darkon Opublikowano 11 Lutego 2021 #11 Opublikowano 11 Lutego 2021 Rzeczywiście wygląda to na sinice. Godzinę temu, aro600 napisał: NO3 - 20, kolor na żywo trochę ciemniejszy jak 15, ale dużo jaśniejszy jak 30 PO4 - 0,25 Więc parametry typowo nie sinicowe, ale chyba sinice o tym nie wiedzą Jeśli masz na myśli tabele Redfielda to wiedz, że powstała ona dla wody słonej i często nie sprawdza się w wodzie słodkiej. Osobiście najpierw podmieniłbym tak z 50 % wody, następnie zbiłbym np. Microbe-Lift Phos-Out 4 fosfor całkowicie do wartości niewykrywalnych, obniżył temperaturę i rozpoczął dodawanie do zbiornika wody utlenionej w ilości 1ml/1l wody, najlepiej polewając bezpośrednio sinice. Jeśli masz coś do obniżania NO3 to usuń z obiegu, w wypadku zwalczania sinic azot jest sprzymierzeńcem.
rekawiczka Opublikowano 11 Lutego 2021 #12 Opublikowano 11 Lutego 2021 Jak interesuje Cię szybki efekt to polecam - https://sklep.roslinyakwariowe.pl/cyanobacteria-killer-kapsulka-sinice-p-29389.html
aro600 Opublikowano 11 Lutego 2021 Autor #13 Opublikowano 11 Lutego 2021 Jak interesuje Cię szybki efekt to polecam - https://sklep.roslinyakwariowe.pl/cyanobacteria-killer-kapsulka-sinice-p-29389.htmlSprawdzałeś ten środek i rzeczywiście jest bezpieczny dla ryb i działa? Przy moim akwarium to koszt około 100 zł więc nie mało w podo nej cenie można kupić chemiclean który podobno jest bardzo skuteczny. Narazie próbuje bez chemii dziś podmieniłem wode około 30 % i zlałem cześć powierzchni dna (tą najbardziej zaatakowaną z przodu) wodą utlenioną, światło dalej zgaszone, zobaczę jutro czy jest jakakolwiek różnica. Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
pulpet Opublikowano 11 Lutego 2021 #14 Opublikowano 11 Lutego 2021 U mnie, co prawda nie w Malawi, ale doraźnie robotę robi preparat o nazwie Fumenga Algen Stop Spezial. Podawałem parę razy, jak się sypnęły na potęgę. Nie.ma.potrzeby przedawkowywac. Podane przez.producenta dawki były skuteczne. Żadnych negatywnych skutków dla mieszkańców akwarium ani dla roślin nie zauważyłem, a np otoski dość szybko dają znać, że w wodzie coś paskudnego się znalazło. Działało szybko, wręcz w ciągu kilku dni rozwiązało problem. Przyczyne i tak musisz wyeliminować, ale to paskudztwo powinieneś szybko przy pomocy tego usunąć.
pulpet Opublikowano 11 Lutego 2021 #15 Opublikowano 11 Lutego 2021 I jeszcze carbo. Też robi robotę, ale z tym ostrożnie. Zacznij od 25 % zalecanej dawki i podnoś po troszkę co kilka dni. I tu już można zrobić rybkom kuku przy nieostrożnym dawkowaniu.
tuptas Opublikowano 11 Lutego 2021 #16 Opublikowano 11 Lutego 2021 Chemiclean to faktycznie skuteczny środek i ja niczym innym bym się nie "bawił". A w przyszłości nawożenie zostaw rybom, powinny sobie z tym poradzić. https://allegro.pl/oferta/boyd-chemiclean-8058268716?reco_id=15117736-6ca2-11eb-9d42-0c42a10976a6&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5
rekawiczka Opublikowano 11 Lutego 2021 #17 Opublikowano 11 Lutego 2021 2 hours ago, aro600 said: Sprawdzałeś ten środek i rzeczywiście jest bezpieczny dla ryb i działa? Przy moim akwarium to koszt około 100 zł więc nie mało w podo nej cenie można kupić chemiclean który podobno jest bardzo skuteczny. Narazie próbuje bez chemii dziś podmieniłem wode około 30 % i zlałem cześć powierzchni dna (tą najbardziej zaatakowaną z przodu) wodą utlenioną, światło dalej zgaszone, zobaczę jutro czy jest jakakolwiek różnica. Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka Tak, stosowałem go w akwarium roślinnym. Zadziałał szybko i bez skutków ubocznych dla ryb i ślimaków.
aro600 Opublikowano 14 Lutego 2021 Autor #18 Opublikowano 14 Lutego 2021 Dziś po kilku dniach wyłączonego światła i wlaniu około 650 ml wody utlenionej, wydaje mi się że akwarium wygląda dużo lepiej, drugi obiaw to woda zaczęła śmierdzieć nie wiem czy to znak że sinice zaczynają powoli ginąć i się rozkładać czy optymizm jest przedwczesny. Dziś planuje kolejna podmianę wody około 30% i czekamy dalej. Czy macie jakieś sugestie, czytałem gdzieś że może też pomoc obniżenie temp? Ktoś może potwierdzić? Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
tuptas Opublikowano 14 Lutego 2021 #19 Opublikowano 14 Lutego 2021 Moim zdaniem skuteczną i bezpieczną metodą na usunięcie sinic jest Chemiclean, ale to już napisałem wcześniej. Podając wodę utlenioną wytłukłeś nie tylko sinice, ale i dobre bakterie. Sprawdź czy przypadkiem nie podskoczyło NO2. Duża podmiana, solidna porcja bekterii - to na teraz. Tak to widzę. 1
aro600 Opublikowano 14 Lutego 2021 Autor #20 Opublikowano 14 Lutego 2021 Jest po teście na NO2 wynik poniżej moim zdaniem około 0,03 jest jak zwykle coś pomiędzy.Stan akwarium również przedstawiam poniżej łatwo porównać do zdjęć sprzed kilku dni, czy to kwestia wody utlenionej czy zgaszenia oświetlenie czy podmian nie wiem, ale narazie też mogę powiedzieć że jest znaczna poprawa więc być może w moim przypadku woda utleniona jest skuteczna i bezpieczna.Dziś podmieniłem 30% wody i na wszelki wypadek jakby jednak biologia ucierpiała wlałem ampułkę Prodibio. Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się