakiej mocy? Jak szeroką masz tą listwę aluminiową do której masz przyklejone ledy? Na kompletną listwę oprócz ledów białych i RGB, sterownika o którym wspomniałeś co jeszcze należy?
aro600 Opublikowano 23 Lutego 2021 #16 Opublikowano 23 Lutego 2021 Mam to na 1 zasilaczu łączna moc ledów to 102 W zasilacz ma 150 W. Każdy kanał mam stetowany osobno przez sterownik LedDimmerPro V4 który Ci polecałem (tylko nowsza generację V5) U mnie wygląda to następująco:1 kanał czerwony2 kanał zielony 3 kanał niebieski 4 kanał biały 1 - 20 modułów5 kanał biały 2 - 20 modułów6 kanał 3 moduły niebieski jako oświetlenie nocneDaje to spore możliwości pobawienia się barwą, zmieniasz sobie według gustu ilości poszczególnych kolorów w modułach RGB i możesz uzyskać efekt jaki będzie Ci najbardziej odpowiadał. Moje akwarium normalnie wygląda lepiej w tej chwili niestety walcze z sinicami i po ostatnim zachwianiu biologi woda nie odzyskała jeszcze pełnej klarowności pozatym szyby są trochę porośnięte wspomnianym paskudztwem tworząc dodatkowe wrażenie mętności. Co do aluminiowej podstawy zrobiłem ją tak: zamówiłem 18 cm pas 3mm blachy aluminiowej i następnie wygiołem boki po 2 cm żeby usztywnić całą belke oraz uzyskać jakby nóżki na których belka stoi na wzmocnieniach poprzecznych akwarium nie dotykając do nich modułami led. Po wygięciu boków w środku na ledy zostało około 14 cm miejsca.
klinsman87 Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Autor #17 Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Posiadam już sterownik Led Dimmer Pro V5. Moje akwarium będzie miało 200x50x60h. Planuję dać do niego belkę o długości mniej więcej 190 cm. Efekt jaki chciałem uzyskać to przyciemnione boki ( skrajne moduły odsunięte 20 cm po bokach) i efekt głębi ( belka przesunięta do frontowej szyby) jak u naszego grupowego kolegi Bakus_44 ( zdjęcie nr 4 w TOP akwariach). Pytanie techniczne odnośnie ilości modułów. Planuje dać biały zimny 11000 K IP68 taki https://allegro.pl/oferta/modul-led-samsung-ip68-akwarium-kaseton-8655267376?fbclid=IwAR1J8m0snKrd595c71HIZVUuveK8s7tnJESPSixSUGT-qbVWPn3216mtlDQ. + RGB IP 68 takie https://allegro.pl/oferta/modul-soczewkowy-goq-samsung-led-rgb-0-72w-ip68-7880083499. Producent deklaruje, że ma on(ten biały) kąt świecenia 150* i wg instrukcji trzeba je przyklejać co 10 cm. Sam moduł ma 4,4 cm. Moduły chce kleić do profilu aluminiowego np. https://allegro.pl/oferta/profil-aluminiowy-radiator-16cm-szeroki-10243493410. Wymiar wewnętrzny to 12 cm. I teraz pytanie ile ich dać? 190 cm: 12,2= 16 modułów. Jak lekko przewymiaruję i kupię 18-20 szt. przy założeniu nie świecenia na 100% mocy i dam je w jednej linii to będzie ok? Czy może kupić ok. 26-30 szt. i poprzyklejać je w dwóch liniach w równych odstępach po bokach profilu i do tego taką samą ilość modułów RGB z ułożeniem środkiem ? Na zdjęciu kolega bakus_44 ma prawie takie same akwarium jak to moje i u niego jest 14x 110000K b. zimne + 13x RGB+ 10 x niebieski. Dopytałem u właściciela tego akwarium i doradzał dać zamiast niebieskiego koloru więcej białego i rgb. Jak sądzicie ile dać modułów? Jakieś porady ?
Bezprym Opublikowano 6 Kwietnia 2021 #18 Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Spokojnie dałbym po 20 sztuk białych i RGB
bojack Opublikowano 8 Kwietnia 2021 #19 Opublikowano 8 Kwietnia 2021 W dniu 6.04.2021 o 22:51, Bezprym napisał: Spokojnie dałbym po 20 sztuk białych i RGB Używacie zieleni w RGB? Moim zdaniem zbędne i można by się obyć białe + czerwone + niebieskie. Następny projekt chyba tak zrobię.
ziemniak Opublikowano 8 Kwietnia 2021 #20 Opublikowano 8 Kwietnia 2021 2 godziny temu, bojack napisał: Używacie zieleni w RGB? Moim zdaniem zbędne i można by się obyć białe + czerwone + niebieskie. Następny projekt chyba tak zrobię. Połączenie zieleni (5%) i niebieskiego (5%) daje ładny kolor na kilku procentach po zmierzchu i przed świtem, na noc (2%) tylko niebieski. Oczywiście przy LedDimmerPro V5.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się