Skocz do zawartości

300 l. Ile gatunków?


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Ja mam dwa gatunki ryb koło 28 ,8 ryb są wielkości 9 cm reszta 6 ,5,4 cm ,tez redukcja będzie wakacje za dużo samców mam .

Ja chcę wziąć 30 maluchów i zostawić 3 gatunki po 1+4 czyli będę miał w sumie mniej ryb od Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300L sugerowałbym 2 gatunki, 3 też dadzą ale znacznie lepiej będzie im we dwa. Ja w 680L mam obecnie dwa gatunki ale dojdzie trzeci. Kiedyś miałem nawet 7 gatunków w tym litrażu i z perspektywy czasu stwierdzam że mniejsza ilość gatunków w większej ilości osobników w każdym gatunku wygląda znacznie lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Yacek napisał:

Ja chcę wziąć 30 maluchów i zostawić 3 gatunki po 1+4 czyli będę miał w sumie mniej ryb od Ciebie...

Jacek...co do maluchów to OK. Zawsze bierze się dużo aby mieć z czego wybrać i to nie podlega dyskusji. Natomiast jeżeli  chodzi o układy docelowe to najpierw powinieneś ustalić konkretną obsadę i wtedy zastanawiać się nad ich ilością danego gatunku. Piszesz , że chcesz mieć  3 gatunki  w układach 1+4. Ale nie piszesz jakie konkretnie. Przykład : dasz 1+4 Chindobgo Saulosi to mimo , że masz 300 litrowe akwa to jest jednak zbyt mało samic. Już to piszę po raz któryś..Saulosi są stadne ryby czy ktoś się z tym zgadza czy nie.  Cztery samice nawet w 300 litrowym akwa będą "zajechane" przez samca. Wtedy @SlavekG dobrze Ci podpowiada, że lepiej zrobić dwa gatunki ale liczniejsze i nawet w przypadku Saulosi można próbować z 2-3 samcami i 8-10 samic .  Można oczywiście zrobić też jak Ty proponujesz 3 razy po 1+4 . Ale najpierw ustal obsadę a wtedy  pomyślisz o układach. Z tym , że warto wziąć pod uwagę wtedy to co teraz tutaj poruszamy. Przemyśl to.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yacek napisał:

Ja chcę wziąć 30 maluchów i zostawić 3 gatunki po 1+4 czyli będę miał w sumie mniej ryb od Ciebie...

Jak koledzy pisali wcześniej nie uda ci się taki układ ustawić 1-4 to jest nie możliwe ,sam próbowałem z obsadą trzeba dekorację psuć bo nie wyłowisz wszystkiego co chcesz  .

Jak chcesz i upierasz możesz mieć 3 gatunki nawet i cztery twój wybór :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yacek napisał:

1. Chindongo saulosi

2. Iodotropheus sprengerae

Tych gatunków nie trzymaj w układzie 1+4. Ja w 300 litrach dałbym 2+ 8/10 z każdego z tych dwóch. Najwyżej bym potem odjął po samcu aby było 1+8/10  w zależności czy  będą się nękać czy nie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kup z pewnego źródła ryby bo będziesz miał bałagan. Ja chciałem zaoszczędzić i przeznaczyć finanse na sprzęt no i miałem mieć saulosi i właśnie rdzawe i do tego Yellow. 3 gatunki. I zaoszczędziłem...  Rybki były malutkie jak przyjechały do domu i wyglądały bardzo podobnie. Mam teraz stado Red Red i jeszcze parę  nieznanych gatunków. Wszystko nie tak :) Ja w ogóle nie rozumiem jak później te ryby odłowić :) to surrealizm. 

Przemysl obsadę a będzie później mniej kłopotu. 

Ja mam teraz taki miks, czyli załamanie wszelkich reguł i horror aby kogokolwiek odłowić. 

IMG_20210402_192650.jpg

Edytowane przez Pikczer
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.