Skocz do zawartości

Malawi 480L ziemniaka


ziemniak

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, ziemniak napisał:

Czyli skok NO3 i PO4. Zastanawiam się czy to wpływ dwóch czynników: wczoraj podałem kawałek krewetki, zapomniałem też włączyć falownika po karmieniu. Zorientowałem się po kilku godzinach gdy na piasku zaczęły pojawiać się kupy.

Na spokojnie. Te parametry są dalej super dobre. Jeżeli po zniknieciu dwóch rybek nic się więcej nie zadziało, to możesz spokojnie odpuścić testy na kilka dni ;)

49 minut temu, ziemniak napisał:

W każdym razie zaczęły pojawiać się w miejscu okrzemek zielone glony i mam nadzieję, że to nie sinice.

Oby nie - obserwuj i bądź cierpliwy. Zmniejszyłeś światło, a sinice lubią światło więc bądźmy dobrej myśli. Jeżeli będzie się rozrastać i stwierdzisz, że to sinice, to alarmuj i daj lepsze fotki.

50 minut temu, ziemniak napisał:

Ocieranie dalej występuje, ale mniej i nawet jak kilka razy pod rząd to mam wrażenie, że mniej chaotycznie, bardziej spokojnie.

Czyli wydaje się, że kierunek dobry. Teraz nadal cierpliwie czekać ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to minęły już ponad 3 miesiące...

m21.png.dcd415c94489ed155c92ab12b008dfb9.png

NO3 zaczęło przekraczać 20 i chyba trochę za wcześnie zareagowałem.
Podmieniłem ok. 15% i wrzuciłem dwa wkłady JBL nitratex.

Zastanawia mnie spadek KH oraz delikatnie wyższe PH ogólne (4,5-9,0) podskoczyło - jeszcze nigdy nie miałem tak intensywnego koloru. Temperatury wahają się pomiędzy 26-28, ale wyloty z filtrów i falownik robią robotę przy powierzchni.

Zielony glon ze skał jest systematycznie pożerany, także tylko trochę okrzemek zostaje.

m22.thumb.jpg.1c3319333b79635f4a893357b1e1bc9d.jpg

m23.thumb.jpg.811c879a5bf808336f5874d47c3dd61e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj wieczorem zauważyłem ciekawą rzecz. Ogólnie wiadomo, że pyszczaki rozpoznają ludzi, ale...

na mnie - wystarczy, że ruszę ręką to kotłuje się
na żonę - są zainteresowane, ale nie rzucają się do szyby
na dzieci - w ogóle nie reagują, nawet jak palcują szybę to pływają nie wzruszone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziemniak napisał:

Wczoraj wieczorem zauważyłem ciekawą rzecz. Ogólnie wiadomo, że pyszczaki rozpoznają ludzi, ale...

na mnie - wystarczy, że ruszę ręką to kotłuje się
na żonę - są zainteresowane, ale nie rzucają się do szyby
na dzieci - w ogóle nie reagują, nawet jak palcują szybę to pływają nie wzruszone

A kto im grzebie w akwarium itp? Kto karmi? :) Kto się najwięcej na ryby patrzy?  Wiedzą na kogo mają reagować. Bardzo inteligentne są. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie gąbki HMF w rogu, trochę się zabrudziła i od środka wyszły takie małe "farfocle/firanki". Zrobiła się różnica między wodą w kominie, a zbiorniku to około 1 cm. Czyścić czy zostawić? Jeśli czyścić to delikatnie wypłukać w wiaderku czy trochę odmulić od środka?

20211117_164019.thumb.jpg.c62966fd2e6ad9c0600b43e2e6e75833.jpg

20211117_164000.thumb.jpg.93a5a9b22e2719496f833e210bc58df8.jpg

20211117_163934.thumb.jpg.9a182715e0e78050aafd42feac3de516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.